Skocz do zawartości

Pboczek

Uczestnik
 • Zawartość

  695
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Pboczek

 • Ranga
  Aktywny

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Krk

Ostatnio na profilu byli

2548 wyświetleń profilu
 1. Książki o muzyce

  „Zasłuchany mózg. Co się dzieje w głowie, gdy słuchasz muzyki.” Daniel J. Levitin, WUJ. Autor jest neurobiologiem który metodą kognitywistyczną opisuje to jak człowiek odbiera muzykę. Jako niegdysiejszy muzyk rockowy i realizator dźwięku, osoba zakochana w muzyce, ma sporo ciekawego do powiedzenia. W swojej opowieści przypomina dawno zadane już pytanie: Czy przewracające się drzewo w lesie wydaje dźwięki, jeśli nie ma w pobliżu nikogo, kto mógłby je usłyszeć? Wstęp: Kocham naukę i kocham muzykę – po co je łączyć? Podtytuły rozdziałów: 1. Od wysokości dźwięku do jego barwy. 2. Rozpoznawanie rytmu, głośności, harmonii. 3. Muzyka a machina umysłu. 4. Czego spodziewacie się po Liszcie a czego po Ludacrisie. 5. Jak kategoryzujemy muzykę. 6. Muzyka, emocje i mózg gadzi. 7. Dogłębnie o biegłości. 8. Dlaczego podoba nam się muzyka, która nam się podoba. 9. Największy przebój ewolucji.
 2. Adaptacja sufitu

  No to oczywiście zdaj relacje z porównania drewna i tworzywa na suficie. Może w tej płaszczyźnie różnice będą najbardziej wyraźne i pozwolą coś rozstrzygnąć.
 3. Adaptacja sufitu

  Zauważam istotną zmianę kierunku Twojego myślenia.
 4. Adaptacja sufitu

  Myślę że lakierowane tworzywo, na "zdrowy rozum", nie powinno niczego pochłaniać, może tylko rozpraszać, więc czym miałoby się różnić od drewna?
 5. Adaptacja sufitu

  Gdyby mnie naszła taka ochota, to sprawdzałbym modele z lakierowanego tworzywa. Lekkie, żeby nie myśleć o wierceniu stropu i wykańczać się przy pasowaniu lokalizacji.
 6. Wykręciłem i wkręciłem. Wychodziło z lekkim oporem, a później i z powrotem gładko. Ale widzę że te wkręty trochę krzywo spasowane. Zdjęcia ciut później. Używam japońskiego wariantu wtyków (nie amerykańskich) bo wzmacniacz i cd mam japońskie, znaczy się na 100V. Do środka jeszcze nie chciało mi się zaglądać.
 7. Jasne, odpowiem na każde pytanie, mogę nawet wysłać do badań (jest na japońskim wtyku). O zdjęcia postaram się jutro.
 8. Kolor złota na bolcach jest inny, co widać dopiero naocznie. Może to nie Japończyk a Chińczyk na japońskim Yahoo sprzedał? Same pozytywy i pochwalne opinie, ludzie nie wiedzą że są robieni w konia.
 9. Tak Wojtku, gniazdo Furutecha od polskiego dystrybutora. Kupiłem drugi kabel oryginalnie konfekcjonowany i ten wchodzi pasownie i gra jakbym się nie spodziewał. Oryginał znaczy się.
 10. Dobrze piszesz MobyD, tak byłoby bdobrze. A co do spasowania AC. Kupiłem zasilającego Furutecha od japończyka!, który tylko wyglądał na zdjęciu, a nawet ma wypukłe napisy na wtykach. Co z tego, skoro w gniazdo wchodził luźno i grał jakby zgasić światło.
 11. Nie zawsze ma sens zapinanie widełek za 200 zeta do kabla. W prostym zestawie to nie potrzebne, a i w lepszym lepiej zagra goły kabel. Przy grubasach podłączenia stają się kłopotliwe i wtedy, coś trzeba wymyślić ...
 12. Pliki do porównań.

  Może ktoś wie jak zablokować pliki w chmurze przed ściąganiem, udostępniając je równocześnie do odsłuchania?
 13. Tak, tak, po tych obrazkach, Moussorgsky w interpretacji Ravela za mną chodzi...
×