Skocz do zawartości

S4Home

Branża
 • Zawartość

  34 616
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez S4Home

 1. Audio News to nasza nowa seria, w której opowiadamy Wam o najważniejszych wydarzeniach ze świata audio. W pierwszym odcinku uwagę koncentrujemy głównie na Monachijskich targach Hi-End Show, które powróciły po dwóch latach nieobecności. Na koniec ciekawostka dla fanów włoskiego brzmienia. Zapraszamy do oglądania.
 2. Zmiana będzie, ale tak jak napisał kolega powyżej nie będzie to krok w przód a bardziej w bok, bo sam charakter obu urządzeń jest inny, ale te kolumny potrafią więcej i ich potencjał trochę przewyższa to co może im dać CXA.
 3. Warto zamienić go, bo jest to rzeczywiście niedoceniana kolumna zarówno w filmach jak i muzyce. W filmach rzeczywiście reprodukuje dialogi, ale też bierze udział w kreowaniu efektów, natomiast w muzyce często sekcje wokalne są przez niego odtwarzane, więc również dość istotny element. Poza tym zachowasz jedną koncepcję stylu brzmienia
 4. No to w tym wypadku tak jak już tutaj kilka razy zostało napisane, w przypadku stargetowania się w dużej mierze na muzykę warto pójść w rozwiązanie stereofoniczne, ponieważ da Ci ono zdecydowanie większą frajdę i jakość. Żeby Ci coś zaproponować a nie tylko napisać to co już wiesz z poprzednich postów, to na pewno możesz spojrzeć w kierunku Cambridge Audio AXR100, Musical Fidelity M2si, a jeżeli chciałbyś trochę zbalansować zestaw, z kolei jeżeli chciałbyś zachować ten styl brzmienia kolumn i pójść we wzmacniacz o podobnej charakterystyce to NAD C356, ewentualnie Magnat MR780.
 5. Oczywiście może, natomiast warto w tym celu odsłuchać kilku opcji. Z moich propozycji spróbowałbym Focal Aria 936, chociaż musiałbyś je podłączyć w tym pomieszczeniu, ponieważ skoro z Dali Zensor 7 było sporo basu, to tutaj pomimo tego, że jest to inny styl grania, to jednak też się go trochę pojawia. Jako kolejna propozycja, mogą się okazać ciekawe Audiovector QR5 i tutaj raczej powinny się wpisać fajnie w gatunki muzyczne oferując fajną dynamikę, ale i przestrzeń.
 6. Nadal te propozycje są godne uwagi, aczkolwiek z tych wszystkich najbardziej ekspresyjne rzeczywiście Polk, aczkolwiek będą już trudniej dostępne (co nie znaczy, że niemożliwe), ponieważ wyszła seria ES, ale może dzięki temu cena będzie bardziej atrakcyjna
 7. 1. Żeby nie była to propozycja rozmieszczenia trochę po omacku, to bez schematu elektryki może być ciężko konkretnie na to pytanie odpowiedzieć, bo wszystko zależy od tego gdzie planujesz jakieś punkty świetlne i czy będą to szynoprzewody, czy tylko oczka wpuszczane w sufit, czy też klasyczne lampy, bo wtedy można by zaprojektować konkretnie i symetrycznie całość systemu. Rozumiem, że rekuperacji, czy tego typu dodatkowych niespodzianek nie planujesz, które również mogły by ograniczyć możliwości rozmieszczenia tych głośników? 2. Głębokość podwieszenia żebyś miał większy wybór powinna się zawierać pomiędzy 10-15 [cm], w takiej sytuacji masz sporo do wyboru rozwiązań, a w przypadku tych konstrukcji, które nie mają własnej obudowy możesz dokupić back box-y (o ile producent takowe oferuje), lub wytłumić wokół głośnika, lub przeliczyć i zbudować taki back box z wytłumieniem wewnętrznym. 