Skocz do zawartości

Pboczek

Uczestnik
 • Zawartość

  420
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Pboczek

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Krk

Ostatnio na profilu byli

1714 wyświetleń profilu
 1. Każdy ma możliwość wyboru i niech do swojego dochodzi sam. Nikt nikogo nie zamierza uszczęśliwiać na siłę. @Kraft, @Fafniak, na koniec zapytam o polaryzację. Słyszycie?
 2. Nie ma też odpowiedzi czy obraz muzyczny poprawiamy wyłącznie za pomocą kolumn i akustyki, czy też może gra coś jeszcze. Wzmacniacze przecież jak czytam, to wszystko to samo, tylko różne pudełka i ceny.
 3. Koledzy @Kraft, @Fafniak jeżeli kable, bezpieczniki, filtry, itp. nie działają, to jakie macie sposoby na uzyskanie obrazu dźwiękowego jak najbardziej bliskiego rzeczywistemu? Czy to może poszukiwania czegoś czego nie ma... Kolumny i akustyka to wszystko by dopracować temat? Jak u Was wygląda scena i dźwięk?
 4. Dzięki Koledzy za sugestywne opisy, teraz uszami wyobraźni leciutko słyszę jak grają te playery. Może uda się w realu.
 5. Dziękuję Samcro, pomocne informacje. Jest jeszcze 717 LTD. Maria już wypytałem.
 6. Czy mieliście okazję słuchać CD 607 (1999 r.)? Czy to jest ostatni player Sansui? Jak to gra w porównaniu do CD X711 którego dobrze znam. Jak w porównaniu wypadają inne: 717DR, 917XR, czy wcześniejszy alpha907. Czy do modelu alfa907 podchodzi laser JVC OPTIMA-1? (Wygląda podobnie do dedykowanego lasera Sansui 18734900, lecz ma różną liczbę pinów na wtyku.)
 7. @Kraft a może to poprzednie kolumny nie grały? Lepszy zestaw - kolumny, pokazują więcej ale nie skorygują niedoskonałości nagrania.
 8. @dap-dag, słabych realizacji nie uratują kolumny, wzmacniacz, czy źródło. Im lepszy sprzęt, tym niedostatki będą bardziej słyszalne. Szukanie dobrej jakości muzyki to dobór właściwych wydań płytowych, remasterów, czy realizacji. Oczywiście zależnie od tego na czym słuchamy.
 9. @Kraft drogi, brak dobrej pamięci słuchowej nie oznacza głuchoty. Coś tam słyszę. Po za tym, przecież robię to dla siebie, czym mam się przejmować. @wpszoniak kiedyś chciał założyć wątek: w jaki sposób poprawiacie słuch i ćwiczycie pamięć słuchową. Może nie do końca tak to się miało nazywać ale chodziło o wymianę doświadczeń w tym temacie. Można sprawdzić jaki byłby tego odzew i czy nie był by to monolog.
 10. @Kraft u mnie sprawdzanie trwa. Osłuchuje się z jednym elementem, by później go zmienić, słuchać długo i ponownie wrócić do pierwszego. Zostawiam to co mi się bardziej podoba.
 11. @wpszoniak, @Kraft wg mnie wyłapanie różnic czy podobieństw, zależy wyłącznie od pamięci słuchowej z którą jest różnie. Ja mam słabą i wyrabia mi się wolno, ale nie przeszkadza mi to słuchać muzyki i wprowadzać takich zmian do zestawu które mi się podobają. Wojtek, zorientowanie się po brzmieniu co zmieniono w zestawie, to bardzo wysokie loty.
 12. Witam. Wydaje mi się że w dyskusji nie dość wyraźnie akcentowane są występujące u ludzi znaczne różnice w jakość słuchu i pamięci muzycznej. Osób wybitnie wyposażonych przez naturę nie ma zbyt wiele w populacji w przeciwieństwie do średniaków. Czy wiemy kto brał udział w testach z których recenzję się publikuje? Czy ktoś to sprawdzał? Sądzę że nawet osoby o jakimś wyrobieniu muzycznym i sprzętowym, nie muszą cechować się bardzo dobrą pamięcią dźwiękową pozwalającą na dokładne rozpoznanie kliku losowo zmienianych wzmacniaczy a co dopiero kabli. Bo to że słychać różnicę wcale nie oznacza że daje się ją opisać i konkretnie odnieść. Mnie wysłuchanie naprzemienne w niedługich odstępach czasu dwóch par kabli, potrafi nieźle zamieszać nawet bez zamykania oczu. Jednak długie odsłuchy i przyzwyczajenie do brzmienia elementu, pozwalają zorientować się czy występuje zmiana po jego wymianie, zwłaszcza jeżeli jest to wzmacniacz. Testy natomiast jakie się tu powołuje, wg mnie wymagają umiejętności ponadprzeciętnych, a osób tak wyposażonych nie ma dużo. Słusznie więc zauważa się że należy ostrożnie podchodzić do zmian elementów toru służących poprawie brzmienia, i to że, najbardziej słyszalne są kolumny, wzmacniacz i źródło. Świętą prawdą jest to co pisze @wpszoniak, m.in. że wiele zmian można usłyszeć za darmo. Samemu więc należy przekonać się gdzie znajdują się nasze granice, bez dyskredytowania słyszących więcej i gorszego samopoczucia słyszących mniej. Przecież do czerpania przyjemności z muzyki i odnajdywania w niej nowych elementów nie potrzeba słuchu absolutnego i sprzętu za mln. Choć powiem, że ponadprzeciętnie słyszący chyba mają większy problem z doborem elementów zestawu od średniaków.
 13. Kupiłem Thorensa TD 318, jest w drodze. Wybierałem pomiędzy Thorens TD 160, Lenco L75, Dual CS-505-4 i za sprawą Naszego forum gdzie można znaleźć całkiem sporo informacji o tym modelu, Thorensach i gramofonach w ogóle, zdecydowałem się na TD 318. Jestem ciekawy rzeczywistego stanu gramofonu. Na co powinien zwrócić uwagę kolega wykonujący jego przegląd. Trzeba wymienić smar w łożysku, silniku? Pasek? Jakie macie tu doświadczenia? Jeżeli wszystko będzie tak jak bym sobie tego życzył, zagra z AU 717. Z czasem dokupię mu jakieś Pre (chodzi mi po głowie Lampa). A tymczasem myślę o wkładce w budżecie 500 - 600 zł. Co radzicie?
 14. Kolumny podstawkowe do 2000zł

  Wyślij mu SMS z inf. że zawiadamiasz prokuraturę o możliwości popełnienia oszustwa na twoją szkodę, jeżeli nie dostaniesz do jutra pieca lub kasy. Jak dalej będzie milczał, zawiadom.
 15. Audio Autonomy, również szukam. Napisz jak wrócisz, co to jest.
×