Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Włodi

Jak podlaczyc amplituner do komputera?

Recommended Posts

Witam.
Chciałbym sie dowiedziec jak podłączyć amplituner yamaha rxv359 pod karte dźwiekową Sound Blaster X-Fi. Jakie kable trzeba mieć?

Do stereo wystarczy kabel "stereo CHINCH>mini-jack", w SB gniazdo LINE-OUT 1, w ampli AUX lub dowolne wolne VCR. Dla sygnału analogowego 5.1 potrzeba 3 kable "stereo CHINCH>mini-jack", w SB gniazda LINE-OUT 1,2 i 3, w ampli 6CH INPUT. Dla sygnału cyfrowego kabel "CHINCH>mini-jack" w SB gniazdo Digital Out, w ampli RCA DIGITAL INPUT.

Sorki ale nie wiele zrozumialem z Twojej odpowiedzi cz58.

Podłączyłem właśnie tym kabelkiem mini jack -> chinch (coaxial) i w amplitunerze wyswietla mi "stereo". Nic sie z tym nie da zrobic.Jak podlaczyc tak zeby rozpoznawal mi dźwiek dolby digital 5.1?

Pytałeś o połączenia, więc podałem możliwe, jakie można zastosować. Wyświetlacz w ampli pokazuje jakiego rodzaju sygnał otrzymuje, najwidoczniej jest to stereo. Aby było DD5.1 musi taki sygnał wychodzić z karty dźwiękowej, może to być gra obsługująca taki standard, czy film DVD z odpowiednią odtwarzaczką, muszą one być prawidłowo skonfigurowane.
A sam ampli masz prawidłowo skonfigurowany dla DD5.1 ?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować