Skocz do zawartości

Lughard

Uczestnik
  • Zawartość

    21
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Lughard

  1. No właśnie jeszcze kwestia koloru - interesuje mnie wyłącznie walnut (orzech), bo takie mam pozostałe głośniki, wiśnia w zestawie wyglądałaby cokolwiek dziwnie .
  2. To bardzo miło z Twojej strony . Jeśli mieliby go albo mogli sprowadzić, jestem oczywiście zainteresowany (a tym bardziej, jeśli cena jest promocyjna ).
  3. No proszę, to mamy niemal identyczny zestaw . U mnie Harman śmiga z BR6 i BR2 na tyłach - kable CHORD Carnival Silverscreen. I nie odnotowałem żadnych problemów z nadmiernym nagrzewaniem się amplitunera, nawet przy głośnym słuchaniu (jest po prostu ciepły, ale bez przesady). Chciałem ostatnio dokupić do tego zestawu jeszcze głośnik centralny BR-LCR, ale w Polsce podobno jest już niedostępny z racji pojawienia się serii BX. Czekam jeszcze na wieści, czy jest do zdobycia na Wyspach...
  4. Hehe... mam podobnie. Dokonałem ostatnio kolejnych muzycznych odkryć: 1. Rodrigo y Gabriela - zasłuchuję się w ich albumie z 2006 r. pod zaskakującym tytułem Rodrigo y Gabriela. Absolutnie rewelacyjny gitarowy duet rodem z Meksyku. Ta muzyczna para udowadnia, że na gitarze klasycznej można wyczyniać cuda i grać z "powerem" godnym potężnych rockowych kapel. Płyta zawiera kilka naprawdę świetnych utworów, w tym bardzo ciekawe covery m.in. Orion Metallici. Dla zainteresowanych zamieszczam linka do jednego z utworów z tej płyty: http://www.youtube.com/watch?v=l-qgum7hFXk. 2. Zaz - fantastyczna francuska wokalista, nazywana przez niektórych nową Edith Piaff. Bardzo miły, ale jednocześnie zadziorny, lekko zachrypły głos to jej znak rozpoznawczy. Płyta pt. Zaz nie jest może genialna od początku do końca, ale zawiera kilka wyśmienitych utworów, granych żywiołowo, z tzw. "jajem" (artystka znana jest zresztą z występów w recitalach ulicznych i na płycie czuć właśnie ich klimat), jak również nawiązujących do tradycji francuskiej piosenki. . Mnie do gustu najbardziej przypadły: Je Veux, Prends Garde A Ta Langue, Ni Oui Ni Non, Dans Ma Rue oraz Les Passants i Le Long De La Route. Zamieszczam linka do klipu do największego hitu z tej płyty, czyli Je Veux: http://www.youtube.com/watch?v=6HqjkdqZXCk. 3. I na koniec Janelle Monáe z jej płytą The ArchAndroid. Album jest szalenie interesujący, słychać na nim wiele muzycznych inspiracji i gatunków (soul, funky, hip-hop, czy musicalowo-klasyczne wtręty). W niektórych utworach można usłyszeć również wyraźne wpływy muzyki Jimmiego Hendrixa czy Davida Bowie. Płyta jako całość jest rewelacyjna - bardzo różnorodna, ale zarazem spójna jako projekt artystyczny. Polecam!
  5. Zgadzam się z moim przedmówcą. Sam jestem posiadaczem HK AVR 255 i jestem z niego bardzo zadowolony. Amplituner radzi sobie doskonale (jak za te pieniądze) nie tylko z kinem domowym, ale przede wszystkim z muzyką. Gra bardzo ciepłym i zaokrąglonym dźwiękiem, bez żadnych sztucznych wyostrzeń - dzięki czemu muzyki słucha się z przyjemnością (przez długi czas) nawet na sporej głośności. Sprzęt ma co prawda pewne niedogodności, ale są to w mojej ocenie "drobnostki", o których szybko się zapomina wobec bardzo dobrego brzmienia.
