Skocz do zawartości

Pboczek

Uczestnik
 • Zawartość

  408
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Pboczek

 • Ranga
  Sympatyk

Ostatnio na profilu byli

1510 wyświetleń profilu
 1. Kupiłem Thorensa TD 318, jest w drodze. Wybierałem pomiędzy Thorens TD 160, Lenco L75, Dual CS-505-4 i za sprawą Naszego forum gdzie można znaleźć całkiem sporo informacji o tym modelu, Thorensach i gramofonach w ogóle, zdecydowałem się na TD 318. Jestem ciekawy rzeczywistego stanu gramofonu. Na co powinien zwrócić uwagę kolega wykonujący jego przegląd. Trzeba wymienić smar w łożysku, silniku? Pasek? Jakie macie tu doświadczenia? Jeżeli wszystko będzie tak jak bym sobie tego życzył, zagra z AU 717. Z czasem dokupię mu jakieś Pre (chodzi mi po głowie Lampa). A tymczasem myślę o wkładce w budżecie 500 - 600 zł. Co radzicie?
 2. Kolumny podstawkowe do 2000zł

  Wyślij mu SMS z inf. że zawiadamiasz prokuraturę o możliwości popełnienia oszustwa na twoją szkodę, jeżeli nie dostaniesz do jutra pieca lub kasy. Jak dalej będzie milczał, zawiadom.
 3. Audio Autonomy, również szukam. Napisz jak wrócisz, co to jest.
 4. Audio Autonomy, dlaczego wybrałeś ten kabel zasilający? Czy miałeś okazję posłuchać innych Artechów?
 5. Przymierzam się do zakupu gniazd zasilających i czytam w linku wskazanym przez Wpszoniaka w poście #46, że jeden z modeli ma filtr EMI. Czym różnią się filtry: Schaffnera, EMI/RFI, DC Bloker. Mam listwę z filtrem Schaffnera i DC Blokerem. Czy filtr EMI to jeszcze coś innego?
 6. RoRo, Belfer, czy możecie polecić jakiś reprezentacyjny album Emerson, Lake & Palmer, na początek. Nagrali "kilka" płyt, kiedyś próbowałem się wstrzelić w coś, bez powodzenia. Może napiszcie które z ich płyt Wam najbardziej przypadły do gustu? Traveling Wilburys, pierwsza płyta bardzo przyjemna, różnorodna. Druga czyli trzecia, przebój na przeboju.
 7. Wpszoniak, zakupiłem niedawno płytę Bill Charlap Trio wydanie japońskie "S' Wonderful", wskazaną przez Ciebie w poście #133. Odsłuchiwałem ją po trochu delektując się muzyką na raty. Brzmi doskonale, wielkość instrumentów jest rzeczywista, muzycy stoją tuż obok, grają świetnie, i co najważniejsze mają co grać. Nie znałem tego artysty i towarzyszących mu Petera i Kennego Washingtonów, i do wczoraj byłem przekonany że to nagranie z końca lat 50… Chyba przez repertuar ale też sposób nagrania – duży, nie pomniejszony dźwięk. Perkusista jest doskonały (Kenny Washington). Dźwięki z jego szczotek zasypują słuchacza i wypełniają pomieszczenie jak przesuwające się wydmy pustynnego piasku. Przy słuchaniu tych Panów poczyniłem ostatnie (chyba) przesunięcia kolumn, by ustawić muzyków w odpowiedniej odległości od siebie. Udało się na miarę tego co mam. Grają jak trzeba.
 8. Angel, dostrajanie zestawu i słuchanie muzyki zweryfikowało moje podejście, więc piszę. Nic nadzwyczajnego. Mam wrażenie że wraz z uzyskaniem poprawy jakości, słychać co jest jeszcze do poprawy, a po zmianie, znowu. Ale dodam że w czasie tych zmian, słucha mi się tak dobrze muzyki jak nigdy wcześniej.
 9. Zauważyłem że przy optymalnym – jak mi się wydaje - ustawieniu kolumn w pomieszczeniu, korekta nawet o 1 cm może przynieść zmianę. Piszę to bo w poście #35 stwierdziłem, że pojedyncze cm nie mają znaczenia, a tu okazuje się że przy finałowym dostrajaniu jednak mają. Dodatkowo, usunąłem sporą roślinę wraz z jej donicą która stała obok miejsca odsłuchowego nieco obok linii kolumna - słuchacz i miała za cel rozpraszanie dźwięku przed narożnym zakamarkiem. Wstawiłem tam inną równie wysoką ale z mniejszą doniczką, przez co mogłem ją lepiej wpasować. Efekt znowu mnie zaskoczył, wydawało się że kolumny są już ustawione …
 10. Lider Linkin Park nie żyje. Chester Bennington miał 41 lat.
 11. Akcesoria "Gramofonomana"

