Skocz do zawartości

amplituner stereo do dobrania do Avance Omega 503 MKII


ecolek

Recommended Posts

Witam!

zwracam się do Szanownych Grupowiczów o poradę odnośnie doboru amplitunera stereo do pary kolumn Avance Omega 503 MKII - dziś już nie produkowane ale wyróżniające się dobrą jakością.

Potrzebuję tego do słuchania muzyki i oglądania filmów w proporcjach 50%/50% - słucham wielu gatunków muzycznych choć dominują te spokojniejsze:
(smooth) jazz, fado, flamenco.... ale nie pogardzę również Rammsteinem, ha!.. icon_smile.gif

Postawiłem na stereo, bo nie jestem w stanie dobrać kolumn do 5.1 z racji na nieistnienie producenta - a nie chcę sobie stwarzać zbyt dużego dysonansu między "tyłem" i "przodem" no i te kable po pokoju, przy okazji pokój ma 20m2, prostokątny. W bloku, więc piękny dźwięk bez 'ryku' na całe osiedle mile widziany icon_smile.gif


Chciałbym dobrać amplituner z dobrymi parametrami muzycznymi, dobrze wspólgrający z w/w kolumnami, ale potrzebuję tez sensowne wbudowane radio oraz obsługę konwersji trybów video - mam sygnały z wielu źródeł, a nawet w obrębie jednego dekodera TV cyfrowej pojawiają się rozbieżności formatowe obrazu, które chciałbym zniwelować amplitunerem - chyba, że jest jakieś inne wyjście.

Z uwagi na przeczytane opinie rozważam wtępnie:

HARMAN KARDON HK 3380
HARMAN KARDON HK 3480
HARMAN KARDON HK 3490
HARMAN KARDON HK3390
ONKYO DR-S501
Onkyo TX-NR906
Denon DRA-700AE
Yamaha RX-797


Proszę o w miarę obiektywne opinie - sprzedawcy tylko mieszają mi w głowie promowaniem swoich niszowych produktów i narzucaniem pominięcia niektórych funkcji (np. obróbka sygnału video).
Chciałbym się zmieścić w 2000PLN.

Pozdrawiam
SP
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...