Skocz do zawartości
rydzo

Kino domowe do salonu 50m2

Recommended Posts

18 godzin temu, dap-dag napisał:

Witam, słuchałeś B&W seria CM? Teraz w dobrych pieniądzach 8 lub 9 sprawdź zanim weźmiesz 686. Tył zastanawiał bym się nad wmontowanie w sufit, co do suba to Rel lub Velodyne. Amplituner yamaha lub pioneer (rozbudowana kalibracja), jeśli yamaha to 2060 w zasadzie nic nie zyskujesz na 2070, 1070 do CM będzie napewno za słaba. Ja mam wysoki salon o powierzchni 55 m2 (odległość od telewizora 3,5 m) i kupiłem zestaw B&W CM 8, 5 i mniejszy centralny, Yamahe 2020 i sub Rel T9 - jestem zadowolony. Sub ma bardzo duży zapas, wiec możesz śmiało pomyśleć o trochę słabszym i tak amp go wycofa podczas kalibracji. 

CM nie słuchałem, bo nie było akurat na składzie.

Samo CM9 wychodzi cenowo nienajgorzej, ale jak się skompletuje cały zestaw 5.1 z amp, to wychodzi sporo drożej niż zestaw na 68x. A do CM amplituner też musi być z wyższej półki, żeby to miało sens. Chyba, że słabo szukam.. :/

Co do montażu sufitowego - jestem na etapie podejmowania decyzji o tym jak sufit będzie wyglądał. Jeśli zdecyduję na zostawienie stanu obecnego, to na tyłach wylądują satelity. 

Mam jednak kilka argumentów za przebudową - wtedy na pewno tyły pójdą w zabudowę, a w takim scenariuszu możliwe, że dorzucę 2 głośniki do ATMOSa.

Yamaha 20xx jest w stanie występować 4 ohm kolumny i napewno wysteruje CM8 i powinna poradzić sobie z CM9 - 9 mają lepszą skuteczność od 8 czyli przy takim samym ustawieniu pokrętła głośności zagrają głośniej a moc bardziej mówi o zdolności przetworników do odprowadzania ciepła. Co do CMx i 68x to moja rada wcale nie ma na celu namówić Cię na te czy inne kolumny, nie słuchałem 68x serii 2, ale pomiędzy CM serii 2 a 68x serii 1 była duża różnica na korzyść CM zwłaszcza w średnich i wysokich tonach. 

Jeśli interesuje Cie seria 68 Bowersa to sprawdź Magnaty Quantum 75. Raz że nie są aż tak jasne, a nie tracą na detaliczności. No i wykonanie tych kolumn jest na prawdę klasowe. Do tego realnie wyceniona konstrukcja.

Piotrek

Dnia 27.01.2018 o 19:43, rydzo napisał:

Co do montażu sufitowego - jestem na etapie podejmowania decyzji o tym jak sufit będzie wyglądał. Jeśli zdecyduję na zostawienie stanu obecnego, to na tyłach wylądują satelity. 

A rozważałeś montaż sufitu akustycznego? Mógłbyś ukryć satelity sufitowe pod spodem, dodatkowo mógłbyś też zamontować tam dyfuzory akustyczne w celu stworzenia tzw. szerszej sceny audio. Taki sufit jest niewidoczny, wygląda jak zwykły sufit z g-k lub tynkowany. Takie coś wykorzystałem zarówno w salonie, do poprawy akustyki podczas oglądania filmów i słuchania muzy ale też w kuchni żeby ograniczyć to nieprzyjemne echo. Polecam.