  Ja także jestem pod wrażeniem opisów - bo pomijając ich merytoryczną zawartość którą demaskujecie - są naprawdę dobre. Chyba mają na etacie w marketingu zdolnego prozaika.
 12. Polski R&B, Hip Hop co polecacie?

  Nico67 a dlaczego on taki dobry? Grasz w nim? Temat to jednopostowy więc pozwolę sobie na prowokację. Czy hip-hop to jeszcze muzyka, czy tylko rymowanki - lepsze lub gorsze wynurzenia do cudzej nuty? Czym są sample w hip-hopie?
 13. Płyty roku 2017.

  Algiers „The Underside of Power”, Matador Records, 2017. Trudno dzisiaj znaleźć muzykę buntu. Nie trafiam na współczesne zespoły które mają wypisany w nutach i tekstach sprzeciw przeciwko temu z czym nie można się godzić, na co nie można być obojętnym. Świat dzisiejszy z pewnej perspektywy wydaje się być stabilny, spokojny, a my pomału zatracamy zdolność angażowania się w konieczne zmiany i ograniczamy do kanapowej kontestacji. Dla tych którzy uważają że punk aktualnie co najwyżej siedzi w piwnicach, ogranicza się do szarpania strun niezestrojonych gitar i wykrzykiwania prostych jak młotek, oklepanych haseł, mam dobrą wiadomość. Pojawił się w XXI w. wydaniu jakiego nie spodziewałbym się kiedyś i nazywa się ALGIERS. Jest mieszanką wielu gatunków, które łączy GNIEW i SPRZECIW. Punks not dead. p.s. Do słuchania tylko na dobrych zestawach audio.
 14. Angel oczywiście Blu Tack, świetnie trzyma. Co do obiektywnej oceny jak grają nie mam dużych porównań. W drugim zestawie słucham na Kef Model One z nieco dokładniejszym wzmacniaczem. Ten nowszy o około 10 lat set na takich samych kablach, nie ma startu do klasyka jeżeli chodzi o wielkość dźwięku, jego brzmienie, stereo, przestrzeń. Kefy zagrają co prawda każdą muzykę, ale to w zasadzie takie granie bez wow, jedynie XLR cz. ratuje sytuację.
 15. Kolumny ustawione, zasypane. Przy końcowych modyfikacjach, słuchałem z odtwarzacza Cd poprzez nowo zakupione IC M&B. Źródło, kable, i drobne adaptacje akustyczne pomieszczenia pomogły w znalezieniu właściwej lokalizacji kolumn, a opinie kolegów zaproszonych na odsłuchy w tym wyborze utwierdziły. Do każdej z podstaw weszło po ok. 30 kg piasku. Kolumny zostały przyklejone na polecanej przez Angela ciastolinie. Na efekt końcowy złożyło się także zastosowanie listwy TAP z Blokerami DC. I co? Jak dla mnie jest super! Nie spodziewałem się że uda mi się osiągnąć taką jakość odtwarzania muzyki, przy takich graniczeniach własnych, z budżetowego, klasycznego było nie było sprzętu. Kolumny i zestaw gra wszystko z muzyki rozrywkowej co zostało nagrane do końca lat 70 XX w. od jazzu po progresywny rok, a nawet elektronikę z tego okresu, dźwiękiem jaki lubię. (O brzmieniu muzyki klasycznej nie umiem się wypowiedzieć, słucham jej okazjonalnie.) Dociążenie standów i zastosowanie DC Blokerów, poprawiły kontrolę basu i jego brzmienie. Jest szybszy, kolumny grają go więcej. Pojawiły się ładne kotły, półkotły, i upunktowienie stopy. A w ogóle to przestrzeń, scena, efekty, muzyka, wow! Jest b.dobrze. Dziękuję za pomoc!
×