Skocz do zawartości

Karol64208

Uczestnik
 • Zawartość

  2 365
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Karol64208

 1. Być może mogę coś polecić w sprawie sterowania, jak byś był zainteresowany napisz na PW. Wiąże się to z rozbudową też zasilacza o " standby " Pozdr.
 2. posiada inne konstrukcje, czy też to jest Twoja propozycja dla konstruktora żeby wykonał dla Ciebie? Masz poważne plany co do tego preampa, czy tylko zdobycie doświadczenia z lampami? Pozdr.
 3. Montuje się w obudowach , jest to światłowód. Na pewno widziałeś wiele takich zastosowań w obudowach audio. Soczewki rozpraszają światło i wtedy tak LEDy nie przeszkadzają jaki selektor chcesz zastosować ?
 4. @1Ender Z doświadczenia wiem że wystająca dioda z obudowy będzie i tak przeszkadzać, dlatego lepsza była by soczewka. Sam podejmiesz decyzję. Pozdr. Light Pipes.pdf
 5. możesz obniżyć napięcie, albo zastosować coś takiego w montowane w obudowę Light Pipes. Pozdr.
 6. @Bartosz Sola to w zupełności wystarczy i tak będziesz słuchał w granicach 10W . Jaki duży pokój masz i jakie kolumny chcesz do niego podłączyć ? Opisuj swoje postępy w pracy, poszczególne etapy . Pozdr.
 7. @Bartosz Sola, jeszcze uwaga dla przypomnienia, przed włączeniem napięcia trafa gł. muszą być obciążone, może byc wpięty rezystor. to są obecnie produkowane , jk pisałem BTRIMAR prod. 6L6.
 8. dawne oznaczenie, a JJ robi właśnie 6L6GC to samo tylko nowa produkcja. 6L6 produkuje też BRIMAR są one jako kwadry w sprzedaży , lub przynajmniej 2 pary. Bez z parowanych lamp będziesz miał kłopot.
 9. Tak, po wyprostowaniu napięcie będzie wyższe. Dla 6L6 wystarczy już 300-350VDC Moja opinia to lepiej pozostań przy 6L6 i driverach 6SN7 mają lepszy dźwięk, trafa mogły być lepsze, ale i tak nie są złe. Nie czytałem całego opisu, ale ma też tam opis układ triodowego lamp mocy ? Przerobienie na układ triodowy to nic skomplikowanego, przepinasz rezystory z S2 pod anodę lamp mocy. Pozdr.
 10. Cześć, to jest dobry układ i fajnie opisany, tylko postępuj zgodnie z opisem. Życzę miłej zabawy i jak najmniej niespodzianek. Pozdr.
 11. @tomek4446nie nie szkodzi, może jak wybiorę się do PL to przywiozę swój. Pozdr. P.S. dlaczego tylko dla phono?
 12. To jest oscyloscop dla L i R kanałów. Pokazuje jaki ma przebieg dźwięk dla całego pasma. Fajne Odkryłem to jak podłączyłem go, nic nie pisali ani nie mówili na ten tema. Niespodzianka
 13. @tomek4446 to jest ten Jest jako używany przeznaczony do testów. Jak piszą będzie dostępny 3 Grudnia. Podaję link jak jesteś zainteresowany tu , nie możesz go tylko uszkodzić zewnętrznie. Jak się orientują to ma inne pokrętło, gwarancja na powrót do nich Pozdr.
 14. przykre, i to bardzo w kurza . Który padł ? Możesz też wypożyczyć taki sam jaki posiadam, tylko musiałbyś wpłacić depozyt, a przy okazji będziesz mógł przetestować Pozdr.
 15. Chwila przerwy w słuchaniu kolejna fotka z inną funkcją wyświetlacza.
 16. Wypada się pochwalić , może to egoistyczne, no ale... Dotarł do mnie już w oryginalnej obudowie preamp. Postaram zrobić więcej fotek, ale później. Teraz chwila na odsłuch i jak ma się to do prototypu. Pozdr.
 17. żaden kompromis, zasilacze są odpowiednio filtrowane wew. i z zewnątrz. Zlecono specjalny projekt zasilaczy dla tego preampa. Żadnych zakłóceni, brumy, przydźwięku itd. ......cisza. nie negowałem a wręcz mówiłem aby dobierać filtr EMI do odpowiedniego obciążenie bo w przeciwnym wypadku nie spełnia swojej funkcji. Podobnie z listwami, bo co nam przyjdzie z filtrów na wejściu od strony zasilania listwy jak do tej listwy podłączymy urządzenie które powodują zakłócenia , jak już to indywidualne filtry dobrane pod dany zakres obciążenia w urządzeniach. Pozdr.
 18. tak, masz rację. Już zapomniałem Poprawiłem.
 19. Postaram się o zobrazowanie. Testując inne preampy phono wydobywany dźwięk i wrażenia słuchowe to jak byś słuchał przez grubą kotarę, dźwięk jest ograniczony, mglisty w porównaniu z tym Phono HD, nie mówiąc o dynamice. Nawet kolumny słabsze / te popularne / często tutaj opisywane grały o wiele lepiej z tym preampem Phono HD, niż testowane preampy Phono z lepszymi kolumnami, jak to opisałem powyżej. Porównać to można z obrazem SD i HD, taka jest różnica. Pozdr.
 20. Tak też przypuszczałem z wykresu, tak więc co pisałem powyżej charakterystyka ulega zmianie w zależności od zwrotnicy, impedancji i nigdy nie będzie płaska. Kiedyś do lamp używano wyższej impedancji kolumn , od 16 ohmów, i dlatego obecnie produkowane kolumny są dopasowane dla tranzystorowych wzm , uwzględniając oporności wyjściowej wzm. krzemowych.
 21. mam do Ciebie pytanie, czy dobrze zrozumiałeś opis tego wykresy i czego dotyczy, pomiarów na lampach przed trafem, czy na wyjściu z trafa? brak opisu! Pomiar na anodzie lampy mocy nie powinny występować zaburzenia charakterystyki pasmo powinno być równe, tylko czego dotyczy wykres? Opisuję zagadnienie i zmiany które występują na wyjściu z trafa analogicznie do tranzystorowego wzm.. Podłączenie elementów RLC na wyjściu zawsze powoduje zaburzenia charakterystyki. Dotyczy to dynamiki, fazy, zmiany impedancji w zależności od częstotliwości, itd. w rezultacie zmianę brzmienia. Pozdr.
 22. nie mylisz się, wiem że następne modele są na etapie końcowych testów, a także są już projektowane obudowy. Zobaczymy co przyszłość przyniesie. Pozdr.
 23. najlepiej wypożycz i przetestuj u siebie w domu. Pozdr.
×
×
 • Utwórz nowe...