Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do Onkyo TX-8270


turbokacperel

Recommended Posts

Witam, planuję wymienić swoje obecne głośniki stereo w salonie. Posiadam Ruark Audio MR1 MK2, które grają naprawdę świetnie, ale brakuje mi w nich nieco głębi i basu (prawdopodobnie ze względu na to jak malutkie są). Pójdą prawdopodobnie na sprzedaż.

Rozglądałem się za podstawkowymi głośnikami pasywnymi. Planuję zakupić je razem z amplitunerem Onkyo TX-8270 ze względu na bardzo potrzebne mi złącza HDMI (projektor + konsola czasami wchodzi w grę, jednak w głównej mierzę głośniki będą używane do słuchania muzyki) oraz łączność bezprzewodową (Tidal/Spotify po Wifi). W przyszłości też planuję zakup jakiegoś gramofona z średniej półki, dlatego chciałbym, żeby ten amplituner od razu był na to gotowy.

Co do samych głośników, myślałem o kilku opcjach:
- Wharfedale Diamond 11.2
- Heco Aurora 300
- Kef Q350
- Dali Oberon 1
Nie chcę dać więcej niż 2000zł za parę kolumn. Nie wiem czym się sugerować, ponieważ mało się na tym znam i nie wiem również na ile jakakolwiek z tych opcji będzie brzmiała lepiej od Ruarków, które obecnie posiadam.
  
Salon, w którym głośniki będą postawione jest niewielki, ma około 16-18m2. Jeżeli chodzi o gatunki muzyczne to słucham niemal wszystkiego (jazz, rock, pop, hip-hop, elektronika) z wyjątkiem mocno cięższych brzmień, tj. heavy metal/black metal itp.

Mógłbym prosić o pomoc w wyborze? Z góry dzięki.

Edit: Właśnie zdałem sobie sprawę, że jest jeszcze jedna istotna kwestia. Kolumny mogą stać od ściany w maksymalnej odległości około 30cm. Może w takim razie przedni bass-reflex będzie dobrym pomysłem? Coś jak:
- Polk Audio RTi A3
- Indiana Line Tesi 262
- Focal Chorus 706
- Monitor Audio Bronze 2
 

Edytowano przez turbokacperel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...