Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
njczyziu

Mikrofon

Recommended Posts

Witam,
To mój pierwszy post na tym forum, nie wiem czy w odpowiednim dziale zakładam ten temat, jeżeli nie to z góry przepraszam.

Mam małe pytanie, niedawno kupiłem sobie dyktafon cyfrowy wraz z mikrofonem zewnętrznym i zależy mi na tym aby w trudnych warunkach (samochody, inni ludzie, wiatr, szuranie kórtką itp.) nagrał się jak najlepszy dzwięk. Głównie chodzi mi o jak najlepsze nagranie drugiej osoby, która będzie iść przy mnie i z którą będę prowadził rozmowę. Dyktafon chcę ukryć w wewnętrznej częśći kurtki, która jest dość głęboka więc urządzenie byłoby całkiem głęboko schowane. Pogoda nie jest najlepsza aby chodzić rozpiętym do połowy, więc ekspres w kurtce byłby zapięty prawie na max. w górę. Niezbędny aby było dobrze słychać mojego rozmówcę może się okazać zewnętrzny mikrofon dodany do zestawu i zastanawiam się czy lepiej będzie jeżeli zdejmę z niego gąbkę czy też jeżeli będzie ona nałożona. Chodzi mi o nagranie jak najczystszego głosu osoby mi towarzyszącej, bez szumu i zakłóceń...

Dyktafon ma także kilka trybów jakości nagrywania dzwięku, w tym 2 najbardziej mnie interesujące:

HQ i XHQ

HQ - wysoki poziom rejestrowania dzwięku

XHQ - bardzo wysoki poziom rejestrowania dzwięku

Zastanawiam się czy w takiej sytuacji nie lepiej byłoby zastosować opcję HQ, ponieważ obawiam się, że XHQ będzie zbyt czuła i będzie rejestrować przede wszystkim mój głos i szuranie kurtką, drgania a nie rozmówcę, który będzie szedł obok w odstępie około metra icon_neutral.gif

Proszę o dobre rady.

Pozdrawiam

Jeszcze jedna sprawa. Gdy odsłuchuje jakiś plik w słuchawkach na uszach, dzwięk jest tylko w jednej słuchawce, druga jest kompletnie głucha. Słuchawki są dobre, obie działają na odtw. mp3, monitorze podczas słuchania winampa, tylko po podłączeniu do dyktafonu działa jedna :/
Jaka może być tego przyczyna?

Dla Ciebie będzie najlepiej jak kupisz słuchawki z przełącznikiem o których pisałem powyżej albo te które masz zanieś do znajomego elektronika i niech Ci zamontuje jacka mono.

Czegoś nie rozumiem.
W opisie jest napisane, że mikrofon w dyktafonie jest monofoniczny.
Ale także jest taki opis:

Częstotliwość próbkowania: SXQ 50 - 19,000 Hz SHQ 50 - 15,000 Hz STEREO SP 50 - 9,000 Hz HQ 50 - 13,000 Hz SP 100 - 7,000 Hz LP 100 - 3,000 Hz

Proszę o objaśnienie icon_razz.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować