Skocz do zawartości

Salon 36m2 ustawienie kolumn


leviath

Recommended Posts

Witam serdecznie. Chce poprosić Was o poradę. Mianowicie , w salonie 36m2 posiadam zestaw stereo Roksan K3 oraz Tannoy Revolution xt8f . Do tej pory ustawione jak na poniższych zdjęciach (dwa fotele , sofa). Nie było to ustawienie optymalne ,a jedyne możliwe na ten moment. Kolumny odsunięte od ścian  brzmią całkiem dobrze. Problem w tym ,że druga połowa nie podziela mojego zdania . Dodatkowo niebawem ma dotrzeć narożnik, co jeszcze bardziej komplikuje ustawienie. Jedyne miejsce jakie jest dostępne to wnęka.  Ustawiłem je tam na próbę i .... było źle . Wnęka plus okna na przeciw to nie najlepsze połączenie. Stąd moje pytanie. Czy jest jakakolwiek szansa powodzenia aby takie ustawienie brzmiało poprawnie ? ( np przy zastosowaniu mat wygłuszających itp ) Czy od razu szukać innego pomieszczenia odsłuchowego ?

plan(3).png

 

plan(5).png

plan.png

plan(2).png

Edytowano przez leviath
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leviath,
nie jestem fachowcem- akustykiem, więc nie masz co liczyć na radę, która mogłaby zmienić Twoje odczucia gdy przestawiasz sprzęt z miejsca na miejsce... Ale skoro, żaden z użytkowników forum, których nick sugeruje, że reprezentują branżę specjalizującą się w adaptacjach akustycznych, nie zauważył, że szukasz pomocy to ja spróbuję coś doradzić. Przyglądając się temu pomieszczeniu, to sugerowałbym raczej porzucenie myśli o cieszeniu się z dobrego "grania". Poza wnęką natrafia się na same właściwie otwory (jak nie wejścia do okienne). Nawet układ nazwijmy go "skośny" (sugerowany niegdyś przez firmę Audio Physic. vide- http://wpszoniak.pl/portfolio/ustawienie-glosnikow/) tu nie bardzo daje się ulokować. Z biedą można sprzęt wstawić do wnęki, ale chyba wówczas gdy jest wystarczająco duża, ale i tak prawy kanał byłby mocno zbliżony do ściany (pierwsze odbicia łatwe do wykrycia) natomiast z lewej coś przeciwnego występuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...