  6. Dwa dni temu dotarła do mnie 8-płytowa wspomniana wcześniej kolekcja marzeń: Karajan - Czajkowski . W zestawie znalazły się: 1. I Symfonia g-moll "Zimowe marzenia"; Eugeniusz Oniegin (Polonez i Walc); Marsz niewolników 2. II Symfonia c-moll "Małorosyjska"; Uwertura koncertowa "Rok 1812" 3. III Symfonia D-dur "Polska"; Suita "Kaprys włoski" 4. IV Symfonia f-moll; Wariacje rococo na wiolonczelę i orkiestrę (na wiolonczeli Mścisław Rostropowicz) 5. V Symfonia e-moll; Serenada C-dur na orkiestrę smyczkową 6. VI Symfonia h-moll "Patetyczna"; Uwertura "Romeo i Julia" 7. Suity z baletów: "Śpiąca królewna", "Jezioro łabędzie", "Dziadek do orzechów" 8. I Koncert fortepianowy b-moll (Światosław Richter); Koncert skrzypcowy D-dur (Christian Ferras). Gorąco polecam to wydanie wszystkim miłośnikom pięknych, orkiestrowych brzmień. A czekając na Karajana zaopatrzyłem się w jeszcze dwie płyty. Jako że nie samą klasyką żyje człowiek, wybrałem coś z zupełnie innej beczki - "Unplugged" Erica Claptona oraz "Ok Computer" Radiohead. Tych albumów chyba polecać nie trzeba.
  7. To i ja się dołączę . Zacząłem zbierać ostatnio płyty maestro Karajana - wczoraj dotarły do mnie wydane w serii Karajan Gold: Debussy - La Mer, Prelude a l'apres-midi d'un faune/Ravel - Pavane pour une Infante defunte, Daphnis et Chloe, Holst - The Planets, Dvorak - Symphonie No. 9/Smetana - Moldau, R. Strauss - Eine Alpensinfonie, Grieg - Peer Gynt, From Holberg's Time/Sibelius - Valse triste, The Swan of Tuonela, Finlandia. Czekam jeszcze na komplet symfonii Czajkowskiego w interpretacji HvK - mam nadzieję, że to będzie prawdziwa muzyczna uczta. Do tego, żeby się nie zakarajanować (), doszły wczoraj Obrazki z wystawy i Noc na łysej górze Mussorgskiego w wykonaniu Wiedeńczyków pod Gergievem oraz koncerty fortepianowe (1 i 2) Rachmaninowa w wykonaniu Krystiana Zimermana z towarzyszeniem Boston Symphony Orchestra z Seiji Ozawą na czele. Dużo naprawdę cudownej muzyki.
  8. Heh..., a już myślałem, że ta płyta została dawno temu wyklęta przez wszystkich miłośników dobrej (cokolwiek by to nie znaczyło) muzyki. Ale widzę, że na szczęście nie - sam się przymierzam do jej zakupu . Wraz z "If on Winter's Night" powinna się idealnie sprawdzić w okresie jesienno-zimowym. A dziś rządzi u mnie Muse z płytą "The Resistance".
  9. Mój towarzysz na dziś i chyba caaały tydzień albo i dłużej :
  10. Ostatnio dokonałem kilku odkryć muzycznych i okupację odtwarzacza rozpoczęły płyty Yello (Flag, Touch Yello), Johna Zorna (Alhambra Love Songs), ale przede wszystkim Pain of Salvation (Road Salt One), genialnej Tori Amos (From the Choirgirl Hotel) i Stinga w towarzystwie Royal Philharmonic Orchestra (Symphonicities). A na dobranoc Diana Krall z krążka The Look of Love .
  11. To ja bym jeszcze dorzucił Chrisa Cornella (wcześniej w Soundgarden, Temple of the Dog i Audioslave) i Daniela Gildenlöwa z Pain of Salvation - typowe rockowe, chrypiące głosy. Może to nie jest ten rodzaj chrypy co Joe Cocker, ale zawsze . Można jeszcze sięgnąć do delikatniejszej chrypki, którą czarują np. Sting, Bryan Adams i Rod Stewart.
  12. Również polecam głośniki Monitor Audio z serii Bronze. U mnie w tej chwili gra system 4.0 - na froncie para BR6, a z tyłu BR2; pozostałe głośniki pojawią się pewnie niebawem. BRki podłączone mam do HK AVR 255 i na brak basu nie narzekam - wręcz przeciwnie, potrafią nieźle dać czadu bez suba .
