Skocz do zawartości

Zestaw stereo - amplituner vs wzmacniacz+DAC?


Dominik Śliwa

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Szukam budżetowego zestawu stereo (wzmacniacz + kolumny) w cenie w okolicach 2500-3000 zł do pokoju o wielkości ok. 23 m2. Myślałem o nowcych, choć używki też dopuszczalne. Zastosowanie - przede wszystkim muzyka, dość szeroka rozpiętość gatunkowa (trudno mi określić wymagania względem brzmienia, moje słownictwo w tym zakresie ogranicza się do określeń: głośno - cicho, wysoko - nisko, ciepło - zimno;)Wzmacniacz planowałem podłączyć do mini PC (standardowe analogowe wyjście audio), który służyłby jako streamer. Podsumowując, moim priorytetem jest przyzwoita jak na tę cenę jakość dźwięku + streaming jako źródło.

Jak wynika z pobieżnego researchu internetowo-forumowego, najlepszą jakość dźwięku dałby mi wzmacniacz, natomiast połaczenie go z PC wymagałoby przetwornika. Z kolei sprzedawcy zgodnie namawiali mnie na amplituner sieciowy – zarówno ze względu na budżet jak i problematyczność połączenia wzmacniacza z PC (i w obu osobnych przypadkach polecano mi yamaha r-402d). Ze wspomnianym amplitunerem udało mi się odsłuchać 2 modele kolumn: Indiana line Nota 550x oraz Pylon Pearl 25 - i dla mojego amatorskiego ucha Pylony brzmiały znacznie lepiej, przynajmniej w takim zestawieniu. Zanim jednak zdecyduję się na zakup, chciałbym aby ktoś pomógł ostatecznie rozwiać moje wątpliwości, a brzmią one następująco:

co w zestawieniu "amplituner" kontra "wzmacniacz z podobnej półki cenowej + budżetowe DAC (mam na myśli urządzenia na USB za kilkaset zł lub np. coś typu yamaha wxad 10)" zagra lepiej? Czy rzeczywiście będzie to amplituner i  przy tym budżecie nie warto bawić się w inne rozwiązania?

Byłbym bardzo wdzięczny za opinie i sugestie w tej sprawie.

Pozdrawiam

 

 

Edytowano przez Dominik Śliwa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, nie traktuj tego jako prawde objawiona, jestem dosc swiezy w temacie, ale sprobuje podzielic sie tym co mnie sie udalo ustalic do tej pory. Jesli pasowaly Ci Pylony, mozesz sprobowac poszukac uzywek lub takich na ich oficjalnej stronie, tanszych z defektem, byc moze zaakceptujesz takie wady, masz nowy sprzet i sporo taniej, przyklad: http://pylonsklep.pl/pl/p/Pearl-27-bialy-HG-defekt-okleiny.-sn_2626869/23074859, i to juz 27, wg mnie sporo lepsze niz 25, mnie sie udalo ustalic ze klasyczny wzmak jest duzo ciekawszy niz streamery. Zalezy Ci na chromecascie, BT? Spotify czy Deezer/Tidal (teraz oba we flacu, Tidal nawet mqa). Mozesz poszukac uzywanego NACa 356 lub wzmaka yamahy nawet bez daca, do tego malina, pifi dac+, i volumio lub moode audio, i masz fajne granie. Chyba faktycznie wszystko rozbija sie o funkcjonalnosc ktorej potrzebujesz, bedziesz potrzebowal podpiac pod to cos wiecej, np tv?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jestem salonem audio. Prowadzę sprzedaż i polecam ci w tej cenie iść w sprzęt używany. Serio uczciwie mówie. Nie kombinuj z tanimi prostymi modelami nowymi bo one nie dają radości. A budżet wśród sprzętu używanego pozwala na wybór.

Onkyo 8259, Yamaha rn602 a zew zmacniaczem nad 326 czy denon pma1500 do tego tannoy M4,F4, dali 450, mission m34i i klipsch F2.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stokrotne dzięki za odpowiedzi.

Pawel, myślałem głównie o Spotify - zastanawiam się jednak, czy jest sens bawić się w Pi, skoro mam już PC? Myślałem jeszcze po podłączeniu do TV, ale w tym wypadku kwestia jakości dźwięku ma drugorzędne znaczenie.

S4Home - zdaję sobie sprawę z wyższości sprzętu używanego, natomiast wada jest taka, że chyba nie miałbym czasu tego wszystkiego szukać i odsłuchiwać (nie wspomniając np.  o problematycznych dla laika ewentualnych uszkodzeniach/wadach używanego sprzętu). Pylony słyszałem - grały dość efektownie i byłem całkiem zadowolony,  i na tę chwilę traktuję je po prostu jako całkiem bezpieczną opcję. Dopuszczam używany wzmacniacz - pozostaje pytanie, czy da się podłączyć go do PC (albo zapewnić strumieniowanie w inny sposób) mieszcząc się w budżecie? Uściślając: czy wzmacniacz + budżetowy DAC na usb (w okolicach 500 zł) da mi przewagę nad amplitunerem, czy gra niewarta jest świeczki?

Aha, i czy miałeś na myśli onkyo tx-8250, czy coś innego, np:

https://allegro.pl/oferta/onkyo-a-8250-wzmacniacz-stereo-audiocom-8578425379

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...