Skocz do zawartości

Pilot od dekodera nc+ a soundbar JBL Bar 2.1


Maciej Szałkiewicz

Recommended Posts

Cześć, trochę dziwny problem ale nigdzie nie jestem w stanie odnaleźć rozwiązania. Otóż niektóre przyciski/guziki pilota od dekodera nc+ powodują zmniejszanie głośności o jedną jednostkę w dół. Nie testowałem wszystkich przycisków pilota ale niestety ten najczęściej używany czyli "OK" zmniejsza głośność. Próbowałem konfiguracji i opcji na dekoderze, tv oraz Soundbarze ale nic nie pomaga. Co ciekawe problem pojawia się bez względu na model dekodera i pilota: jestem świeżo po wymianie sprzętu od nc plus i problem był zarówno na starym sprzęcie (dekoder turbobox) jak i na nowym (mediabox). 

Ogólnie posiadam 3 piloty: od soundbara, tv oraz dekodera i wszystkie reagują na regulację głośności. Moim zdaniem problem leży w sygnale który wysyła pilot nc ponieważ przy ręcznej regulacji głośności bezpośrednio na dekoderze lub za pomocą wirtualnego pilota na aplikacjach Android problem nie występuje. 

Czy jest jakaś opcja w soundbarze aby ignorowała regulacje na pilotach innych niż ten dedykowany od soundbaru ? 

Czy ktoś spotkał sie z podobnym problemem ?

Sprzęt skomunikowany ze sobą za pomocą HDMI:

TV LG

Soundbar JBL 2.1

Dekoder mediaBOX+

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...