  13. Też już nie mogę słuchać RMFu, podobnie zresztą jak Zetki i Eski. Omijam szerokim łukiem. Od dłuższego czasu wybieram wyłącznie spośród trójcy: Radio PiN, Trójka i... TOK FM (tak, tak, czasem puszczają jakąś muzykę; najlepszą mają jednak listę "przebojów", którą reklamują pod hasłem "jakie radio, taka lista" ).
  14. No tak, w zasadzie trudno się nie zgodzić ze wszystkim co napisałeś. Z używanym sprzętem jest jednak ten problem, że nie zawsze jest możliwość zbudowania takiego zestawu, jaki się chce - wszystko zależy od tego, co się pojawi w danym momencie na rynku, a druga okazja może się nie zdarzyć. Niemniej bez wątpienia jest to najlepszy sposób na (najmniej bolesny) przeskok do wyższej klasy muzycznych doznań. Trzeba się tylko raz zdecydować...
  15. Pirania, też jestem posiadaczem MA BR6 i jako że zacząłem przygodę z audio od kina domowego to napędza je HK AVR 255. Muzyka w stereo (jak na amplituner w tym przedziale cenowym) jest naprawdę bardzo satysfakcjonująca. A jednak chciałoby się wydobyć z tych kolumn jeszcze więcej, dlatego rozpocząłem poszukiwania wzmacniacza, który pokazałby stereo w dobrym wydaniu. Obecnie rozważam zakup wspomnianego już NADa 355, a także Cambridge Audio Azur 740A lub 840A. Wzmacniacze Harmana na wstępie odrzuciłem, gdyż nie ma za bardzo w czym wybierać tzn. są tylko 2 modele (HK 980 i HK 990, a pomiędzy nimi ogromna różnica, także w cenie). Najlepiej dobrać sprzęt do własnych upodobań brzmieniowych, a do tego droga wiedzie tylko jedna - odsłuchy. Sam poszukuję wzmacniacza, który zagra z BR6 dźwiękiem pełnym, raczej ciepłym, z głębokim, kontrolowanym basem. Ale Ty możesz woleć coś zupełnie innego... . Przedstaw swoje oczekiwania odnośnie brzmienia i inne uwarunkowania (najważniejsze to jak zawsze finansowe ), a bardziej doświadczeni ode mnie użytkownicy forum na pewno doradzą Ci coś wartego przesłuchania.
  16. No i niestety, Mediacentrum nie ma MA BR6 na odsłuchu . Mogą sprowadzić do testów, jeśli kupię u nich jeden z odsłuchiwanych zestawów. To ja dziękuję . Znalazłem jeszcze jeden sklep z Warszawy, który miał w ofercie MA BR6 i różne wzmacniacze, w tym Marantza, ale na odsłuchu tych kolumn już oczywiście nie ma. Czuję, że się skończy na wyborze z oferty CA, bo to mogę sprawdzić na BR6. f1angel, dzięki za sugestie, ale mam opory przed kupnem używanego wzmacniacza - jeśli już to tylko z zaufanego źródła.
  17. Ooo, no widzisz:) To ja przeglądałem ich jakieś stare konto (zablokowane zresztą), do którego przekierowuje strona Mediacentrum. Na stronie sklepu logo marki Monitor Audio też nie zamieścili. No ale już wiemy. Jest Marantz. Jest MA BR6. I mają jeszcze NADa C355 BEE!!! Nic tylko udać się na odsłuch.
  18. Kitek, bardzo dziękuję za rozszerzenie listy zestawów wartych odsłuchania . Dobrze poinformowane źródła poleciły mi jeszcze sprawdzenie systemu MA BR6 + CA Azur 840A + CA 640C V2. I zdaje się, że będzie on nawet do przesłuchania w zaprzyjaźnionym sklepie. Odnośnie Mediacentrum, Marantza owszem mają, jednak nie wygląda na to, żeby mieli BR6 (ale skontaktuję się z nimi i wybadam, co i jak). A odsłuch na innych kolumnach jest chyba bez sensu.
