Skocz do zawartości

Pboczek

Uczestnik
 • Zawartość

  1 481
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Pboczek

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Krk

Ostatnio na profilu byli

3 889 wyświetleń profilu
 1. To ciekawy przykład dla tych co twierdzą, że człowiek nie jest odporny na sugestię, autosugestię w audio. Może coś z Tobą nie tak?
 2. Nie dowiesz się jak nie sprawdzisz, a jak sprawdzisz to też nie musisz się dowiedzieć. 😉 Wieść niesie że ma wpływ ale to nie łatwy temat. Sprawdź sam czy u Ciebie coś zmienia i napisz.
 3. Do jakiego pomieszczenia i jakiej muzyki ma być zestaw? Nie mówimy głośniki, tylko kolumny albo zestawy głośnikowe i będą wiedzieli że gość nie całkiem zielony 😉.
 4. Kolega ma 100% racji. Zanim kupisz gramofon, zastanów się czy masz co najmniej lekki zmysł mechaniczny, zręczne palce, cierpliwość. Bez tych atrybutów lepiej kupić wypasione Cd albo plikograja 😀. Nie ma tu przesady. Ile masz płyt?
 5. Co za posucha tutaj zionie (i w ogóle w wątkach muzycznych) 🤨? Nabyłem przedwczoraj pozycję nr 25 z serii Polish Jazz, Mieczysław Kosz, Reminiscence, z 1971 r., wydanie 2016 r. Słuchałem już kilkakrotnie, bo to bardzo ładna muzyka. Materiał remasterowany przez Pana Gawłowskiego robi wrażenie. Nie będę silił się na oryginalność i w opisie odeślę do recenzję Pana Pacuły: "Remaster 2016 w wersji cyfrowej jest doskonale spójny. Przesłuchałem pod tym kątem oryginalne wydanie winylowe i nawet ono wydaje się trochę bardziej indywidualistycznie traktować poszczególne instrumenty, wypychając fortepian na pierwszy plan i chowając perkusję i kontrabas. Pod tym względem nowa cyfrowa wersja jest po prostu lepsza, bo bardziej wiarygodna i zarazem przyjemniejsza w słuchaniu. Doskonała robota, zarówno w wersji winylowej, jak i CD! Dodajmy jeszcze jedno: to piękna muzyka." http://highfidelity.pl/@main-3096&lang= W książeczce dodanej do płyty przeczytałem o porównaniu gry Mietka Kosza do Billa Evansa. Coś w tym jest, ale nie w znaczeniu kopiowania stylu lecz raczej nieodstającego poziomu technicznego, łatwości gry i przekazywania nastroju. Po za tym na płycie Reminiscence znajdują się też utwory w których słychać inne kierunki muzyczne. Bardzo ciekawa pozycja, a gdy dodać do tego że artysta w czasie rejestracji tych nagrań miał zaledwie 27 lat, to tym bardziej smuci jego przedwczesna śmierć.
 6. 😀 Jeżeli obserwacje nie są swoistymi badaniami, a autorzy artykułu z Nature Neuroscience nie sprawdzali przedstawianych teorii, to rzeczywiście nikogo nie badano.
 7. Wydaje mi się że okres roku jest pewnego rodzaju uśrednieniem. Dotyczy pewnie słuchaczy o przeciętnym aparacie słuchowym, bawiących się w poznawanie brzmień. Osoby lepiej wyposażone w "aparaturę" słuchową, czy doświadczone są w stanie wyłapać zmiany szybciej, a niektórzy całkiem szybko. W artykule chodzi o zaakcentowanie zasady, że raczej słuchając długo, niż krótko, można wyrobić sobie pogląd o zmianach w brzmieniu. Stąd testy ABX które są sprawdzianem o tempie sprinterskim, nie specjalnie pozwalają na wychwycenie tego i owego.
 8. Ja polecam http://www.audiomaniacy.pl/ Tu są doktorzy od gramofonów.
 9. Będzie Pan zadowolony. To urządzenie pozwala nie tylko zacząć ale też zainteresować się głębiej gramofonem. Czeka w Polsce? Jak będziesz go wiózł, ściągnij talerz, zablokuj, zdejmij wszystkie ruchome elementy, itd. Kupuj akcesoria, w tym geodisc lub dedykowany do tego modelu szablon tekturowy do kalibracji - ebay. Powodzenia.
 10. Gramofon zasadniczo gra wkładką, których jest bezliku. A wkładki mają podwieszane igły o różnych szlifach. Jeżeli chodzi o ustawienia prostych: sferycznego, eliptycznego, nie jest trudno poradzić sobie z kalibracją, zwłaszcza jeżeli gramofon ma fabryczne ograniczenie: brak regulacji Vta, czy azymutu. Producent upraszcza obsługę, dasz radę. Najważniejsze żeby urządzenie jakie zamierzasz kupić było w pełni sprawne. Warto po nie pojechać nawet spory kawałek.
 11. Ta na zdjęciach w pierwszych postach ma lepsze ramię. Możesz to mieć? @Rega pisał że takie montowali w starszych wersjach. Jeżeli Plenar5 jest w dobrym stanie, to pewnie też będziesz zadowolony. Ale azymutu u niej i wymiennych headshell brak.
×
×
 • Utwórz nowe...