Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

RCA switch

Recommended Posts

Gość

Witam.

Chcialem zapytac bardziej osluchanych audiofili, czy ktos ma doswiadczenia z przelacznikami RCA.

Mam NADa C 375 ktory ma rozdzielone moduly pre i main. Bezposrednio w main mam wpiety CA CXN, ktorego slucham 99% czasu ale planuje dokupic modul phono do NADa, zeby raz kiedys wlaczyc gramofon. Ten uklad z CXN w koncowke podoba mi sie i brzmieniowo i praktycznie (jeden pilot), wiec zastanawiam sie czy nie wstawic tam switcha, i przelaczac (raz kiedys) miedzy CXN i wyjsciem pre z NADa, ale nie mam pojecia jak jest z jakoscia tych przelacznikow. Czy taki za 100 wystarczy, czy musialbym wydac pare stow albo i wiecej na pasywny pre i to w ogole chory pomysl ?

Witam,

Unikałbym takich rozwiązań jak dodatkowe switche. Nie wniesie to nic dobrego do końcowego odbioru dźwięku, a wręcz przeciwnie - zdegraduje i przy okazji może być źródłem trzasków i spięć przy przełączaniu źródeł. Poza tym pamiętaj, że będziesz musiał jeszcze jakoś regulować głośność sygnału z gramofonu. Większość gramofonowych preampów nie ma regulacji siły sygnału.

Dobrym rozwiązaniem byłby pasywny preamp, o którym wspominasz. Jeszcze lepszym byłoby wykorzystanie selektora i potencjomatru, które są wbudowane w NADa. Pomijamy wtedy oczywiscier cały przedwzmacniacz i zostawiamy tylko selektor i potek :)

Gość

Dzieki. Tak czulem ze troche za bardzo kombinuje ;)

5 godzin temu, Audio Autonomy napisał:

Jeszcze lepszym byłoby wykorzystanie selektora i potencjomatru, które są wbudowane w NADa. Pomijamy wtedy oczywiscier cały przedwzmacniacz i zostawiamy tylko selektor i potek :)

Tu nie za bardzo rozumiem. Jak pominac przedwzmacniacz a zostawic tylko selektor i 'potek' ?

Trzeba wpiąc sygnał wychodzący z selektora prosto do potencjometru i z niego poprowadzić dalej do końcówki mocy (omijając sekcje przedwzmacniacza). Możemy wtedy korzystać z selektora, mamy regulację głośności, ale nie mamy już psującego dźwięk przedwzmacniacza. 

Jak chcesz to mogę Ci podpowiedzieć jak dokładnie to zrobić, a jak nie to możesz podrzucić NADa do nas na taki zabieg :)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować