Skocz do zawartości

Pboczek

Uczestnik
 • Zawartość

  561
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Pboczek

 • Ranga
  Aktywny

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Krk

Ostatnio na profilu byli

2260 wyświetleń profilu
 1. Czy ktoś sprawdza mniemania osób wypełniających ankiety przed testami? Kraft co byś Kolego wpisał do ankiety, osłuchany czy nie osłuchany, doświadczony czy nie doświadczony? To że ktoś jest zawodowym muzykiem znaczy tyle że jest trochę ponad przeciętny słuchowo, ale to może jeszcze nie wystarczać.
 2. Być może choć nie przypominam sobie by doświadczenie słuchaczy było jakoś weryfikowane. Mógłbyś przytoczyć jakieś przykłady? Tu nie idzie o ubytki, tylko o coś więc niż ma przeciętny Kowalski.
 3. Nie specjalnie wiele wiemy o osobach które uczestniczą w przedstawianych przez Ciebie testach. Siła sugestii i OCZEKIWANIA nie mają związku z tym że jedni słyszą coś czego inni nie mogą.
 4. Poza tym mamy różne świadomości muzyczne i różny słuch. Nie każdy może usłyszeć różnicę, nawet jeśli ma wysokie mniemanie o swoich możliwościach. Piszę to z perspektywy osoby która wielu rzeczy nie słyszy.
 5. Dziękuję, dobrze wiedzieć przed zakupami. Dysponuję jedynie winylem który kupiłem nie wiedząc że CD zawiera bogatszy treściowo materiał. To bdb płyta.
 6. @wpszoniak napisz co Ty sądzisz, a z równą ciekawością przeczytam jak to wygląda w opinii Kolegi Bogusława.
 7. @Bogusław Kożyczkowski jak byś uszeregował posiadane wydania Brothers in Arms. Platinium musi czy powinno być lepsze?
 8. Nie żyje Robert Brylewski - Goldrocker, miał 57 lat. Był pionierem polskiego punk rocka, nowej fali, reggae, techno i rapu. Tworzył m.in. grupy: Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael, Armia, Max i Kelner, The Useres, 52UM. Producent i aranżer muzyczny, założyciel alternatywnej wytwórni Złota Skała.
 9. Quality CD

  @wpszoniak oczywiście. Wyobrażam sobie jak trudno jest zrozumieć wpływ kabla odbiorcom dla których wszystkie wzmacniacze grają tak samo (na takim samym poziomie głośności).
 10. Testy paneli akustycznych

  Czy producent dla każdego rodzaju kolumn zaleca umieszczenie paneli na takiej wysokości, czy dotyczy to tylko monitorów?
 11. Inaczej dźwięk się przedstawi kiedy go wygasimy, a kiedy skończy się i zostaje cisza. U mnie całą ta akcja dzieje się na łące, świerszcz opuszcza oddalone skupisko, wędruje by dojść gdzieś i odpocząć w ciszy. Czy mi się to wydaje? Prezentacja jest wyraźna, tzn. to wszystko słychać ale popytam przy okazji osoby którzy wpadną na muzykę. Temat dotyczył ustawienia kolumn a propos ruchu tego świerszcza, gdzie, skąd, dokąd, jak wysoko, blisko, daleko, itd., czy usłyszymy to różnie (dysponując tymi sami realizacjami) w zależności od ich skalibrowania? Bo efekt jaki zamierzył G. Martin jest słyszalny obiektywnie, a brzmienie świerszcza zna prawie każdy. Porównanie instrumentów na żywo i HiFi zawsze wypadnie na korzyść życia. Szkopuł w tym, że wielu wybitnych muzyków odeszło, a zespoły rozpadły się i zostaje tylko HiFi.
 12. W co grają producenci audio?

  Transporty zdaje się zostały zmienione i to one chyba są takie cenne. Oppo 103 to DVD jak mi wyszukało. Pozdrawiam.
 13. Quality CD

  @wpszoniak będę zdania że to nie jest masowa słyszalność, a w skali odbiorców muzyki jednak bardzo niszowa. Ja nie kwestionuję wpływu, lecz nie odmawiajmy takiego poglądu innym. Niech każdy słucha tego co mu odpowiada na tym co mu gra najepiej. Pozdrawiam.
 14. Mnie się wydaje że on nie odlatuje tylko milknie. Oczywiście zamieniłem kanały. Z opisu wersji wynika że przy realizacji którą ma @wpszoniak majstrowali Japończycy, postanowili oszczędzić owadowi drogi i pozwolili odpocząć po You Never Give Me Your Money. W mojej i @Fafniak wraz z Sun King idzie dalej z centrum na lewą stronę. Na vinylu słychać jak przybliża się i wychodzi ok. 30 cm za lewą kolumnę. Zauważyłem że wychodzenie dźwięku przed kolumny rozmywa obraz wykonania. W niewielkich składach (3,4 osobowych) muzycy swobodnie są lokowani znacznie po za bazą kolumn, często z odpowiednim przesunięciem w głąb. Przy tych samych ustawieniach kolumn to ciekawe skoro w dużym stopniu powinno to być kwestią odbyć. Czytałem coś o wzmacniaczach grających przodem, a mam jedynie doświadczenia ze wzmacniaczami które grają płycej lub głębiej i różnie prezentują muzyków.
 15. Z moich obserwacji, zmiany ustawienia kolumn dawały różną wyrazistość w obrazie ruchu owada. Niekiedy słyszało się jedynie jego punkty startowy i końcowy, a ruch był przykryty. Zmiany następowały także w jego lokalizacjach. Zauważyłem że pewne ustawienia kolumn mogą wydawać się bardziej efektowne, dające większy rozmach przestrzenny co może służyć pewnym gatunkom muzycznym. W takich wariantach jednak cierpią proporcje instrumentów i rozmieszczenie muzyków na scenie. Jeżeli jednak ktoś słucha wyłącznie np. ambientu, może pobawić się w szukanie szerokości, głębokości i wysokości sceny. Spotkałem się z opiniami że dźwięk nie powinien wychodzić po za bazę. U mnie na wielu płytach scena jest szersza i swobodnie wychodzi na boki. Mało osób słucha świerszczy ...
×