Skocz do zawartości

Amplituner auna


Lenon

Recommended Posts

Witam jestem tu nowy więc od razu witam wszystkich. :)

Kupiłem amplituner auna av2-h338 tańszy zestawik do obsługi 5.1 posiada 3 wejścia HDMI i jedno wyjście HDMI które podłączam do tv pod ARC. W ustawieniach tv zmienione na odtwarzanie dźwięku na ARC lecz dźwięku nie slychac. Jeśli podpinam na wejście np. PS4 to amplituner przekazuje sygnal do tv i wszystko działa oprócz dźwięku.

 

Może ktoś się spotkał z tym modelem amplitunera lub potrafi mi pomóc bo próbowałem już chyba wszystkiego lecz nic nie poskutkowalo. Z góry dzieki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca rozumiem... jeżeli (??) PS4 masz podpięte pod HDMI w Auna, to dźwięk powinien iść bezpośrednio i ARC nie ma tu nic do rzeczy.

Jeżeli chodzi o samo ARC, to musi je mieć nie tylko TV, ale również ampli

EDIT: ok kolego, widzę, że to się nie uda. HDMI w tym ampli to tylko i wyłącznie rozgałęźnik i nie jest spięty z jego sekcją audio (żyje własnym życiem), więc wychodzi na to, że jakikolwiek dźwięk do tego ampli możesz dostarczyć tylko przez wejścia analogowe

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że to tak nie działa - ale mogę się mylić i może znajdzie się ktoś, kto sprostuje moją wypowiedź.

Wygląda to na zwykły stereofoniczny amplituner, tylko z wyjściami na pięć kolumn. Nie posiada nawet żadnych kodeków dźwięku przestrzennego.

Poniżej cytaty z opisu tego ustrojstwa:

 

Klasyczny sprzęt HiFi, np. odtwarzacze CD czy magnetofony, podłączyć można do wzmacniaczaprzez dwa wejścia liniowe. Kolejnym szczególnym atrybutem amplitunera Auna są usytuowane z przodu urządzenia dwa wejścia mikrofonowe. Dzięki temu wzmacniacz Auna AV2-H338 może być stosowany na mniejszych imprezach, np. do nagłośniania przemówień na przyjęciach urodzinowych czy imprez karaoke.

 

Prosimy mieć na uwadze, że sekcja HDMI, spełniając swoją funkcję jako rozgałęźnik HDMI, przepuszcza sygnał dźwiękowy z poszczególnych wejść HDMI do wyjścia HDMI, by był on odtwarzany na telewizorze. Niemożliwe jest więc odtworzenie sygnału audio ze złącza HDMI prosto ze wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...