Skocz do zawartości

amplituner_kolumny ~2500


thors

Recommended Posts

Witam serdecznie.
Naczytałem się bardzo dużo o KD i na tym forum i na innych, ale nadal mam mętlik w głowie. Chciałbym kupić amplituner i kolumny (1250+1250zł). Moja charakterystyka to:
-50% muzy, 25% gry 5+1, 25% film
-pokoj 20m2
-muzyka rockowa, metalowa

Wiem , że z taka kasą jest bardzo ciężko wybrać coś co da radę zarzucić ładnie muzyczkę. Co byście polecali, jaki amp w tej cenie zagra najlepiej muzykę. Na początek moja konfiguracja będzie wyglądała tak, że wzmak będzie podpięty do kompa przez coaxial. Również przez coaxial będzie podpięty tuner cyfrowy z kablówki. W późniejszym czasie zamierzam kupić jakieś DVD, może poczekam, aż spadną ceny DVD HD lub BlueRay. Chciałbym, żeby cały zestaw jaki będę miał w pokoju był w miarę uniwersalny. Na sam koniec planuję zakup projektora lub TV z full HD.
Z tego co się zdąrzyłem zorientować mam na uwadze H/K 147, yamahe 661, denona 1907 i onkyo 605. Z wyborem kolumienek jest jeszcze większy problem. Uwagę moją przyciągnęły Wharefedale, Rubicony, Eltaxy,M-audio w tych cenach. W miarę dobre opinie czytałem o Koda'ch. Co do tych osobiście jestem nastawiony sceptycznie, z tego względu, że jako gitarzysta wiem ,że marka ta to totalny badziew w świecie gitary.
Co proponujecie, może być delikatnie coś droższego, nieraz warto dołożyć 200 zł.
Moja obecna konfiguracja to podłączona stara wieża aiwa xv-800 pod kompa i pod tuner przez chinch'e. Chciałbym, żeby nowy zestaw zagrał lepiej niż to stare stereo.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam serdecznie!!! icon_smile.gif

Jestem nowym (i zupełnie niezorientowanym) użytkownikiem forum i niestety, jak wszyscy nowi, zwracam się z gorącą prośbą o pomoc w wyborze sprzętu. Postanowiłem jednak przynajmniej nie zaśmiecać forum nowym tematem i podczepiłem się pod ten, którym jak mi się zdaje, jest pokrewny... icon_wink.gif

Przeczytałem już nieco wypowiedzi na forum (nie tylko zresztą tym) i dość mocno wybiły mi one z głowy pierwotny pomysł zaopatrzenia się w zestaw Sony HTP-HD 8000 (STR-DG820 + FCR6000 +dvd). Ale po kolei... icon_smile.gif

Jakie są moje warunki i oczekiwania?

Finanse: 2500 zł

Powierzchnia pomieszczenia: 15 m2; (ale zakładamy, że kiedyś może będzie większa - ok. 25-30 m2;)

Wykorzystanie: muzyka i filmy dvd, ew. podpięcie do komputera

A czego oczekuję? To proste: najwyższej jakości za te pieniądze. icon_wink.gif

Analizując podobne tematy natrafiłem na często sugerowany zestaw: amplituner Yamaha RX-V661 i głośniki KODA 702. Obejrzałem i doszedłem do wniosku, że to by mi w pełni odpowiadało. Nie miałem jeszcze możliwości przesłuchania tego sprzętu, ale najpierw chciałbym się dowiedzieć, czy to jest w ogóle trafny wybór?

Aha, dodam tylko, że dvd nie będę kupował, bo mam już nagrywarkę. Tak więc mam do zagospodarowania 2500 zł, a z tego co się zorientowałem RX-V661 można mieć już za 1150, a KODA 702 za 1300 - jednym słowem - idealnie.

Bardzo proszę o radę. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...