Skocz do zawartości

Projektor do 5000 zł z odtwarzaniem bezprzewodowym


Inugami

Recommended Posts

Cześć! Chciałbym poprosić o poradę w zakresie wyboru właściwego projektora (od dłuższego czasu robię risercz, ale gubię się w natłoku informacji). Nigdy wcześniej nie miałem projektora i może dlatego nie potrafię za bardzo wejść w temat, a po raz pierwszy mam warunki lokalowe dla realizacji tego pomysłu. A czego konkretnie szukam?

Budżet: 3000-5000 zł (gdyby było warto mogę trochę dołożyć)

Zastosowanie: jestem kinomanem, więc głównie filmy, nie gry

Gdzie? w pokoju, odtwarzanie z odległości ok. 4-4,5 metra, na kawałku ściany ok 1,8 x 2,8 m, ale ew. mogę kupić ekran. Projektor może stać centralnie przed "ekranem" na wysokości od ok. 1,3 m, ale też pod sufitem.

Kiedy: raczej wieczorem/po zmroku, mam też możliwość łatwego zaciemnienia, więc nie zależy mi specjalnie na możliwości oglądania w pełnym świetle dnia. Wolę każdorazowo zasłonić okna i mieć lepszą jakość obrazu.

 

Najważniejsza dla mnie jest jednak możliwość bezproblemowego przesyłania obrazu z Macbooka. Chciałbym móc usiąść na kanapie, podłączyć Maca kablem do zestawu audio, puścić sobie film z dysku/mubi/hbo i bezprzewodowo przesyłać obraz do projektora stojącego na regale za mną, jednocześnie puszczając dźwięk przez kolumny po kablu. Ze względu na rozkład pokoju i brak możliwości ukrycia przewodów chciałbym uniknąć ciągnięcia kabla HDMI przez sam środek salonu. Cieszyłbym się też z możliwości odtwarzania filmów ze smartfona (chyba Epson to oferuje w niektórych urządzeniach?).

 

Czy moglibyście polecić jakiś konkretny sprzęt dla takich zastosowań? Z góry dzięki za pomoc, to dla mnie bardzo ważne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...