3. Tutaj opcji jest kilka, ale przytwierdzanie ich tynkiem, czy wpuszczanie w niego jest jedną z najgorszych, bo w sytuacji kiedy przewiercisz kabel wieszając coś na ścianie, bądź w trakcie inwestycji nie będziesz prowadził inwentaryzacji i kontroli nad tym, czy w trakcie prac nic się z nimi nie stało, może Cię czekać niestety kosztowne rozbieranie na nowo 4. Z tyłu jeżeli planujesz głośniki sufitowe do zabudowy nie ma takiej potrzeby, chyba, że przednie kolumny będą stojące (bo jasno z tego opisu nie wynika w jaką stronę chciałbyś pójść), lub mówimy o subwooferze. Z przodu owszem przydają się, aczkolwiek wszystko zależy od tego co planujesz dodatkowo oprócz elektroniki do kina domowego, czy będzie jakiś projektor itd. 5. Z prawej strony na pewno było by lepiej (z prawej w sytuacji kiedy siedzisz skierowany w stronę TV), bo po lewej stronie zamkniesz go w rogu i jeszcze pomiędzy ścianami a sofą, więc jest szansa, że może dudnić, chociaż nie zawsze tak się dzieje. 6. Przy instalacyjnych spokojnie na długościach, mocach przenoszonych do nich spokojnie nawet 1,5 mm będzie ok, ale oczywiście dla posiadania jakiegoś zapasu jak najbardziej 2,5 mm też nie będą głupim pomysłem. Ważne jest tylko ich trasowanie w stosunku do kabli elektrycznych, żeby Ci nie indukowały od nich zakłóceń. 7. Najlepiej pomiędzy TV a elektroniką wrzuć sobie przepust kablowy, dzięki któremu będziesz mógł dodawać potrzebne okablowanie pomiędzy tymi dwoma urządzeniami. Co do dodatkowego okablowania to na pewno oprócz audio, skrętek, warto pomyśleć o kablach SAT (jeżeli oczywiście oglądasz TV ) 8. To zależy na jakim jesteś etapie, czy planujesz ogrzewanie podłogowe itd. Jeżeli masz jakieś pytania, to zapraszamy, chętnie Ci pomożemy w ogarnięciu tego przedsięwzięcia, zrobieniu jakiegoś projektu i służymy zawsze wsparciem merytorycznym
 8. Nie no jak dla mnie to zupełnie inna liga, ale porównujemy urządzenia, z których jedno kosztowało w okolicy 1000 zł, a drugie ponad 4 000 zł. Rzeczywiście nie zawsze jest tak, że droższe gra lepiej, ale tutaj mamy różnicę zarówno w transporcie jak i w DAC, pomijam już w ogóle kwestię obudowy. Nie ma oczywiście co zarzucić Onkyo, bo w swoim przedziale cenowym jest to odtwarzacz ok, ale w starciu z DCD-1500AE ciężko się dziwić.
 9. Przy serii Northridge wszystko zależy od tego w jaką stronę chciałbyś pójść i czy będzie to bardziej ta filmowo/gamingowa, czy muzyka będzie również stanowiła dużą część. Obecnie niestety jest problem z dostępnością nowych urządzeń, ale coś zawsze się uda polecić, tylko czy oczekujesz jakiejś konkretnej funkcjonalności od tego urządzenia, planujesz rozbudowę, albo jeżeli muzyka też ma stanowić sporą część, to jakiego brzmienia finalnie oczekujesz od tego zestawienia?
 10. Taga jak najbardziej ciekawa opcja, możesz jeszcze sprawdzić Denon RCD-M41 i do tego kolumny. W Twoim przypadku możesz pójść zarówno w podstawkowe jak i podłogowe. Jeżeli szukasz mocniejszego dołu, a tak wnioskuję po Teufel, to spójrz w kierunku JBL Stage A180, ewentualnie bardziej stonowane Indiana Line Tesi 561. Z podstawkowych ciekawe mogą być KEF Q350, lub Dali Oberon 3, aczkolwiek basowo będą oczywiście szczuplejsze obie propozycje.
