Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
pierwszy raz zawitałem na tym forum. Jeśli założyłem temat w złym dziale - z góry przepraszam jednocześnie prosząc o przeniesienie.
Sprawa jest prosta, jednakże nie dla mnie:
Posiadam laptop Lenovo z serii Y z WBUDOWANYM Dolby Audio, które prezentuje się tak:

Nie mam pojęcia, jak ustawić equalizer - jest on nieco inny, niż te, z którymi byłem przystosowany obcować dotychczas.
Jeśli jest jakaś osoba, która się na tym zna; bądź chcę po prostu pomóc, to bardzo proszę o dwie rzeczy:
- sprecyzować, za co odpowiadają poszczególne słupki;
- przedstawić mi proponowane ustawienia do słuchania muzyki (zależy mi na czystym dźwięku i głębokim(jednocześnie mocnym) bassem.
Za każdą odpowiedź będę wdzięczny, z góry dziękuję i życzę miłego dnia!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Słupki oznaczają częstotliwość. Po lewej masz dźwięk najniższy, a idąc w prawo coraz wyższy. Jeśli chcesz głośniejszy bas, to powinno cię interesować kilka pierwszych słupków (suwak w górę, lecz ostrożnie). Szkoda, że nie są opisane.

A jeśli chcesz jak najwyższą jakość dźwięku, to powinieneś odinstalować tego typu oprogramowanie. Nadal będzie to niestety tylko dźwięk z jakiejś słabej, zintegrowanej karty. W wolnej chwili polecam poczytać w internecie o przetwornikach cyfrowo-analogowych. Na pewno nie zaszkodzi, a może dużo pomóc (nawet przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym). icon_smile.gif

Temat najbardziej pasowałby do działu "PC-Audio". Poproś moderatora o przeniesienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...