Skocz do zawartości
Miro

Nowa przygoda w stereo z Sansui na stare lata

Recommended Posts

Witam .

Jestem  nowym użytkownikiem. Postanowiłem wrócić do dźwięku stereo po niefortunnym   mariage'u z kinem domowym. Zaczynałem przygodę z muzyką na przełomie lat 70-80 od polskich "Klocków" Nie pamiętam nawet już symboli. Jedynie tylko gramofon Daniel mi się przypomina. Przeszedłem przez lata 90 te Pionieera, Technicsa . Poźniej był  ARCAM. Teraz jest  jeszcze                   NAD T 754 wraz z zestawem kolumn AE ESPRIT  309 ; 307 ; 301 subwoofer KEF PSW 2500;  DVD NAD T 533 ; NAD CD C 542.Jest jeszcze gramofon Technics SL 23 

Zawsze mi brakowało w moim sprzęcie ciepłego miękkiego basu i przestrzeni z wysokimi tonami . Postanowiłem, że chyba już najwyższy czas zmienć świat otaczających mnie dźwięków. Mam przeświadczenie że mogę to osiągnąć dzięki japońskim producentom. Od pewnego czasu bardzo zainspirowało mnie SANSUI ( słuchałem wzmacniacza owej firmy przy przesłuchaniu w sklepie z Audio Vintage w Warszawie ) Urzekł mnie dźwięk. Proszę nie pytać jaka nazwa. Nie pamiętam. Chcę zacząć tą przygodę własnie z SANSUI. I tu się pojawia pytanie do szanownych wielbicieli tej marki.

Czy to się uda?. Proszę o poradę.

Najpierw muszę sprzedać ten powyższy zestaw NAD' Może  zostawię  na razie CD i  gramofon.  Jestem z nich zadowolony. Patrzyłem na początek  na Sansui au alpha 607 dr. Jestem otwarty na rady z Waszej strony dotyczące wzmacniacza i kolumn.

Słucham dużo muzyki elektronicznej ,(zw. Szkoły berlińskiej Klaus Schultze,Tangerine Dreeam), ambientu, muzyki klasycznej  ale też znaczący czas poświęcam na rocka. Jak przy pierwszych wymienionych gatunkach NAD w miarę spełniał oczekiwania. To już przy rocku było ciężko ( perkusja, bas) No nie te brzmienia  

Pomieszczenie mam około 27 m2 

Kwotę chciałbym przeznaczyć na wzmacniacz max 3500 pln. Na kolumny max 3500 pln 

Będę wdzięczny za sugestie i pomoc 

Mirosław 

jeśli chcesz coś kupić dobrego to omijaj szerokim łukiem sklep Audio Vintage w Warszawie i inne jemu podobne!!

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się