Skocz do zawartości

Onkyo TX-8150


salon

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Stoję przed decyzją zakupu zestawu stereo.
Ponieważ zależy mi na funkcjach sieciowych zdecydowałem się na amplituner stereo.
Słuchałem Yamaha N-R602 oraz Onkyo TX-8150 i na tych samych kolumnach Onkyo zagrało zdecydowanie lepiej.
Dla porównania obsługa salonu podłączyła jakiś wzmacniacz NAD. Nie ukrywam, że zagrało to jeszcze lepiej ale cena wzmacniacza + player sieciowy znacząco przekracza mój budżet.
Pytanie do posiadaczy TX8150, jak sprawdza się ten model. Znalazłam niewiele recenzji w sieci ale natknąłem się na informację o problemie z oprogramowaniem i wyłączaniem się ampli. Czy u Was też występuje ten problem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może zapobiegnij problemom?
Kup wzmacniacz stereo i do tego używany. Będziesz miał lepszy dźwięk a mniej zapłacisz.
Muzyki z sieci możesz tymczasowo słuchać poprzez komputer. Ewentualnie dokupić niedrogi DAC dla poprawy brzmienia.
Są różne radia internetowe. Pewnie z plików też będziesz słuchał. A może też ze Spotify, czy podobnego serwisu?
A odtwarzacz sieciowy kupisz sobie jak uskładasz pieniądze. Możesz szukać używanego, choć nie pojawiają się często.

Oczywiście musisz zastanowić się nad odpowiednimi kolumnami. Odpowiednimi do pomieszczenia, jego wielkości, akustyki i możliwości ustawienia (odległości od ścian i Twojego miejsca odsłuchowego) a także dobrych dla Ciebie ze względu na charakter grania, na barwę dźwięku. Kolumny i odpowiednia akustyka, to większość sukcesu jeśli idzie o dźwięk.
I raczej do kolumn dobieramy wzmacniacz a nie odwrotnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy TX8150, jak sprawdza się ten model. Znalazłam niewiele recenzji w sieci ale natknąłem się na informację o problemie z oprogramowaniem i wyłączaniem się ampli. Czy u Was też występuje ten problem?

Amplituner jest zwykle urządzeniem znacznie bardziej rozbudowanym od wzmacniaczy, są wzmacniacze wyposażone w różne nowoczesne funkcję, ale zwykle to łopatologicznie proste urządzenia, bazujące na analogowych obwodach, mechanicznych selektorach (tańsze wzmacniacze, a także starsze) itd. amplituner jest urządzeniem znacznie bardziej skomplikowanym, więcej kanałów mocy, bardziej rozbudowany przedwzmacniacz (miksery, procesory dsp itd.) w dodatku wyświetlacze, obsługiwane przez mikrokontolery itd. - jeśli szukasz sprzętu niezawodnego i zwracasz już uwagę na awarie pojawiające się w sprzęcie tym bardziej wybierz wzmacniacz stereo.

f1angel dobrze radzi, kup klasyczny wzmacniacz, ten będzie nie tylko lepszym wyborem brzmieniowo, ale także cenowo i pod względem niezawodności. A jako źródło możesz wykorzystać komputer stacjonarny, czy w najgorszym wypadku nawet smartfona.

PS: Przez to wszystko wyżej chciałem powiedzieć, że nie tylko onkyo ma takie problemy, jako serwisant mogę powiedzieć, że amplitunery (szczególnie te współczesne) to urządzenia które bardzo często ulegają awariom, niestety sprzęt taki trafia do serwisu bardzo często, są oczywiście wyjątki ale raczej sporadyczne. Wdg. mnie na zakup tego typu sprzętu stać kogoś, kogo stać na wymianę po okresie gwarancyjnym na nowy icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...