  19. Witam serdecznie. Będę niezmiernie wdzięczny za dobrą radę w sprawie doboru odpowiedniego wzmacniacza do kolumn Monitor Audio BR6. Obecnie sprzęt ten napędza amplituner HK AVR 255 w połączeniu z DVD - radzi sobie naprawdę przyzwoicie, ale powoli zaczynam się rozglądać za wzmacniaczem stereo i odtwarzaczem CD, które potrafiłyby wydobyć z BR6 to, co najlepsze. Jeśli chodzi o uwarunkowania/wymagania, to sprawa przedstawia się następująco: Cena: max. 4500 za wzmak i CD Pomieszczenie: 15m2 (docelowo ok. 25m2) Muzyka: klasyka, jazz, trip-hop, elektronika, szeroko rozumiany pop, rock, reggae - w równych proporcjach Brzmienie: od wzmacniacza/odtwarzacza CD oczekiwałbym stosunkowo ciepłego brzmienia - żadnych ostrych dźwięków (a więc czegoś zbliżonego do amplitunera HK), a najlepiej po prostu neutralności, ale z dobrym basem (pełnym, mięsistym, pod pełną kontrolą) i odpowiednią dynamiką. Chciałbym też, żeby potrafił wydobyć więcej szczegółów i lepiej budował scenę niż AVR 255. Zacząłem już poszukiwania i odsłuchałem BR6 z Cambridge Audio Azur 640 i Arcamem A18. Bardziej podobał mi się Azur, który z BR6 nie gubił wielu detali, za to grał znacznie pełniejszym basem i lepiej wydobywał średnicę, która w Arcamie była nieco wycofana. Po lekturze wielu tematów na forach i recenzji publikowanych na audio.com.pl wyodrębniłem kilka zestawów, które by mnie interesowały, a były polecane jako przynajmniej dobre: - Marantz PM 8003 + CD 6003, - Cambridge Audio Azur 740 + Azur 640C, - Rotel RA 06 + RCD 06, - NAD C352/355 + C515 BEE (brzydki jak noc, wolałbym nie), - Xindak A06/08 + C06 (a może lampa V10?) - w tym przypadku nie mogę się jednak przekonać do marki. Jak na razie najbardziej nastawiam się na Marantza, jako że zbiera doskonałe recenzje. Niestety, nie miałem okazji go przesłuchać i może być z tym ciężko, bo z tego co udało mi się ustalić z pomocą popularnej porównywarki cenowej nie ma w Warszawie i okolicach sklepu audio, który miałby w ofercie zarówno Marantza jak i MA BR6. Jak na razie znam opinię jednego użytkownika tego zestawu i jest bardzo zadowolony. A jak Wy ocenilibyście to połączenie? Bardzo proszę o pomoc i dobrą radę - który z tych zestawów najlepiej zgrałby się z MA BR6? A może macie jeszcze inne propozycje warte rozważenia? Co naprawdę warto przesłuchać? No i w końcu gdzie można odsłuchać Marantza PM8003 i MA BR6?
  20. Witam serdecznie!!! Jestem nowym (i zupełnie niezorientowanym) użytkownikiem forum i niestety, jak wszyscy nowi, zwracam się z gorącą prośbą o pomoc w wyborze sprzętu. Postanowiłem jednak przynajmniej nie zaśmiecać forum nowym tematem i podczepiłem się pod ten, którym jak mi się zdaje, jest pokrewny... Przeczytałem już nieco wypowiedzi na forum (nie tylko zresztą tym) i dość mocno wybiły mi one z głowy pierwotny pomysł zaopatrzenia się w zestaw Sony HTP-HD 8000 (STR-DG820 + FCR6000 +dvd). Ale po kolei... Jakie są moje warunki i oczekiwania? Finanse: 2500 zł Powierzchnia pomieszczenia: 15 m2; (ale zakładamy, że kiedyś może będzie większa - ok. 25-30 m2;) Wykorzystanie: muzyka i filmy dvd, ew. podpięcie do komputera A czego oczekuję? To proste: najwyższej jakości za te pieniądze. Analizując podobne tematy natrafiłem na często sugerowany zestaw: amplituner Yamaha RX-V661 i głośniki KODA 702. Obejrzałem i doszedłem do wniosku, że to by mi w pełni odpowiadało. Nie miałem jeszcze możliwości przesłuchania tego sprzętu, ale najpierw chciałbym się dowiedzieć, czy to jest w ogóle trafny wybór? Aha, dodam tylko, że dvd nie będę kupował, bo mam już nagrywarkę. Tak więc mam do zagospodarowania 2500 zł, a z tego co się zorientowałem RX-V661 można mieć już za 1150, a KODA 702 za 1300 - jednym słowem - idealnie. Bardzo proszę o radę.
×
×
  • Utwórz nowe...