Kostku

Uczestnik
 • Zawartość

  370
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Kostku

 • Ranga
  Sympatyk

Ostatnio na profilu byli

6709 wyświetleń profilu
 1. Za SBB nigdy jakoś szczególnie nie przepadałem, choć rockiem progresywnym ociekam od dawna, ale wszystko zaczęło się zmieniać, gdy niespodziewanie powalił mnie poniższy utwór. http://www.youtube.com/watch?v=8kyyGjq77Ug
 2. Nieaktualne.
 3. No to wszystko się zgadza, przecież mi też czasami usuwano (zupełnie słusznie) posty i widocznie wtedy licznik nie reagował. Teraz ma właśnie prawidłową wartość. Ha! Zawartość jest pozbawiona dziur, kiedy wybiorę "posty" z menu. Dzięki. Innych uwag na razie nie mam. Pozostaje tylko cieszyć się nowym forum, a zwłaszcza wersją mobilną! Siedzę w fotelu, słucham ulubionej muzy i piszę komfortowo z telefonu (który jednocześnie robi za pilota do sprzętu). Dobrze, że jestem niepalący, bo jeszcze bym teraz odpalił fajeczkę i cmokał. Pozdrawiam.
 4. Hmm, rzeczywiście, dość osobliwa usterka. Zasugerowałem się tym, że na liczniku mam mniej postów.
 5. Nadal mam dziurę od października do marca, a przecież pisałem trochę w grudniu popołudniu i innych zimowych miesiącach.
 6. Super, że wreszcie jest wersja mobilna. Często piszę z telefonu. Git.
 7. Jest jakiś problem z wyszukiwaniem zawartości, bo moja aktywność kończy się na październiku 2016 i przez to wcięło trochę postów. Ale tak poza tym, to wszystko wygląda bardzo obiecująco.
 8. Wpszoniak, jeśli według ciebie ślepy test nie jest doskonałym narzędziem, aby pokazać niedowiarkom, że bez najmniejszego trudu wychwytujesz kiedy zestaw gra z kablami na dywanie, a kiedy na podstawkach, to dalsza dyskusja raczej mija się z celem. Szkoda. Simson, twój przykład z farbą jest świetny. Nic dodać, nic ująć.
 9. Witam wszystkich tu zgromadzonych! Od pewnego czasu czytam uważnie ten wątek i bardzo chętnie do niego dołączę, ponieważ kilka dni temu rozpoczęła się moja przygoda z lampą. Stałem się (szczęśliwym!) posiadaczem wzmacniacza Unison Research Simply Italy. To tak właściwie moja pierwsza lampa, kiedyś jedynie testowałem jakąś tanią Mingdę (MC34-A?) oraz ewentualnie hybrydy, ale zawsze szybciutko te graty odsyłałem i wracałem do klasycznego tranzystora. Teraz raczej rychły powrót mi nie grozi, bo mój nowy nabytek oczarowuje mnie coraz bardziej. Trochę napisałem już o nim w tym temacie. Sporo tranzystorów testowałem z moimi kolumnami (AE1), ale zawsze mi coś nie pasowało, każda kolejna zmiana była tylko kwestią czasu... Teraz wreszcie czuję, że zaczynam słuchać więcej muzyki, a mniej sprzętu. To z pewnością jest dobry znak. Piecyk jest fabrycznie wyposażony w cztery Tung-Sole (EL34 oraz ECC82) i na razie tylko takiej konfiguracji słuchałem, ale do przetestowania mam jeszcze lampy Electro-Harmonix i Sylvania. Czy mógłby ktoś bardziej wtajemniczony rzucić okiem na te lampki? Jak w ogóle zbadać ich kondycję, poza tym, że włożyć i posłuchać? Poniżej zamieszczam linki do zdjęć. Electro-Harmonix 01 Electro-Harmonix 02 Sylvania 01 Sylvania 02 Pozdrawiam wszystkich entuzjastów dobrego dźwięku i życzę miłego wieczoru.
 10. Skręceniem też się trochę bawiłem, takie jest optymalne. Blu Tack mam między granitami i podłogą, a między kolumnami i standami są gumowe, antypoślizgowe nóżki. Jarku mój drogi, specjalnie dla ciebie teraz zmierzyłem. Od słuchacza do ściany za kolumnami jest 2.6m, a od słuchacza do ściany tylnej 3.3m. Czyli pokój mam w sumie 5.9m na 2.6m. Nieco ponad 15m2. Nad tym jeszcze w przyszłości popracuję. Również pozdrawiam!
 11. Wrzucam zdjęcie mojego aktualnego systemu. * Acoustic Energy AE1 Series II, Abrahamsen V2.0, Pro-Ject CD Box DS, Taga PF-1000. * Van Den Hul Clearwater, Chord Crimson VEE3, kable zasilające od Tomanka. * Standy Atacama Nexus wypełnione suchym piachem. W najbliższym czasie planuję jeszcze upgrade Abrahamsena i na razie dam sobie spokój, bom zadowolony całkiem. Za obrazem i na ścianach bocznych wełna owcza. Za regałami ukryta śmieciarnia, żeby narożniki puste nie były. Widoczne na zdjęciu drzwi są na wysokości trochę mniej niż połowy pokoju, w ich linii stoi fotel odsłuchowy, a za nim jest jeszcze nieco ponad drugie tyle przestrzeni, co na zdjęciu. Ta druga część jest mieszkalna - dwa biurka, szafa, łóżko, półki z bibelotami i książkami. Dlaczego to piszę, zamiast wstawić zdjęcie? Bo mam rozbebeszone łóżko, siedzę w piżamie i pójdę spać, gdy tylko wyślę tą wiadomość. Pokój jest długi i wąski, dlatego to wszystko właśnie tak, a nie inaczej. Pisałem kiedyś o tym sporo na forum, walczyliśmy z basem, kolumny jeździły po całym pokoju. Obecnie nie mam już takich problemów, kontrola niskich tonów bardzo dobra, a reszta pasma palusium lizusium. Między kolumnami raptem dwa metry, a i tak stoją dość blisko ścian bocznych, taki już urok pokoju typu "tramwaj". Plusem jest natomiast, że mogłem je odsunąć dobry metr od ściany tylnej, a i ściana za fotelem odsłuchowym... ho, ho, ho, daleko, jak w powyższym opisie.
 12. Jeśli chodzi o słuchawki do ~300zł, to ze swojej strony mogę gorąco polecić Brainwavz M3. Bardzo przyjemne, niemęczące, zrównoważone w całym paśmie brzmienie. Moje niestety po 4 latach się zepsuły, ale kolejnych raczej nie kupię, bo ostatnio i tak już prawie ich nie używałem, 99% muzyki słuchałem z kolumn.
 13. Kurka wodna, aż wstyd się przyznać, ale jeszcze nigdy nie byłem na tym słynnym Audio Show. Może najwyższa pora opuścić na jeden weekend domowe pielesze? A nuż się czymś zachwycę i swego ducha ucieszę? Więcej nie piszę, bo niepotrzebnie zapeszę. Do zobaczenia? Zobaczymy.
 14. Polecam nową płytę Van Der Graaf Generator, najprawdopodobniej jest to ich pożegnalny album. Jak dla mnie, to najlepsze kilkadziesiąt minut muzyki, jakie stworzyli od czasu "Present", czyli od dziesięciu lat. Na zachętę przesyłam piękny i posępny "Almost The Words". https://www.youtube.com/watch?v=mSry1i9xa0Y
 15. Ale dla mnie raczej w tej nowszej wersji, bo bez pilota, to nie robota.