Skocz do zawartości

Pboczek

Uczestnik
 • Zawartość

  1 686
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Krk

Ostatnio na profilu byli

6 243 wyświetleń profilu
 1. Aha, więc to ma być jakiś patent na antyscating. Jestem ciekawy jak działa.
 2. Nie ma regulacji nacisku? Chyba musi mieć. Antyscating to druga strona siły nacisku.
 3. Coś takiego! Tak mają wszystkie Plenary? W tych pieniądzach można coś kupić, nie zapalaj się zbyt szybko, poczekaj. Te Techniki do mnie nie przemawiają. Żeby uniknąć wtopy, załóż też temat np. na winyle.pl i audiomaniacy.pl. Trzeba dobrze wydać te 2,5 kzł.
 4. Dlaczego Nagaoka ma nie pasować, co sprawdzałeś?
 5. O widzę że kupiłeś Schitti, co możesz napisać o zmianie w dźwięku? Czy udało Ci się wymienić wkładkę?
 6. U mnie na tym samym gramofonie - Td 318, obecnie wisi AT OC9ML II. Gram z Sansui 607 MP, mam co prawda zewnętrzne pre a gra to zaskakująco dobrze.
 7. Kiedyś tak wyrównywałem ciężar odtwarzacza ale trzeba mieć świadomość, że poprzez sprężyny "gubimy" drgania, a poprzez położenie czegoś na odtwarzaczu dodajmy jakieś wibracje. Jest to więc trochę jak wracanie do problemu, który staramy się usunąć. Zwykłe podstawki od Chińczyków mają możliwość wstawienia od jednej do kilku sprężyn. Można poprzez dobór różnej ich ilości, wypoziomować sprzęt. Ew. ustawiając go tylko na trzech pkt podparcia.
 8. Tomasz ma rację, lepiej celować w 9 Hz. 7-8 Hz też bym się nie bał, gdyby akurat taka wkładka się znalazła. Kolega napisze jak ciężki ma koszyk i czy ramię jest std.
 9. Pboczek

  Lenco L-84

  Ender, nie strasz z myjkami, szablonami 😉. To Lenco ma swoje pre, skalibrowaną wkładkę i ma grać. Nad, czemu nie. Trzeba szukać egz. od pierwszego, drugiego właściciela. Zresztą zawsze kupujemy używany sprzęt, tylko ze znaną historią 🙂.
 10. Pboczek

  Lenco L-84

  Drobnostka. 🙂 1.500 na sam piecyk?
 11. Pboczek

  Lenco L-84

  Przedwzmacniacz w gramofonie nie determinuje wyboru wzmacniacza. Możesz kupić taki który ma swoje pregramofonowe lub taki, który go nie ma. W obu wariantach, swój gramofon wpinasz do wejścia standardowego. Wzmacniacz dobierz pod kątem kolumn jakie masz lub zamierzasz kupić. Kolumny zaś pod kątem pomieszczenia w którym mają grać.
 12. Pboczek

  Lenco L-84

  Mogą być na początek z najniższego, nie przejmuj się tym. Jeżeli już, to szukaj głośnikowych z czystej miedzi, tak krótkich jak potrzeba. Podobnie RCA.
 13. To jest za małe pomieszczenie jak na jakikolwiek sub. Chcesz dobrych niskich, kup słuchawki.
 14. Pboczek

  Lenco L-84

  Cześć! Potrzebujesz wzmacniacza, kolumn i kabli łączących gramofon ze wzmacniaczem - RCA/IC/chinch oraz kabli głośnikowych pomiędzy wzmacniaczem i kolumnami. Twój gramofon ma jedynie przedwzmaciacz gramofonowy, lecz nie wzmacniacz mocy. Pozdrawiam, Piotr
 15. To jest końcowe stanowisko, czy jeszcze chcesz coś zmienić, uzupełnić? 😎
×
×
 • Utwórz nowe...