 11. No i super decyzja Co do kolumn używanych, bo widzę, że tutaj o takich wspominasz, to napisz proszę do jakiej wielkości pomieszczenia chciałbyś je wstawić, bo chyba nigdzie nie wspominasz o tym (jeżeli gdzieś przeoczyłem to przepraszam) i jakiego brzmienia poszukujesz. Czy ma to być kontynuacja szkoły grania Q700, czy coś byś w stosunku do nich zmienił? Jeżeli chodzi o BT100, to szczerze mówiąc dla wygody można iść w tą stronę, ale jak weźmiesz coś nawet nieco tańszego z aptX, itd jak nawet Pro-Ject Bluetooth Box E, który ma wyjście optyczne, dzięki któremu skorzystasz z DAC wzmacniacza to nie wiem czy nawet nie wyjdziesz na tym lepiej.
 12. To ja tutaj dorzucę jeszcze coś od siebie i powiem tak... Masz dobrego wzmaka i na jego bazie chcesz budować system, więc najłatwiej zabrać go pod pachę do salonu, który ma spory wybór kolumn i posłuchać kilku opcji, po czym faworytów wypożyczasz do domu, testujesz na ile się zmieniły Twoje odczucia w stosunku do sali odsłuchowej i kolejny zadowolony klient wychodzi z salonu z paczkami. W ciemno bez sprecyzowanych oczekiwań to w tym przedziale masz rzeczywiście Elac, czy B&W, ale masz też kolumny takie jak Audiovector, Opera, Focal, Fyne Audio, Monitor Audio, Dynaudio, Dali itd. Każde z nich będą tworzyły jakąś wypadkową w połączeniu z tym wzmacniaczem, a to, czy będzie ono w Twoim guście (który jest dla każdego indywidualny) to już inna sprawa, bo oczywiście przesiadając się na coś droższego oczekujemy poprawy, ale nie zawsze efekt finalny zaskakuje pozytywnie Co nie oznacza, że wybrane kolumny są złe, ale być może po prostu nie dla Ciebie, lub nie do tego wzmacniacza. Budżet masz słuszny, więc warto go wydać optymalnie.
 13. Jak by jednak nie było, to my mamy jeszcze jedną parę na ekspozycji.
 14. Z przypadku kolumn, które wymieniłeś chyba bardziej powinny Ci się spodobać KEF Q350, ponieważ jest to konstrukcja oferująca zarówno głębię jak i kontrolę nad zakresem niskich tonów co powoduje, że bas kiedy trzeba schodzi nisko, ale ma też swoją szybkość co przyda się nie tylko w muzyce rock, ale i w rapie. W zakresie średnich tonów dzieje się dość dużo za sprawą materiału użytego do produkcji przetworników, a współosiowe zawieszenie zarówno kopułki wysokotonowej jak i nakładka "mandarynkowa" na niej pomagają w osiągnięciu przestrzeni nawet ze stosunkowo niewielkich odległości. W porównaniu do Dali mają w sobie nieco więcej dynamiki, nie są aż tak "spokojne".
 15. S4Home

  Magnat mr780

  Rzeczywiście nowe modele grają nieco inaczej, jeżeli jeszcze nie wybrałeś, to napisz do nas, mamy na stanie, więc możemy Ci podesłać żebyś sobie wyrobił opinię.
 16. Domyślam się, że winę za to ponosi CEC (Consumer Electronic Control), a więc po podłączeniu Android Box do TV następuje wymiana kluczy komunikacyjnych pomiędzy obydwoma urządzeniami i to powoduje również odcięcie głośników TV, ponieważ urządzenie szuka zewnętrznego systemu nagłośnienia. Sprawdź, czy nie masz w tym Box-ie funkcji HDMI control, lub HDMI CEC. Jeżeli da się ją wyłączyć, to powinno to pomóc.
 17. Jeżeli chcesz brzmienia, które popchnie Cię do przodu w stosunku do Meridiana 506-ki, to musisz raczej celować w coś odpowiedniego klasowo. Możesz spojrzeć w kierunku C.E.C TL5 (jeżeli możesz sobie pozwolić na transport CD), ewentualnie z nieco tańszych spróbuj sobie Naim Nait CD5si.
