Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem


patras

Recommended Posts

Witam wszystkich , prosze o szybka odpowiedz bo zależy na czasie z góry dzięki . Otóż zakupiłem kolumny Yamaha VXS wraz z subem model Yamaha VXS10STW . Mam problem z podłączeniem subwoofera , gdyż sprawdzałem go z amplitunerEm yamaha Rx-v1067 i ten sub nie daje tego co powinien na moc która posiada . Myslalem o końcówce mocy ale sam nie wiem jak rozwiązać ten problem dlatego mysle ze cos poradzicie jak to rozwiązać .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub ma o ile sie nie myle 200 watt albo wiecej . Kolumny maja Max 360 watt . Przed nim miałem wiele słabszy 45 watt i trzepał lepiej od tego tylko tamten był aktywny i nie było problemu z jego podłączeniem od tego ide kable bo jest to sub pasywny który ma 2 głośniki dwucewkowe . Kosztuje przeszło 2000 zł wiec efekt powinien byc konkretny . Czytałem wiele i jest do niego tych kolumn i sub dedykowany sprzęt ale kosztuje przeszło 8 tys na same kolumny z subem wydałem kilka tysięcy i nie chce kupywać następnego sprzętu za tysiące wiec chciałbym rozwiązać inaczej ten problem w tańszy sposób
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko kupując kolumny zakupiłem je wraz z tym subwooferem nie mogłem powiedzieć ze chce same kolumny wiadomo ze tak zrobić nie można gdy kupuje sie w zestawie . Nie chce mi sie wierzyć ze moze bys gorszy od mojego suba aktywnego który miał tylko 45 watt a ten ma kilka razy tyle fakt faktem jest pasywny ale z byle czego nie kosztuje przeszło 2 tysiące . Ja szukam sposobu na to zeby grał w 100% mocy która posiada .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak mam Yamahe rx-a3020 zestaw głośników który wyniósł mnie razem 5 tys gdyż sub 2 z kawalekiem i 2 kolumny tez za prawie 3 tys bez groszy . Potem bede myślał o dokupieniu kolumn " sopranów " ale póki co mam ten zestaw



Przed chwilą pisałeś że kupowałeś suba w komplecie z głośnikami, teraz piszesz że masz tylko fronty i tego suba a tył i centralny zamierzasz dopiero kupić. Napisz może najlepiej w punktach, co masz a co zamierzasz kupić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle mnie rozumiesz .
Mam kolumny Yamaha VxS o mocy 360 watt Max , mam sub Yamaha VXS10stw i mam tez amplituner Yamaha rx-a3020 . Satelitki i centralny dopiero w planach do zakupu ale to juz inny poźniejszy temat . Jak pisałem mam 2 kolumny i sub oraz amplituner i tylko te rzeczy nic poza tym nie posiadam . Póki co skupić sie chce zeby sub chodził jak powinien . Wiec w planach bedzie to co mi doradzicie tzn . Wymiana sprzętu czyli ampli wzmacniacza itp zeby to chodziło jak powinno bo kolumny cykają bardzo dobrze lecz problem z subem jest dlatego nie wiem czy mam kupić inny amplituner zeby to chodziło jak należy .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji wlasnie kupiony został za granica bo w Polsce nie ma . Dam co nazwę do tego sprzętu który jest według mnie dla tych kolumn bo na zdjęciach w Google grafika przy tych kolumnach wlasnie pokazane są z tym sprzętem , mianowicie jest to Yamaha XMV . Sa rożne modele o rożnych mocach mysle ze z tym wlasnie by grało bardzo dobrze w pełni mocy lecz brak dostępu w Polsce i chciałbym kupić cos na podobe cos wlasnie zeby grało to jak powinno . Nie wiem czy dobrze słyszałem ale ktos mówił mi ze sa to kolumny systemowe nie znam sie az tak zeby wiedzieć czy to prawda ale moze to cos pomoże .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty autora to chyba świetny przykład jak nie należy pisać. Autorowi niby się spieszy, ale robi 5 wpis, a tak po prawdzie to niewiadomo
- jaki dokładnie model kolumn posiada
- co go skłoniło na ten sub i dlaczego wierzy w jakieś moce pasywnych subwooferów, także kolumn
- czy dobrze podłączył
- czy ustawił dobrze w menu amplitunera
Jedyne co można doradzić to jeżeli masz kolumny przednie danej marki to kolumny efektowe kupujesz tej samej marki i tej samej serii , by to normalnie grało, płacisz za różne dts truehd itd to musi się zgrać, ale na zestawie kolumn z danej serii.
Kolumn nie powinno się mieszać( choć wolna wola) nawet w słabej klasie kina domowego, kupiłeś dobry amplituner to tym bardziej .
Bo mam wrażenie że zastanawiasz się co potem kupić. Nie wiem o co chodzi w którymś wpisie z tymi "sporanami" do dokupienia, to jakaś nowomowa na kolumny efektowe, czy nowa marka kolum?
icon_wink.gif ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kolego tak to jest jak się komuś śpieszy nie tylko z pisaniem ale i z kupowaniem.
Autor wydał mnóstwo kasy na sprzęt o którym nie ma zielonego pojęcia.
Co gorsza nawet nie zastanowiło go to ,że jego stary sub który jak pisze ma 45 wattów gra lepiej od tego
co kupił , czyli 200 watt. Tak to jest ,jak ktoś widzi naklejkę na sprzęcie że ma 1000 watt a potem jak poczyta ,że to waty nie grają
to doznaje szoku. Szkoda trochę kolegi bo z tego co pisze to porusza się w fajnym budżecie ale nie ma pojęcia jak wydać te pieniądze.
W sumie to nie wiemy jeszcze jaki system on chce zbudować, z postów domyślam się że 5.1, nie wiadomo czy chodzi o KD czy w grę wchodzi jeszcze
stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze myślicie ze nie mam pojęcia o sprzęcie bo tak to odbieram niestety , ja nie żałuje wydanych pieniędzy na ten sprzęt bo z amplitunera jestem zadowolony w 100% od wielu lat nie mam innego sprzętu jak Yamaha jest to bardzo Dobra firma i same kolumny tak grają ze nigdy nie powiem ze pieniądze wyrzuciłem w błoto bo te bassy ktore idą z tych kolumn nie potrzebują żadnego subwoofera . Niestety nie ma recenzji ani nic takiego bo w Polsce nie ma tego sprzętu . Zależy mi na po prostu na podłączeniu suba bo od kiedy mam ten sprzęt jestem strasznie ciekawy jak bedzie grać gdy bedzie subwoofer . A to ze pisze ile jest watt na pewni robi konkretna robotę bo to sa dobre sprzęty od bardzo dobrej firmy . Zakupie końcówkę i zobaczę jak to gra z subwooferem .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie wkurzaj się, to są twoje ciężko zarobione pieniądze i jak je wydasz to już twoja prywatna sprawa i nic nam do tego.
Piszemy tylko ,że mogłeś lepiej je wydać a zakup tego pasywnego suba uznajemy za totalnie nie udany zakup.
Sam jestem fanem fanem Yamahy, miałem kiedyś amplituner model 2010 i mogę powiedzieć ,że KD był ok ale do stereo już się nie nadawał.
Sprzedałem go i kupiłem wzmacniacz stereo plus dwie dwukanałowe końcówki mocy do KD. Teraz mogę powiedzieć że mam kino domowe,
różnica pomiędzy amplitunerem a obecnym systemem to przepaść. Finansowo podobnie jak twój zestaw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...