Skocz do zawartości

Wymiana sprzętu stereo w biurze


temp

Recommended Posts

Witam, czy zechcielibyście mi coś podpowiedzieć - używam w niewielkim (jakieś 10-15 m2) pokoju zwanym biurem zestawu Onkyo TX-8220, do tego ustawione na biurku obok monitora LCD kolumny Boston Acoustic A25, a do tego jeszcze w kącie stoi najnowszy zakup - Quadral Sub 63 Aktiv. Dźwięk idzie z kompa, głównie Spotify Premium lub Tidal Hi-Fi za pośrednictwem DACa Topping D30. Wszystko już na przewodach Melodiki albo Lindy, więc nie jakiś marketowy chłam. Gra to naprawdę fajnie, szczególnie ten Quadral mnie zauroczył, no ale jak to bywa - człowiek zastanawia się nad opcją polepszenia sobie sytuacji 😉 Jest to jednak zestaw dość budżetowy no i niestety nie chciałbym jakoś bardzo się od tego oddalać... Po przewertowaniu różnych forów, dyskusji itd. rozważam zestaw Monitor Audio Bronze 2 (szersze mi nie wejdą na biurko, a innej możliwości postawienia nie mam) oraz Cambridge Audio CXA60 lub AXR100 (podobne cenowo). Sub oczywiście zostaje!
Pierwsze pytanie - na ile Waszym zdaniem poprawi to jakość muzyki, czy jest sens poczynić takie inwestycje w zestawieniu z obecną konfiguracją? A może wystarczy tylko zmienić jeden z elementów (wzmak/monitory)? I na koniec - skąd taka cena AXR100 w porównaniu do CXA60 (mniejsza moc, brak tunera i Bluetooth)? Wg mnie 60W w zupełności mi wystarczy, a na tunerze kompletnie mi nie zależy, jedyne co mnie przekonuje do AXR100 to wskazanie poziomu głośności na wyświetlaczu oraz gniazdo słuchawkowe na dużego jacka. Czy CXA60 to dużo lepiej grający sprzęt? Z góry dziękuję za pomoc!

Edytowano przez temp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...