Skocz do zawartości

Wzmak + kolumny za 4.5k {używane}


Piotr Szpalik

Recommended Posts

Cześć, jestem na etapie wyboru kolumn i wzmacniacza {sprzęt używany}. Budżet to około 4/4.5k. 

Wzmacniacz powinien być wyposażony w wejście gramofonowe, poza kablami nie planuje dodatkowych wydatków na preampy. Oprócz mojego Duala, będą do niego podłączone cd, TV i w przyszłości, jeżeli odezwie się we mnie leń, to audiocast. 

Pomieszczenie 20m2, głównie winyl i cd, muzyka na żywych instrumentach, głównie rock i stare granie, nieco mniej heavy ale też dużo dobrego popu, Big bandowego funku, klasyka. 

O co głównie chodzi? Moim ulubionym soundem jest ten który zwykle słyszę w studio w trakcie mixu, żywy, surowy instrument. Zależy mi przede wszystkim na tym, aby bas nie był kluchą, bułą, powinien być szybki. Stopa powinna go podbijać a nie mulić, ważny jest ten kick, pounch. Tak żeby było słychać spod palucha Basisty jakie wygrywa dzwieki, a nie jak w moim poprzednim systemie, szybsza partia basu ze stopką brzmi jak wybuch nuklearny i niesie się po osiedlu jeszcze tydzień. 

ALE przy tym chciałbym tego basu nie stracić, lubię jak to krótkie uderzenie powoduje zmiany w brzuchu. Na ten przykład w słuchawkach akg k550, wszystko fajnie, ładny sound, ale basu mi brakuje. 

Także szybkie, selektywne mocne uderzenia, werbel przeszywa. Jak widać głównie słucham sekcji, także to jest dla mnie priorytet, reszta bandu, tj. wokale, gitary, klawisze no to wiadomo, Ameryki nie odkryje, napisze jak każdy, czysty sound itd.

Po lekturach na forum mam zarezerwowane Ushery v 601 i creeka evolution 2. Może ktoś ma opinie nt. tego zestawu, lub zaproponuje coś innego na podstawie moich wypocin? 

Edytowano przez Piotr Szpalik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...