Skocz do zawartości

Pboczek

Uczestnik
 • Zawartość

  990
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

6

O Pboczek

 • Ranga
  Aktywny

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Krk

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Pboczek

  Kalibracja wkładki

  @Fafniak wytłumacz i zobrazuj głupiemu co zrobiłeś. Jak teraz wygląda oko na headshellu?
 2. @Smerfciamajdamasz sprzęt do słuchania muzyki i to jest najważniejsze, a że nie każdy zestaw (i ucho) odda pewne zmiany, jak najbardziej prawidłowe.
 3. Tak, tak, to życie nasze ciężkie, audiofilskie/melomańskie. W całości rozumiem ww. rozterki Kolegi @Smerfciamajda, choć ich nie podzielam. Poważniej, to jest b.ciekawe hobby. Mamy styczność z przełożoną na dźwięk ekspresją, która wyraża obraz świata i życia artystów. Także z postępem. Każdy słucha tego czego chce, robi ze sprzętem to co chce i nikt nikomu niczego nie narzuca. Wojtek, powinieneś mieć zachowane odwołania do wątków w których już coś tłumaczyłeś i odwoływać się do nich, a nie denerwować się tak niepotrzebnie.
 4. Jasne, ja tylko tak. Po indywidualnych odsłuchach z kolegami, wiem kto z moich znajomych coś słyszy, z kim można słuchać zmian zestawu, z kim muzyki, a kogo do słuchania w ogóle nie warto zapraszać. Słyszących audiofilskie bzdury jest ponad 20%, 60% tylko do słuchania muzyki. Z racji moich niedoskonałości słuchowych, zawsze z kimś konfrontuje to co mi się wydaje.
 5. Kupiłem kiedyś z ciekawości Oyaide do Rca i te do gniazd zasilających, tak żeby sprawdzić, nie jest to jakiś majątek. Żeby uszczelnić piec zatkałem wszystkie otwory. Nie wydarzyło się nic spektakularnego. Nic mi się nie poprawiło, nic nie pogorszyło, zostały. Za jakiś czas wyciągnę może wtedy coś usłyszę, zwłaszcza że wiele się u mnie zmieniło od tamtego czasu. https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_osacat=0&_odkw=Oyaide+rca&_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=Oyaide+rca+caps&_sacat=0 Są z tych które u pszoniaka nie robiły roboty ale eksperyment jest eksperyment.
 6. Pboczek

  GLENN GOULD, pianista, kompozytor i...

  @Hans Kloss niepotrzebnie się irytujesz. Przecież to nic pod Twoim adresem.
 7. @Smerfciamajda ale pleciesz. Kupiłem okazyjnie kabel zasilający za 1 kzł, który miał być wart 4 kzł. Okazał się że jest podróbką do dupy, choć świetnie wygląda. Myślisz że mam go w zestawie? Nie, ja przestrzegam przed podróbkami. Chcesz wytłumaczenia działania zaślepek w które nie wierzysz? Proszę, chodzi o eteryczną część dźwięku której trzeba utrudnić wydostanie się z pieca.
 8. Te serwisy podobno grabią artystów. Ja uciekłem ze Spotify po tym jak zasłuchany w kliku płytach, kupiłem je i posłuchałem z CD. Okazało się - chyba przez jakość - że otrzymałem kompletnie inne utwory, o niebo lepsze. Inaczej prowadzona linia melodyczna, inne akcenty, plany muzyczne. Przeszedłem na Tidala, który pod względem jakości jest lepszy i choć już kilka razy myślałem by go wyłączyć, wciąż opłacam.
 9. Pboczek

  GLENN GOULD, pianista, kompozytor i...

  Jakieś dwa lata temu zacząłem słuchać muzyki klasycznej a wciągnąłem się poprzez sprzęt HiFi, który umożliwił mi usłyszenie wreszcie co tam się dzieje. Każdy musi trafić na swoją nutę, instrument, wykonanie.
 10. Nikt nikogo nie zniechęca, ja pochwalam zdobywanie własnych doświadczeń i sam piszę o swoich. (Kabel zasilający o którym wspomniałem nie był z najdroższych, jeden z podstawowych fabrycznych modeli Furutecha, w cenie ok. 1 kzł - zastrzegam efekt też praktycznie mało słyszalny)
 11. Pboczek

  Kalibracja wkładki

  Zdjęcia tego o czym piszecie, ma się rozumieć, że nie gołych babek. Nie wiedziałem jak mam sobie wyobrażać to o czym pisze Audio, teraz trochę lepiej.
 12. Koledzy Nowy78 i Tomek446 wnieśli dużo do tematu. Moje doświadczenia dotyczą filtra pierwszego rzędu jaki wstawia Tomanek i DC blokerów w jego listwie (które także traktuję jako jakiś filtr). Wzmacniacz wg mnie gra lepiej wpięty do ściany niż listwy, ewentualnie już do gniazda listwy ale bez DCblokera. Bloker dla mnie powoduje np. osłabienie ataku instrumentów, czego nie lubię. Oczywiście to moje ulotne wrażenie, bo dotyczy niuansu, cechy mało uchwytnej. Ktoś kto nas czyta może wyobrażać sobie że piszę o poważnych zmianach. Nie, ja piszę o czymś czego praktycznie nie słychać. Oczywiście filtr drugiego rzędu jaki proponują Koledzy pewnie wnosi coś bardziej namacalnego, ale przez to mam co do niego większe obawy. Bo choć prąd i kable nie grają, to tak dużej zmiany jak przy wymianie kabla zasilającego źródło, ja nigdy się nie spodziewałem. Efekty listwy i filtrów chowają się głęboko. I z tej perspektyw dotarło do mnie, że zasilanie takie obojętne nie jest i wraz z nim to, co stoi po drodze prądu płynącego do urządzeń. Daleki byłbym od przesądzania czegokolwiek, także tego, że drewno nie ma właściwości filtracyjnych. Kiedyś Nowy78 wspomniałeś o widmowym obrazie dźwięku, może to byłby sposób by ocenić czy występują zmiany które jedni negują, a drudzy potwierdzają. A może także ocenić jak takie zmiany wyglądają?
 13. Pboczek

  GLENN GOULD, pianista, kompozytor i...

  Jest, mają duuużo muzyki. Na jednej masz dwa wykonania tego koncertu, dwie orkiestry, różni dyrygenci. A na drugiej, oprócz 5, także 3 i 7 koncert.
 14. Pboczek

  GLENN GOULD, pianista, kompozytor i...

  Kuba nie wiadomo ale niechby każdy miał zawsze klika szans.
 15. Kraftcik, czy tak trudno zrozumieć, że tu chodzi o instrumenty, a nie o jakieś skrzypienie krzesła, czy inne westchnięcia. Audiofil dobiera sobie tak sprzęt, by grał mu jak najbliżej naturalnych, znanych mu instrumentów. A tyś się uczepił tego, że przy pomocy listwy, ktoś usłyszy efekt którego bez niej nie ma. To prawda ale tylko częściowa, bo dotyczy barwy, wybrzmienia, wypełnienia dźwięków, a tego tak jak proponujesz sprawdzić się nie da. Tyle czasu na tym samym forum i wciąż to samo.
×