Skocz do zawartości

Okazja dla audiofila wielka! (NIFC promocję ma...)


Gość

Recommended Posts

Okazja dla audiofila wielka! 

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, wydawca niezwykle cenione w świecie serii "Dzieła Wszystkie Fryderyka Chopina na instrumentach historycznych" do 31.12.2018 wyznaczył promocyjne ceny na każdą z płyt (fantastycznych, których mały fragment opisałem parę miesięcy temu: http://wpszoniak.pl/portfolio/plyty-polecane-klasyka-12/).
Promocja polega też na tym, że po przekroczeniu kwoty 100 zł w trakcie zakupów otrzymuje się gratisowy album płytowy, a że każdy jest warty wiele to i okazja jest spora. Zapewniam, że każda z płyt prezentuje bardzo wysoką jakość i muzyczną i techniczną (w rozumieniu audiofilskim).

nifc1.thumb.JPG.db09620b21b7313e295bc3202b015911.JPG

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... wybór nie jest łatwy... Bo wszystkie tak naprawdę są warte grzechu. Ale spróbuję:

https://sklep.nifc.pl/?produkt=2_51 (Tatiana Shebanova "Chopin. Preludia op. 28 i Sonata b-moll op. 35" (z "Marszem Żałobnym")

https://sklep.nifc.pl/index.php?produkt=2_16 (Tatiana Shebanova "Chopin. 24 Etiudy op.10 i op.25")

https://sklep.nifc.pl/index.php?produkt=2_109 (Janusz Olejniczak "Chopin. 57 Mazurków")

https://sklep.nifc.pl/index.php?produkt=2_74 (Yulianna Avdeeva/Orkiestra XVIII Wieku/Frans Brüggen "Chopin. Koncerty fortepianowe")

 

P.S. Sklep działa szybko... W 2 dni przyjdzie ich 5, bo dodatkowo dołożą jedną płytę. (zastanów się czy nie lepiej kupić dwa razy po 3 sztuki i mieć dodatkowo 2 płyty... 80 zł w kieszeni, Czyż nie?! Albo jeszcze inaczej- cały pakiet 21 sztuk za 320 zł....   https://sklep.nifc.pl/?produkt=2_40 )

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... Choć możesz zwrócić się z prośbą o konkretny dołożony tytuł (ja tak zrobiłem żeby mi się tytuły nie powtarzały, ostatecznie to nie pierwsze egzemplarze jakie u nich kupowałem,  a że mnie jakoś zapamiętali to kłopotów nie robili). Dział sprzedaży jest obsługiwany przez bardzo miłych ludzi.... Telefon jest podany na stronie Instytutu.

27 minut temu, Pboczek napisał:

A ja kombinowałem że kupię trzy, a czwartą - gratisową też mogę sam wybrać. Piszesz że NIFC dokłada, więc trzy muszę wybrać, czwarta los. 

Tak dokładnie tak jest. W Instytucie ostatnio kupiłem dzieła Paderewskiego, więc nie tylko Chopin króluje...

 

paderewski_kenner_mini.jpg.d4854b62fa382b70eb55ff1542d0f024.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna okazja i nie mniejsza niż to co wcześniej rekomendowałem: 
Fantastyczny album z przeceną -50% (ja go mam od paru godzin, co dokumentuję trzema fotografiami poniżej zamieszczonymi)

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w 2018 roku wydal album „Fortepian Chopina”, opatrzony zdjęciami Wojciecha Grzędzińskiego, który ukazuje cały proces powstawania kopii instrumentu pochodzącego z wytwórni Fryderyka Buchholtza– od chwili wyboru odpowiedniego drzewa aż po moment zamontowania tabliczki „Fryderyk Buchholtz w Warszawie” na wykonanej kopii.
Zestaw fotografii, który świetnie ilustruje rzemieślniczy wysiłek Paula McNulty’ego, jest uzupełniony szkicem historycznym prof. Beniamina Vogla, wybitnego znawcy fortepianów historycznych. Album jest bardzo starannie wydany. Standard użytych materiałów do wyprodukowania tego dzieła jest niewiarygodnie wysoki… Przyjemnie album wziąć do ręki… Gorzej z położeniem jej na powrót na półkę, bo nie chce się samemu sobie odbierać tych dotykowych i wzrokowych rozkoszy.

fortepian_chopina_1-mini.jpg.7f615984f7b4f3d5a3f6ea8f1c6ed174.jpg

fortepian_chopina_2-mini.jpg.e4d9e2506cd21ac0462321dc56fa68ff.jpg

fortepian_chopina_3-mini.jpg.39a8634bdaf85f18dc7933908d4f02de.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Płyty dotarły już ponad trzy miesiące temu, słucham ich i słucham, i wcale się nie nudzę.

J. Olejniczaka gra mazurki nieco zachowawczo. P. Giusiano chwilami mocniej akcentuje w polonezach i wariacjach z opery Don Giovnni. T. Shebanowa zaznacza swój charakter w etiudach. Wykonań Y. Avdeevy z Orkiestrą XVIII w. dwóch koncertów, jeszcze prawie w ogóle nie znam. W sumie to chyba mogę napisać jedynie, że cokolwiek poznaję Chopina, bo pomimo tego że towarzyszy mi często, nie jestem w stanie rozpoznać poszczególnych utworów i wykonawców ale też do tego nie dążę. Chopin nie jest nudny - jak gdzieś przeczytałem. Jego muzyka potrafi zaskoczyć, kiedy coś co wydaje się być swojskie, nagle zamienia się w zupełnie odległe i niespodziewane klimaty. Często towarzyszy mi w pracy, bo nie narzuca się tylko uspokaja i pozwala się słuchać.

P1090927.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...