Skocz do zawartości

Używany wzmacniacz do 500zł.


Michał Rusek

Recommended Posts

Witam. Aktualnie posiadam wzmacniacz Diora WS-442 i kolumny Tonsil ZgC 60-8-670 i przymierzam się do wymiany sprzętu na coś lepszego. Czy jest sens wymienić ten wzmacniacz na jakiś używany do 500zł? Patrzyłem takie modele jak Yamaha serii AX-3xx, 4xx, 5xx i 7xx, np. 396/397, 496/497, 596/597, 700/720. Kolumny zamierzam również w przyszłości wymienić na coś lepszego, też używanego. Głównie słucham rocka i metalu. Pokój mam mały, bo ok. 12m^2. Proszę o pomoc w wyborze sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens by wymienić wzmacniacz i będzie lepiej grał niż Twoja Diora, a w kwocie 500zł za używany da się już coś rozsądnego kupić. Jeżeli znajdziesz Yamahę 596/597 to są to udane i mocne modele, no i już z pilotem (nawet jak nie będzie w komplecie to dokupisz za małe pieniądze uniwersalny).

Co do kolumn-na takiej powierzchni dobre będą podstawkowe (podłogowe będą raczej za duże), choć niektórzy dają spore podłogówki nawet do 10m^2 bo tak lubią.

Warto byś patrzył też na zestawy kolumny +wzmacniacz (okolice tysiąca zł), bo przy założeniu że będziesz sprzedawał Diorę z Tonsilami to może mógłbyś od razu wyrobić się finansowo.

Fajny zestaw do rocka to wzmacniacz Rotel (np. RA-01 lub RA-02) plus kolumny Acoustic Energy Evo One i to jest cena trochę przekraczająca tysiąc. Taniej wyjdzie z podstawkowymi Magnat Supreme na 17 głośniku nisko-średniotonowym.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Yamahę AX-550 RS 100% sprawną technicznie i w bardzo dobrym stanie wizualnym za bardzo okazyjną i niską cenę - przynajmniej tak mi się wydaje - 150zł. Możecie dać znać czy to dobra cena za ten model. Średnia cena, jaką widziałem na portalach typu Allegro, OLX za właśnie całkowicie sprawny model przyzwoicie wyglądający to 350zł wzwyż. Jedyna "wada" to brak pilota, ale kupię sobie zamiennik. Ogólnie różnica wg mnie jest ogromna, nie znam się za bardzo, ale pojawiła się szczegółowość, separacja dźwięków  (na Diorze wszystko się zlewało w jedno i ciężko było uchwycić pewne drobne szczegóły, np. pojedyncze dźwięki instrumentów), spora różnica również jest w górze, Yamaha dużo lepiej sobie radzi z dynamicznym, ostrym, szybkim brzmieniem typu rock, hard rock, metal niż ta Diora, zmniejszyły się wyraźnie szumy i czuć ten przyrost mocy. Nawet w przypadku tych budżetowych, słabych i chyba nie do końca sprawnych (coś się cewka odzywa w głośniku niskotonowym w lewej kolumnie) 60W kolumn i tak różnica jest wyraźna, a ciekawe co będzie po ich wymianie na coś porządniejszego i oczywiście mocniejszego. W każdym razie dziękuję za pomoc! Będę jej potrzebował ponownie przy szukaniu kolumienek :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...