Skocz do zawartości

Jak ustawić opcje dźwięku?


audioab

Recommended Posts

TV Samsung UE48h6400 i Microlab solo7c.
Jestem zadowolony,ładnie brzmi to wszystko. Ostatnie pytanie, jeśli w tv mam wybór wyjścia audio - telewizyjne albo wyjście audio to lepiej zostawić na telewizyjnym bo wtedy moge sterować głośnością kolumn i telewizora? Jak ustawie na wyjście audio to wówczas moge sterować głośnością kolumn oddzielnym pilotem, a telewizyjne są wyłączone wtedy.
Wnioskuję, że zostawić na telewizyjnym wyjściu aby te i te byly dostępne? Czy ma to jakiekolwiek znaczenie czy kwestia dowolności?

Jeszcze trochę mnie dziwi skala głośności jaka jest, myślałem ze jest większa w tych Microlabach, a tu tylko do 60, myślałem, że 120W są glosniejsze, ale ogólnie jestem zadowolony. Proszę głównie o odpowiedź na 1 akapit.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie napisałeś nic o tym jak masz to podłączone, ale domyślając się masz na pewno kabel optyczny , który leci z Tv do jakiegoś dac'a a następnie z dac'a do Kolumn.

Nie znam dokładnie opcji w tym Tv, ale jeśli piszesz że przy opcji wyjscia audio telewizyjnego możesz sterować głośnością zarówno tv oraz kolumnami to taki tryb w w Twoim przypadku jest bez sensu. No bo po co mieć dźwięk jednocześnie z dwóch urządzeń.

Przełącz na wyjście audio i steruj głośnością z kolumn - w końcu po to je dokupiłeś jak się domyślam , aby miec lepszy dźwięk niż z tv

Te kolumny zagrają zapewne głośniej jak żródłem będzie komputer z dobrą kartą dźwiękową jako żródło, Tv nie jest dobrym źródłem jeśli chodzi o jakość dźwięku i nawet dac fiio /domyślam się że taki masz/ raczej za dużo Ci tu nie pomoże. Ma być po prostu lepiej niż z głośniczow w Tv icon_wink.gif

Pozdrawiam ...

Ps. Jak zakładasz nowy temat to napisz wszystkie potrzebne informacje aby można było udzielić Ci pomocy i nie bawić się we wróżkę icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry...

Domyśliłeś się, mam konwerter taishana fiio ten za 130zł polecany i kabelek optyczny z tv do konwertera, dalej leci 2x RCA do głośników, tu też lepszy kabel Prolinka.

Czyli rozumiem, że kwestia dowolności z tym ustawieniem rozumiem? Chodzi o to, że czasem do obejrzenia szybko czegoś nie wymagającego lepszego dźwięku wystarczy podglosnic TV a tak jak kolumny grają to TV i tak jest wyciszony wtedy przeze mnie.

No o tym, że komputer z nich lepiej wyciska nikt mi nie powiedział przed zakupem, ale nie to, że jestem niezadowolony, o to nie chodzi. A da się jeszcze coś dołączyć do zestawu w przyszłości, żeby zwiększyć moc, a przynajmniej spróbować?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...