Skocz do zawarto艣ci
Agnieszka No

Wzmacniacz - kolumny - kable

Recommended Posts

Cze艣膰!

Zaczynam przygod臋 z gramofonem i jestem p贸ki co kompletnie zielona w tym temacie聽馃檲聽Mam do Was pytanie odno艣nie odpowiedniego po艂膮czenia: gramofon +聽przedwzmacniacz + wzmacniacz + kolumny.聽Po艂膮czy艂am gramofon do przedwzmacniacza - wej艣cie In, a wej艣cie out po艂膮czy艂am kablem RCA do AUX wzmacniacza聽(bez przedwzamacniacza byloby PHONO, tak?)

Mam pytanie, czy mog臋 w og贸le 艂膮czy膰 wzmacniacz DENON PMA-280 z kolumnami TAGA HARMONY Azure s-40 Impedancja 6 / 20-120W / 46Hz-40KHz/ 87 dB i jaki konkretnie kabel (bananowy) powinnam kupi膰 aby to zrobic

Bardzo dzi臋kuj臋 z g贸ry za odpowied藕!聽馃挀

Udost臋pnij ten post

Udost臋pnij na innych stronach

Witam Kole偶ank臋 馃槈

W twoim wzmacniaczu jest tak:聽 Kolumny聽A聽lub聽B聽4-16 Ohm, Kolumny聽A+B 8-16 Ohm, w tym przypadku podpinasz pod A lub B聽

Kabel na pocz膮tek i wtyki bananowe powinno wystarczy膰 馃槈

https://allegro.pl/oferta/polski-kabel-przewod-glosnikowy-miedz-2x2-5-ofc-6734382823

https://allegro.pl/oferta/wtyk-glosnikowy-banan-nakamichi-gold-hq-8-sztuk-9350448891

Edytowano przez RLC

Udost臋pnij ten post

Witam @Agnieszka No, kabel mo偶esz kupi膰 taki jak kolega RLC poda艂 link, banany nie s膮 potrzebne mo偶esz go wpi膮膰 prosto pod zaciski w kolumnach i wzmacniaczu, ale pami臋taj 偶eby np. opisana 偶y艂a by艂a pod艂膮czona do czerwonego gniazda w kolumnie i wzmacniaczu, tak samo dla obu kolumn lewej i prawej.

Nie wiem jaki masz gramofon, ale mo偶esz go pod艂膮czy膰 bezpo艣redni do wzmacniacza do gniazd聽 聽Phono聽we wzmacniaczu i zgodnie wtyki聽 z kolorem.

Udost臋pnij ten post