Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie zestawu stereo


Crossbow

Recommended Posts

Chciałbym prosić Was o radę kolejny raz. Mój obecny sprzęt to amplituner Yamaha RX-485RDS i kolumny JBL MK1000. Myślę, że przyszła pora aby wymienić go na coś lepszego. Chodzi mi o sprzęt dosyć uniwersalny, gdyż muzyka jaką słucham to od muzyki filmowej, przez blues, rock aż do lekkiego metalu. Źródłem jest najczęściej odtwarzacz EMTEC Movie Cube D850H, telewizor Philips lub laptop, ewentualnie smartfon. Emtec odtwarza muzykę FLAC więc jakość z niego jest całkiem przyzwoita. Notabene nad jakimś dobrym źródłem też się zastanawiam. Wybrałem amplitunery stereo, gdyż chcę w tą stronę pójść. Do odtwarzania TV posłuży mi Cambridge Audio DAC Magic 100. Chyba, że przekonacie mnie do amplitunera AV.

Co do kolumn, chcę żeby to były kolumny wolnostojące. Moim faworytem są Avance Omega 503. Co do amplitunera to faworytem do tej pory jest Marantz SR5023. Ale chciałbym poznać Wasze zdanie bo jesteście o niebo bardziej doświadczeni i osłuchani ode mnie.

Lista amplitunerów i kolumn które brałem wstępnie pod uwagę:

 

Amplitunery:

Denon DRA-700AE

Yamaha R-S700

Yamaha RX-797

Marantz SR5023

NAD C720BEE

 

Kolumny:

Mission M-33

Avance Omega 503

Mission MX3

Monitor Audio MR4

Wharfedale Diamond 8.3

Wharfedale Crystal 30

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...