Skocz do zawartości

Onkyo TX SR 505 - wada czy norma?


Damagus

Recommended Posts

Witam. posiadam kino Onkyo TX SR 505 + DVD Onkyo DV SP 405 oraz kolumny Jamo S 606 HCS3 z subem 200. Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych (gdyż ja mam standardowe pojęcie) czy w tej konfiguracji jaką posiadam jest normalne, że podczas używania formatów DTS Neo czy też Prologic II do konwersji źródeł dwukanałowych słyszalny jest w kolumnach satelitarnych świst, szczególnie w trakcie dialogów - podobny do tarcia steropianem o szkło. Słychać go najbardziej z bliskiej odległości, gdy się przystawi ucho do satelitki. nadmieniam, że podczas odtwarzania prawdziwego sygnału Dolby Digital lub DTS nie ma tego efektu i dźwięk jest czysty. Mam więc dylemat czy reklamować amplituner czy też jest to normalne zjawisko, a może jeszcze wchodzi w grę inny powód. Nie wiem, może okablowanie lub inne interferencje i fale magnetyczne, a może jakość kolumn czy już sam nie wiem. proszę o radę. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwersja dźwięku stereo na wielokanałowy za pomocą Prologic wykonywana jest w sposób sztuczny na podstawie obliczeń algorytmów. Może dlatego wytwarzać różne dźwięki w kanałach surround, gdy dźwięk stereo nie jest prawidłowo nagrany na płycie z filmem.
Próbowałeś czy na płycie CD z muzyką też są takie niepokojące efekty dźwiękowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu, tylko na Ciebie mogę liczyć. Spróbuję jeszcze różnych kombinacji jak co to dam znać.Chcę powiedzieć, że nie jest to jakiś dźwięk , który rzuca się natrętnie na uszy ale tylko w przypadku bliskiego kontaktu ucha z kolumną. Więc może to trochę moje "pseudoaudiofilskie" podejście do tematu, ale jednak trochę to słychać. Pozdrawiam Ciebie.Pa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...