Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jar78

Problem z subwooferem.

Recommended Posts

Witam. Jestem posiadaczem zintegrowanego wzmacniacza stereofonicznego Marantz PM 7000, a także subwoofera Tannoy mercury mSUB 10. Subwoofer posiada stereofoniczne wejście niskopoziomowe (LINE IN), natomiast wzmacniacz posiada stereofoniczne wejście i wyjście opisane jako PROCESSOR (IN,OUT). Obecnie wej. i wyj. PROCESSOR są połączone zworkami. Po usunięciu zworek wzmacniacz przestaje grać. Aby znów słyszeć dźwięk (przy wyjętych zworkach) muszę nacisnąć przycisk SOURCE DIRECT z przodu wzmacniacza. Moje pytanie brzmi: czy mogę połączyć kablem stereofonicznym wyjście we wzmacniaczu PROCESSOR OUT z wejściem w subwooferze LINE IN? Czy takie połączenie będzie bezpieczne zarówno dla wzmacniacza jak i dla subwoofera. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam coś podobnego w swoim Luxmanie L-590A i służy to do połączenia/rozłączenia przedwzmacniacza z końcówkami mocy ,można je
wtedy wykorzystywać niezależnie.
Kilkanaście lat temu miałem wzmacniacz/stereo/ Onkyo i miał on niezależne wyjście na suba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Tak jak kolega Fono Master napisał, łączy przedwzmacniacz z końcówką(ami) mocy. Dlaczego Marantz opisał ją jako Processor zamiast w miarę normalnie PRE/MAIN - Out/In, tego nawet się nie domyślam. Normalnie wygląda to tak: sygnał (np. z CD) "wchodzi" przez odpowiednie wejście do wzmacniacza. Przechodzi przez całą elektronikę ,między innymi regulacje siły dźwięku czyli potencjometr, następnie trafia do końcówek mocy i dalej do głośników. Niektóre wzmaki, w tym twój też, mają możliwość odłączania końcówek mocy w celu podłączenia innego źródła (np. odtwarzacza CD z tak zwanym regulowanym wyjściem). Omija się w tym celu zbędną elektronikę, dla maksymalnego skrócenia ścieżki sygnału. Do tego służy także włącznik SOURCE DIRECT na przednim panelu twojego Marantza, z tym że sygnał nie omija regulacji głośności i paru innych rzeczy, zapewne. Nie wiadomo czy napięcia na wyjściach się zgadzają, i chyba nie warto ryzykować.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Bardzo dziękuję kolegom za odpowiedź na moje pytanie. Panowie: Fono Master i Waldek rozwialiście moje wszelkie wątpliwości. Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×