Skocz do zawartości

B&W matrix 804 -opinie


brodawdi

Recommended Posts

Prawdopodobie ich koszt wynosił ponad 10 kzł. (pamiętaj o zmianie od tamtego czasu siły nabywczej złotówki)

Kolega Brodawdi!

O ile dysponujesz na tyle wysokiej klasy sprzętem towarzyszącym, by nie obawiać się przejrzystości tych kolumn (ukażą całą prawdę o torze audio), o ile masz w miarę przyzwoite pomieszczenie odsłuchowe, o ile kolumny nie były przerabiane, naprawiane, tuningowane, o ile ich posłuchasz i będzie Ci się podobać, to... masz kolumny na lata!

Pozdrawiam



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tym sprzetem to nie jest za dobrze ROTEL RA =02 I DENON 1450AE ale szukam czegos nowego duzo lepszego niz posiadam B&W 602,5 no mysle ze zagra to duzo lepiej niz to a pozniej z biegiem czasu reszta toru tez sie wymieni wiec chyba warto no bo niezagra to gorzej niz to co mam prawda tylko dlatego ze elektronika slaba

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego!

Widzisz ze sprzętem z górnej półki jest tak, że one raczej nie maskują wad "podłej" elektroniki! B&W z dawnych czasów to taka lupa powiększająca - źle na wejściu = źle na wyjściu.

O ile oczywiście posiadany przez Ciebie zestaw nie jest sam w sobie (w swej kategorii cenowej) zły, to jednak po podłączeniu Matrixów będzie słychać każde odstępstwo od neutralności bezwzględnej (cokolwiek miałoby to znaczyć  icon_razz.gif ).

Co więcej - Rotelek 02 nie jest mocnym wzmacniaczem, więc zastanawiam się, czy da radę napędzić Bowersy (choć moje doświadczenia z przeszłości z Rotelami wskazują, że niezależnie od mocy są one stosunkowo wydajne prądowo.

Generalnie - w takiej aplikacji możesz mieć dźwięk ze słyszalnymi brudami, stosunkowo ostry, suchy i nieprzyjemny. A jak dodasz do tego brak adaptacji akustycznej pomieszczenia może być to na dłuższą metę męczące.

To było przeciw.

A teraz będzie za...

Zyskujesz ciekawe kolumny o dużych możliwościach. O ile zadbasz o czysto brzmiącą, wysokiej klasy elektronikę (może być nawet lekko wycofana) oraz o wytłumienie pokoju - Twoje poszukiwania kolumn na długi czas zostały zakończone...

Sam gram na starych, lecz wówczas, hi-endowych kolumnach i prawdopodobnie nie zamieniłbym ich na żadne współczesne "popierdółki" otrzymujące miliony gwazdek w kolorowych czasopismach audio. Ale zabawa z takimi jest pewnym wyzwaniem, które będziesz musiał podjąć, decydując się na nie. 

Myślę, że kolejnej rekomendacji potrzebować nie będziesz  icon_wink.gif

Pozdrawiam

PS. jak wygląda kwestia Twojego pokoju odsłuchowego? Jaki  jest duży, jaką ma akustykę, etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

PS. jak wygląda kwestia Twojego pokoju odsłuchowego? Jaki jest duży, jaką ma akustykę, etc.



Pokoik jest ok nawet gąbka wisi na scianie to raczej nie problem zastanawiam sie bo jesli zdecuduje sie na nie to sprzedac bedzie problem gosc wystawil na allegro i nieposzly Faktycznie kupujac je moge osiagnac hi-end jesli chodzi o kolumny a pozniej zostanie tylko wymiana reszty toru i juz!!! ale jest ale bo co jesli mi sie nie bedzie podobalo moze lepiej kupic cos nowszego z nizszej o wiele polki ale przynajmniej z pozniejszym sprzedaniem nie ma problemu!!!
Choc słyszałem kiedys B&W z serii 800 no i WOW ..podobalo mi sie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pierwsze i zasadnicze!

Kupujesz kolumny, by je za pół roku sprzedać, czy może odworotnie - kupujesz je po to, by się nimi (i dźwiękiem z nich płynącym) cieszyć długo... bardzo długo???

Kupienie Matrixów to, stosując obrazową analogię, wybranie dobrze utrzymanego Jaguara z 12 cylindrowym silnikiem z początków lat dziewięćdziesiątych, zamiast Golfa/Octavii z 2005 r. icon_wink.gif   icon_mrgreen.gif  

Boisz się, że Ci się nie spodoba - skontaktuj się ze sprzedającym i zaproponuj wypożyczenie za zapłatą kaucji...

Chociaż... masz Bowersy już teraz, podoba Ci się, ergo - prawdopodobieństwo, że Matrixy nie trafią w Twój gust jest niewielkie...

Pozdrawiam hasłem zapożyczonym od jednej z firm audio - "życie jest zbyt krótkie na nadune hi-fi"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...