Skocz do zawartości

Jaki pobór prądu przez wzmacniacz i kolumny ?


Stanley

Recommended Posts

Witam, pisze bo mnie nurtuje jedno pytanie, dokładnie ile prądu mniej wiecej pobiera zestaw składający sie z :
Wzmacniacza(amplitunera) Yamaha rx-v663
Dwie kolumny GH-3080 SET
Głosnik centralny tej samej firmy o mocy bodajrze 80W

chodzi mi o to czy przy graniu na komputerze pod tym zestawem czy cichym słuchaniu muzyki do piwka po tygodniu roboty zestaw pobiera mniej prądu czyli np ok 100-200W, czy bez zależnosci czy gra cicho czy gra na 80% mocy ciągnie tyle samo czyli pewnie jakies 500 600 W?
dzieki za pomoc i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat i problem bardziej dla ekologa, niż dla miłośnika muzyki icon_wink.gif .
Kup miernik zużycia prądu urządzeń elektrycznych są od ok. 40zł w górę.
Oczywiście, że im głośniej tym więcej, na urządzeniu podane jest zapewne max zużycie prądu.
Przy normalnym słuchaniu i efektywnych kolumnach wystarczy klika, kilkanaście wat mocy wzmacniacza/amplitunera. Oczywiście realnie z gniazdka amplituner pociągnie więcej , bo np. jakieś lampki , diody, pracujące dack, tuner i wiadomo też, że sprzęt elektroniczny nie ma przecież 100% sprawności.

Komputer też pobiera różną ilość prądu, a to że ma zasilacz np.800W nie znaczy że tyle ciągnie zawsze, bo to tylko jego maksymalna wydajność, auta też mniej palą na postoju, a więcej na autostradzie przy 140km/h , czy w górach icon_smile.gif .

(Kolumny masz podłączone pod amplituner, a nie pod gniazdko icon_wink.gif to że napisali że mają 80W czy 200W to ich wytrzymałość, a nie pobór prądu, czy głośność, 200W kolumny nie muszą grać głośniej od np. 150W ( trochę poczytaj i pogogluj) , a "prąd" podaje im i tak amplituner).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mam glosniki od komputera 4 letnie aktualnie odczepione bo w miejsce ich w komputerze jest wpiety amplituner i zastanawiam sie czy przy graniu na komputerze odczepiac to i podczepiac stare glosniki komputerowe czy nie warto marnowac czas bo roznica w poborze pradu na godzine bedzie roznila sie kilkunastoma groszami wiecej za prad icon_smile.gif

a na amplitunerze(wzmacniaczu) z tyłu widnieje napis 440WATTS, tylko nurtowało mnie czy przy głosnosci -45db do grania ciagnie mniej pradu niz przy -28 ( -30db) do słuchania muzyki, czy jednostajnie pobór mocy jest taki sam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się sprzeciwić.... Dział muzyczny doznaje uszczerbku, bo nie dość, że tematów jak... No, wiecie ile, to jeszcze ten, który z koncertami, płytami, muzykami ma tyle wspólnego co nic.
Nie zechciałbyś Stanleyu poprosić moderatorów o przeniesienie w inne (lepsze) miejsce?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie w sumie odpowiedziałeś... a więcej wydasz na plaster jak sobie guza nabijesz przy tym przepinaniu, niż "zaoszczędzisz" może 20gr miesięcznie na prądzie.
Można też zmniejszać kontrast, jasność i kolor na monitorze a dawać na 100% jak znajomi przychodzą icon_wink.gif (żart) i może zaoszczędzisz 5gr....
tylko pytanie czy kupiłeś sprzęt, aby się cieszyć życiem i jego lepszym standardem, czy żeby teraz urwać 50gr na rachunku miesięcznie ?

Cytat

Nie zechciałbyś Stanleyu poprosić moderatorów o przeniesienie w inne (lepsze) miejsce?


Nie trzeba prosić, ja sam zaraz przeniosę temat w lepsze miejsce, bo temat pasuje tu jak .... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dziura w moscie icon_razz.gif

a no ok dzieki bo sie zastanawialem czy jest sens czy je powynosic na poddasze na kiedys (odpukać) na czarna godzine niech sobie leżą, a co do sprzetu jestem zadowolony czekam za pilotem od wzmacniacza zeby wlaczyc subwoofer ale narazie same 2 kolumny i centralny do muzyki dosc fajnei graja jak sie pobawi trybami i zejsc nisko tez potrafią jak muzyka tego wymaga icon_smile.gif za 1150zl warto było , podejrzewam ze w mediaexpert i innych tego typu gdybym kupil kino nawet za 2000 nie dałoby tego dzwieku ktore to potrafi dac, dzięki Wam za pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...