Skocz do zawartości

Jakie glosniki do Onkyo A-9150


michal40

Recommended Posts

No to powiem Ci tak:

20 godzin temu, Q21 napisał:

Jeśli udałoby Ci się znaleźć w dobrej cenie MA Bronze 500 to byłby to dobry kierunek.

W Q21 jeszcze przed chwilą były za 1899 zł /szt.. W outlecie.

Zapytaj ich za ile Ci zrobią nowe i masz z głowy.

Jesli słuchaliście starszych Bronze to było coś innego. Nawet największe wówczas Bronze 6.

Ale jesli za zimne to ja bym stawiał na QAcustic 3050i albo już cieplejsze ELACi F6.2

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam serdecznie za wskazówki. Niestety odnoszę wrażenie- znane nam wszystkim, że trzeba brać wzmak pod pachę i zapitalać do salonu. Nawet jeśli posługujemy się tą samą terminologią to nadal odczucia dźwięku mamy subiektywne. Jest to jak najbardziej pożądane i inspirujące w konsekwencji- chociażby by wysnuć powyższy wniosek.

Dam znać na czym stanęło. Teraz zaplanuję kilka wypraw. Do poczytania i trzymajcie kciuki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dedal75 napisał:

To powinieneś na samym początku zrobić, a później ewentualnie pytać o inne których nie słuchałeś a według Twoich spostrzeżeń inni zaproponują bo są podobne. Pzdr

Na samym początku wypisałem powody dla których zdecydowałem się prosić o pomoc. Do najbliższego salonu w którym mogę odsłuchać przynajmniej dwa zestawy sugerowane do Onkyo mam 200km- to dla mnie wyprawa na pół dnia. Nie mogę wziąć też odpowiedzialności za wypożyczony sprzęt bo kurier albo porzuci paczki a psy je rozniosą albo wrócą bo nie da znać kiedy będzie- tak, są takie miejsca w Polsce, na Ziemi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

...od czego by tu zacząć???

To, czego oczekiwałem od głośników dysponując moim wzmacniaczem jest nie do osiągnięcia i długo nie będzie w moim przypadku- po prostu taki zestaw nie jest na moją kieszeń. Zmuszony zostałem do pewnego kompromisu, który już jest rewelacyjny i przy odrobinie doinwestowania jeszcze podkręci wrażenia.

Nie słuchałem Q Acoustic choć one były głównym celem wyprawy. 

Odsłuch na JBL Stage 190, Kef Q750, Monitor Audio Bronze i jeszcze inne ale tylko ze względu na fakt, że były białe.

Już JBL wydawały mi się super, muzyczny bajzel jakim uraczyłem kolumny i mega uczynnego i rozeznanego w Audio sprzedawcę nie sprawiły kłopotu- ale...?

Stanęły obok Bronze- lepiej, jaśniej, powietrze, separacja - ale nie, za jaskrawo, wolałem bezpieczne poprzedniki. Potem stanęły białe lecz kompletnie mi nie pasowały.

Kefy- ło panie, to było to. Piękne wysokie, miła średnica, ciepluchny dół- no taka kołderka z kubkiem ciepłego grzańca. Trudny trochę w prowadzeniu bas ale od czego jest gała na wzmacniaczu- no... Już te!- biere albo jadę dalej. W końcu dobiłem już prawie do 5tys pln- żona mnie zabije śmiechem i spakuje.

I wchodzą one. 

Monitor Audio Silver 300. 

I jak tu żyć?- co ja sobie zrobiłem? Miało być 3500(+200), potem 4tys - no dobra 5tys pln. Tu prawie się rozpłakałem. 

Raz się żyje. Weszła dobra cena, możliwość pomalowania bez utraty gwarancji - będą białe.

Grają tak jak chcę i co chcę. Zrozumiałem wasze uwagi, że "takie rzeczy tylko w Erze", że OBOWIĄZKOWO trzeba odsłuchać zestaw w salonie- bez tego to takie lody przez szybę. Zobaczyłem jak bardzo zróżnicowany brzmieniowo, stylistycznie i do tego cenowo jest świat audio, jak wiele do reprodukcji dźwięku wnoszą kable- no tu było zdziwko. 

Wyprawa w poszukiwaniu głośników marzeń uświadomiła mi jakim marudnym bufonem byłem pisząc post i oczekując gwiazdki z nieba.

Przegiąłem z kwotą na kolumny, powinienem zmienić wzmacniacz bo nie jest takim arcydziełem za jakie go uważałemi co gorsze naraziłem  się żonie kolorem- dąb.

Ale...po stokroć warto było.

Monitor Audio Silver 300 i Onkyo A-9150 to udany związek, ale tylko dlatego, że kolumny tak chcą. 

Niezwykle uprzejmy sprzedawca- wstyd ale nie znam imienia- pomógł mi sprecyzować kierunek moich oczekiwań w brzmieniu. Niby wiedziałem ale nie do końca. To jak "ze smakiem który za tobą chodzi" .

Te same kolumny podpięte do McIntosha - lampowego pokazały wszystkie swoje atuty- Onkyo nie ma prawa tak zagrać, ale to inna jakość nie mówiąc o brzmieniu. I tak o to wróciłem oświecony i zachwycony.  Z drugiej strony nabrałem apetytu na "lepiej".

Tak więc dziękuję za wsparcie i wyrozumiałość forumowiczów i sprzedających, i proszę byście nigdy nie przestawali wysyłać takich jak ja, i każdego zresztą, na odsłuch. Musiałem napisać taką relację ponieważ to nie był zwykły zakup tylko przeżycie- takie które daje wiedzę i zrozumienie- zwyczajnie świetna przygoda.

Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

PS. Kożystając z okazji dziękuję Sprzedawcy z MDB Audio z Wrocławia.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...