Skocz do zawartości

NAD AMP1


Maciej Michałek

Recommended Posts

Dnia 23.05.2021 o 12:02, Maciej Michałek napisał:

Cześć,

jestem zadowolony. Mały, dyskretny, nie rzuca się w oczy, a radzi sobie z Tonsilami Maestro S, więc da radę ze wspomnianymi B&W. Myślę, że cyfrowe wzmacniacze mają tutaj sporą przewagę. Teraz tylko czekam aż dzieci podrosną, co by zmienić kolumny :)

Mam takie może naiwne pytanie. Przejrzałem user manual i nie widze sterowania kanałami = balasem Lewo - Prawo - czy to daje się gdzieś ustawić.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 23.05.2021 o 12:27, Gość napisał:

Argon Audio SA1 to jest ten sam wzmacniacz co NAD AMP1 albo odwrotnie NAD to Argon 😉

https://avstore.pl/amplitunery-stereo/argon-audio-sa1-amplituner-stereo-z-bluetooth.html

 

Jako że oba miałem, rozebrałem ;)   i osłuchałem, pozwolę sobie zabrać głos bo już mi ręce opadają jak wyczytuje jak to argon SA1 to to samo co NAD AMP1 i nie żebym tu reklamował NADa bo ten właśnie się sprzedał, a Argon czeka na kupca ale wracamy do tematu.

Owszem sam wzmacniacz (układ audio) taki sam, baza i wzornictwo są podobne

- Zasilacz praktycznie identyczny

- Płyta "Audio" z drobnymi równicami - AMP1 dodatkowo moduł WiFi oraz LAN

Jakość wykonania na plus dla NADa

- pomimo "identycznego' na pierwszy rzut okiem wyglądu portali głośnikowych te w NADzie są DUŻO lepszej jakości wykonania i wydają się być prawdziwie pozłacane w porównaniu z tymi w Argonie, które do złudzenia przypominają Allegrowe Nakamichi. To samo dotyczy gniazd RCA

Obudowa i pokrętło:

- Argon SA1 - Malowany plastik co prawda dobrej jakości

- NAD AMP1 - GRUBE (+-7mm) malowane Aluminium w około i płyta górna z dobrej jakości malowanego plastiku na której dodatkowo od spodu oczywiście umieszczone są dwie anteny (argon ma antenkę na druku  przy module BT na płycie) do tego Gała głośności/przełącznika wejść wykonana z Aluminium

Układy i elementy są tych samych producentów poza dodatkami w NADzie z racji dodatkowych modułów LAN i Wifi

Ale, NAJWAŻNIEJSZĄ!!! różnicą jest jakość dźwięku na oczywisty plus dla NADa, wynikająca z tego że AMP1 ma dodatkowo możliwość przesyłania dźwięku przez sieć WiFi/LAN w formie bezstratnej (w tym wypadku chrommcast). W związku z czym osoby nie tylko słuchające ale przede wszystkim wsłuchujące się i oczywiście korzystające z nieco lepszych odsłuchów zauważą oczywistą różnicę (nie wiem czy obiektywnie można to porównać jak mp3 320 do cd, ale subiektywnie i osobiście tak uważam)

Pozdrawiam serdecznie
 

PS. Dokumentacja zdjęciowa też się znajdzie ;) bo w internetach o dziwo nic nie ma. Przypadek?

 

Edytowano przez Okta-W
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Okta-W napisał:

Jako że oba miałem, rozebrałem ;)   i osłuchałem, pozwolę sobie zabrać głos bo już mi ręce opadają jak wyczytuje jak to argon SA1 to to samo co NAD AMP1 i nie żebym tu reklamował NADa bo ten właśnie się sprzedał, a Argon czeka na kupca ale wracamy do tematu.

Owszem sam wzmacniacz (układ audio) taki sam, baza i wzornictwo są podobne

- Zasilacz praktycznie identyczny

- Płyta "Audio" z drobnymi równicami - AMP1 dodatkowo moduł WiFi oraz LAN

Jakość wykonania na plus dla NADa

- pomimo "identycznego' na pierwszy rzut okiem wyglądu portali głośnikowych te w NADzie są DUŻO lepszej jakości wykonania i wydają się być prawdziwie pozłacane w porównaniu z tymi w Argonie, które do złudzenia przypominają Allegrowe Nakamichi. To samo dotyczy gniazd RCA

Obudowa i pokrętło:

- Argon SA1 - Malowany plastik co prawda dobrej jakości

- NAD AMP1 - GRUBE (+-7mm) malowane Aluminium w około i płyta górna z dobrej jakości malowanego plastiku na której dodatkowo od spodu oczywiście umieszczone są dwie anteny (argon ma antenkę na druku  przy module BT na płycie) do tego Gała głośności/przełącznika wejść wykonana z Aluminium

Układy i elementy są tych samych producentów poza dodatkami w NADzie z racji dodatkowych modułów LAN i Wifi

Ale, NAJWAŻNIEJSZĄ!!! różnicą jest jakość dźwięku na oczywisty plus dla NADa, wynikająca z tego że AMP1 ma dodatkowo możliwość przesyłania dźwięku przez sieć WiFi/LAN w formie bezstratnej (w tym wypadku chrommcast). W związku z czym osoby nie tylko słuchające ale przede wszystkim wsłuchujące się i oczywiście korzystające z nieco lepszych odsłuchów zauważą oczywistą różnicę (nie wiem czy obiektywnie można to porównać jak mp3 320 do cd, ale subiektywnie i osobiście tak uważam)

Pozdrawiam serdecznie
 

PS. Dokumentacja zdjęciowa też się znajdzie ;) bo w internetach o dziwo nic nie ma. Przypadek?

 

Cześć

Nie jesteś pierwszy, który wziął się za te porównanie, choć Twoje jest naprawdę dokładne :)

AMP1 jest niedostrzeżonym "maluchem" który w konkretny sposób radzi sobie z różnymi głośnikami. W niektórych aspektach wypada nawet lepiej a niż Yamaha WXA 50,

a ta jest trochę droższa od NAD. 

Standardowo, zapraszamy na porównania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...