 18. Jest to rzeczywiście typowy problem jeżeli zbyt blisko posadowimy gramofon kolumny. Są oczywiście rozwiązania z kategorii "domowych", aczkolwiek mogą one nie zawsze pomóc, nie mniej jednak próba nie zaszkodzi. Wystarczy podejść do Castoramy, albo może masz w domu jakieś silikonowe podklejki meblowe, tylko jak będą płaskie, to lepiej skleić ich nieco więcej aż do momentu w którym ustaną. Drugą opcją są podkładki antywibracyjne ajk Vibrapod itp, lub platformy antywibracyjne dla gramofonów, ale tutaj będzie to większy koszt, dlatego warto by je przetestować.
 19. Jeżeli się okazało, że na główny system zdecydowałeś się jednak przekroczyć dość znacznie zakładany budżet, to sądzę, że szukasz jednak czegoś więcej w brzmieniu i pewnie to rozwiązanie również zostanie zweryfikowane przez rzeczywistość i Twoje oczekiwania, dlatego najlepiej po prostu przetestować obie opcje. Gdybym miał coś zasugerować w tym przedziale cenowym, to oddałbym chyba swój głos na Cambridge Audio AXA25 + iEAST M30 + Monitor Audio Bronze 100, a jeżeli jednak poszedłbyś nieco wyżej, to spójrz sobie w stronę Fyne F500, ewentualnie już sporo wyżej Elac Carina BS243.4, bo to małe, ale bardzo wdzięczne kolumny, więc nie zajmą sporo miejsca, a dadzą frajdę ze słuchania. Oczywiście są to tylko wskazówki, bo wybór należy finalnie do Ciebie.
 20. Najlepiej było by skrócić ścieżkę sygnału i pominąć jednego z preampów, ponieważ niczego dobrego to nie wnosi do toru. Jednak jeżeli musiałbym wybierać jakieś rozwiązanie z tych trzech, to na pewno DAC. Nie zmienia to z kolei faktu, że barwowo może Ci się podobać zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie, dlatego test rozwieje na pewno wszelkie wątpliwości.
 21. Spróbuj sobie odsłuchać aktywnych kolumn, a jeżeli podłogówki, to szukałbym w używkach jeżeli takowe rozwiązanie również wchodzi w grę, bo dostaniesz lepszą jakość w tej cenie niż jakiekolwiek nowe rozwiązanie.
 22. Denon bardziej uniwersalny w zastosowaniu, 3 lata gwarancji, prosty w obsłudze, nawet Polskie menu. Pytanie tylko do jakich kolumn będzie jeszcze go wykorzystywał, ale na pewno w filmach poradzi sobie super, a i w muzyce będzie bardzo fajny.
 23. A do jakich kolumn chcesz to podłączyć? Jakiego brzmienia szukasz? Jakie są Twoje oczekiwania względem funkcjonalności i co będzie priorytetem (filmy, czy bardziej muzyka)?
 24. Bez najmniejszego problemu sobie poradzą i efekt będzie zdecydowanie lepszy niż z amplitunera kina domowego (o ile nie planujesz rozbudowy do większej ilości kanałów, bo dźwięku przestrzennego jak z klasycznego kina nie dostaniesz). Wynika to z tego, że wzmacniacze stereo są zbudowane z lepszych podzespołów kosztem nieco mniejszej funkcjonalności. Jak uzupełnisz stereo subwooferem to i efekty w filmach będą fajne, a w muzyce jakość dźwięku będzie o niebo lepsza niż z tych samych kolumn napędzanych amplitunerem.
 25. Musisz brać pod uwagę, że impedancja nominalna, czyli wartość podawana w specyfikacji nie wyklucza tego, że minimum może być bardzo nisko, ponieważ parametr ten zależy również od częstotliwości. Tanie, czy drogie konstrukcje rzeczywiście nie mają tutaj nic do rzeczy, bo Focal Sopra No2 ma nominalną impedancję 8 Ohm, natomiast minimum to 3.1 Ohm i znajdziesz normalnie taką informację w materiałach producenta bez problemu.
×
×
 • Utwórz nowe...