Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich, od początku zacznę, że jestem kompletnie zielony w tych sprawach, ale no jakoś trzeba zacząć.
Wybrałem ten dział ponieważ uznałem go za najbardziej odpowiedni, jak coś to proszę o przeniesienie.

Jakieś 2-3 dni temu postanowiłem dodać coś do swojego standardowego nagłośnienia w samochodzie mianowicie Subwoofer, no to zacząłem szukać, doradzać się znajomych i doszedłem do takiej oferty:

Subwoofer:
BLAUPUNKT GTT1200
http://allegro.pl/glosnik-samochodowy-blaupunkt-gtt1200-tuba-subwoof-i7134835380.html
 

Wzmacniacz:
Audio System CO600.5 5-kanałowy 4x85W+ 350W RMS
http://allegro.pl/audio-system-co600-5-5-kanalowy-4x85w-350w-rms-i7126979264.html

z tego co wyczytałem, to do tego wzmacniacza będę mógł podłączyć wszystkie 4 głośniki wbudowane w drzwi w samochodzie + subwoofer do tego.
Jak można zauważyć Niebieska Kropeczka posiada maksymalną moc 700 W, ale z tym wzmacniaczem maksymalną moc wyjściową osiągnę 350 Watt.

Głośników nie będę wymieniał, bo jak na standardowe to całkiem dobrze grają, a no i bym zapomniał samochód posiadany to Passat B5 (3BG).

Moje pytanie jest następujące, czy nie mam błędu w myśleniu, czy naprawdę osiągnę 350 Watt i oczywiście jak mam błąd w swoim myśleniu to proszę o naprowadzenie mnie na dobrą drogę, albo doradzenie co by zmienić.  Jeszcze jak by ktoś mógł napisać wyjaśnienie w języku dla głąbów to bardzo bym był wdzięczny. Dziękuje za wszelaką pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z deklaracjami producenta moc tego wzmacniacza to 4x65W przy obciążeniu 4 ohm i takie prawie na pewno masz w samochodzie. Również moc wyjściowa na subwoofer to 250 W przy 4 ohm. Taką impedancję ma głośnik w tej tubie Blaupunkta. Gdybyś używał głósników o impedancji 2 ohmy miałbyś odpowiednio 4x85W + sub 350W. Głośników o impedancji 2 ohmy jest bardzo mało w sprzedaży. 2 ohmy uzyszkac możesz łącząc 2 głośniki 4 ohm równolegle. Dość często można spotkać subwoofery 2 cewkowe o impedancji 2x4ohmy i tak łącząc te 2 uzwojenia równolegle masz głośnik o impedancji 2 ohmy. 250W na ta tubę to itak sporo. Ona moze przyjąć 200 W mocy ciągłej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...