Skocz do zawartości

Pboczek

Uczestnik
 • Zawartość

  524
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Pboczek

 • Ranga
  Aktywny

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Krk

Ostatnio na profilu byli

2016 wyświetleń profilu
 1. Testy paneli akustycznych

  Eee tam. Ale wiesz jestem ciekawy Twojego opisu drewnianych Schroederów 1D i kolejnych. Pozdrawiam, Piotrek.
 2. Testy paneli akustycznych

  Jestem ciekawy dalszych wniosków i tego jak wypadną kolejne ustroje. Pisz, pisz.
 3. Testy paneli akustycznych

  @wpszoniak z zainteresowaniem czytam Twoje wpisy, bo jestem przed zakupem ustrojów. Ciekawi mnie to jaki byłby efekt gdyby zamiast rozpraszających, za kolumnami umieścić pochłaniające np. takie jak masz na podłodze. Sprawdzałeś może?
 4. @hubert hubert pewnie że ustawiać. Aktualnie to nie może dobrze grać. Mylę się Koledzy? Robiłem kiedyś przy przeglądzie Au 717, pomiary kondensatorów. Po 40 latach nie było większych spadków pojemności niż 20%.
 5. @Gwynbleidd jak znajdziesz x711 w dobrym stanie, nie zastanawiaj się. To bdb wzmacniacze.
 6. Potrzebujesz wydajnej integry, więc każda alpha 907 powinna spełnić Twoje oczekiwania. Było ich trochę począwszy od serii DR z 1990 r. do ostatniej NRA z 1999 r. Bez limitu na wydatki celował bym w AU-907 NRA, to najmłodszy i teoretycznie najbardziej dopracowany model. Na pewno nie zawiedziesz się również produktami limitowanymi: AU-907 LTD, AU-07 Anniversary. Te mają coś specjalnego. Tu znajdziesz wykaz http://www.sansui.us/Issues_IntvsDomestic.htm Większość była produkowana tylko na rynek japoński i wymaga odpowiedniego zasilania. Do kupienia są transformatory mające 100 V na wyjściu dedykowane do audio z którymi gra to właściwie. https://airlinktransformers.com/category/conditioning-balanced-power-supply?input_voltage=230&output_voltage=100&va=
 7. @JaCa, nie znam tych kolumn jaki to dźwięk? Napisz jakiej muzyki słuchasz, z jakiego źródła, no i jaki budżet zaplanowałeś.
 8. Świąteczne życzenia!

  Świąt z ulubioną muzyką i po nich pamięci, że są "rzeczy" które się nie kończą a jajko jest symbolem ciągłości Naszego istnienia!
 9. Jazz...co polecacie?

  @Wuwuzela, skoro Esbjörn Svensson grają Theloniousa Monk`a, to musi być dobre trio. Ten gość potrafił zadać czadu.
 10. Jazz...co polecacie?

  Polecę muzykę która z lekkością odrywa się od kolumn, nawet bez precyzyjnego ich ustawienia. Nie jest to co prawda czysty jazz, bo podszyty bluesem i soulem, ale z jazzem ma na pewno nie mnie wspólnego niż darkjazz, rap jazz itd. Nie wiem jak to jest - sprawdźcie - ale śpiew Niny Simon nawet ze strumienia na Ti nie potrzebuje wyszukanego rozstawienia kolumn i sprzętu, by swobodnie rozchodzić się w przestrzeń. Ostatnio z jej repertuaru zachwyca mnie album z 1966 r. "Wild is The Wind" i o nim wyżej piszę. Dla tych którym wydaje się że taka muzyka jest nie dla nich, proponuję album z 2015 r. "Nina Revisited: A Tribute To Nina Simone" gdzie utwory wykonują współczesne wokalistki i wokaliści. Proszę posłuchać, oswoić się z Nina Revisited i porównać przestrzeń i wykonanie tych samych kawałków np. na "Wild is The Wind".
 11. Nie koncert, nie program ale książka. Odbyła się premiera pierwszego polskiego wydanie kultowej książki: "Please kill me. Punkowa historia punka." Legs McNeil, Gillian McCain, przeł. Andrzej Wojtasik, Wyd. Czarne. By zachęcić do przeczytania czegoś na co sam mam chrapkę przytoczę fragment: "To był T-shirt własnej produkcji, z tarczą strzelniczą i napisem: „Zabij mnie, proszę”. Nie był długo noszony i nie przez tę osobę, o której mówi legenda. Odważny szybko usłyszał: „To tak na poważnie? Jeśli tego chcesz, czujemy się zobowiązani, bo jesteśmy waszymi wielkimi fanami”. T-shirt szybko poszedł do szafy, ale 20 lat później dał tytuł książce. Mówią umarli. To nie tylko kwestia opóźnienia polskiego wydania, bo głos mają zmarli w latach 80. Andy Warhol, zjawiskowa wokalistka Nico (od której Iggy Pop złapał pierwszego trypra) czy Stiv Bators z The Dead Boys. Wokalista The New York Dolls David Johansen zajrzał na próbę The Ramones. Poradził im: „Dajcie sobie z tym spokój!”. Spotkał też perkusistę Talking Heads. Zapytał: „Miły z ciebie dzieciak. Ale po co to robisz? Nie szkoda ci czasu?”. Zespół The Heartbreakers podczas brytyjskiej trasy trafił na bożonarodzeniową imprezę u dziennikarki Caroline Coon. Na miejscu był cały skład The Clash, The Damned i The Sex Pistols. „Wszyscy byli bardzo grzeczni”. Cel Coon: pójście do łóżka z Paulem Simononem z The Clash, został osiągnięty."
 12. BIERNE AKCESORIA WSPOMAGAJACE

  Wpszoniak jak już coś znajdziesz, to znajdziesz. Bez informacji od Ciebie, nawet bym nie wiedział że istnieją takowe ustrojstwa. Ciekawe jest to, że człowiek którego opinię przytaczasz choć wie że w środku Bybee Quantum Purifier znajdują się tylko jakieś podejrzane elementy, nie ma wątpliwości że słychać wpływ. Szkoda że po za enigmatycznym "yin-yang" nie próbował inaczej opisać tego co słyszy, to byłoby jakieś odniesienie. Chyba że to tylko ulotna równowaga, co ewentualnie również może być pożądane...
 13. Czego słuchasz??

  Agnes Obel "Philharmonics" (2010), "Citizen of Glass" (2016) bardzo miły głos i nie narzucająca się muzyka. Przyjemne, nie znałem.
 14. Jazz...co polecacie?

  Odsłuchałem z biblioteki TKDE "Kilimanjaro darkjazz ensemble" (2006). Dla mnie to muzyka klimatu, tła, i ma coś z D. Lynch`a. Dark jazz, jazz rap, smooth jazz, trochę się tego porobiło. Jazz jako przyprawa muzyczna szeroko dociera.
 15. Jego dynamika jakoś mi pasowała się inaczej. Ale KL oczywiście grają to co grają.
×