Skocz do zawartości

TEUFEL - kolumny


konrad74

Recommended Posts

Jestem po odsłuchu Jamo S606.

Charakterystyka grania mi odpowiadała, ale przy spokojnym słuchaniu brakowało basu mimo dodatkowego głosnika niskotonowego 20cm - kolumny stały ok 80cm od sciany, a pomiesczenie otwarte miało ok 30m2.

Przy 2óch moich testowych kawałkach w jednej kolumnie z tweetera dochodziły dziwne trzaski niezależne od poziomu głośności. Inne kolumny na tych samych utworach grały ok.

 

Teraz napatoczyła się prawie nowa jeszcze nie wygrzana Taga 606 v3 za ok 600zl kpl. Odsłuch wstepnie umówiony na niedziele na drugim koncu Pl, przy okazji mojej podrozy. Opinie ma rozbieżne. Warto się tym interesować? Suba pewnie i tak dokupie. 

 

Oraz w rezerwie Pure Acoustic supernova 8.

Edytowano przez Mariusz80
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 7.02.2021 o 10:13, konrad74 napisał:

Natrafiłem na sprzęt firmy TUEFEl, co sądzicie o ich kolumnach.

https://teufelaudio.pl/stereo?sort=price_asc

Cześć Kolego, tutaj prawdziwe opinie możesz przeczytać tylko od użytkowników a nie audiofilów oraz sprzedawców z salonów, którzy są bardzo mili ale sugerują zawsze inny sprzęt. Mam od 2018 czyli sprzed pandemii poprzedni model Ultima 40 i właściwie jedyny zarzut jaki można mieć to że z niektórymi wzmacniaczami bas schodzi za nisko i jest na granicy dudnienia ale można przecież zmniejszyć basy choćby z +10 na +8 i jest akurat. U mnie grają z Advance Acoustic 50BT i właśnie basy zostały nieznacznie obniżone, o innych wzmacniaczach nie będę się wypowiadał natomiast idealnie grają w kinie domowym z amplitunerem Yamaha 880 - oczywiście w tym przypadku możesz każdy głośnik skalibrować do własnych uszu no i jest jeszcze sub. Napaliłem się na Fyne Audio F303 i tutaj mały zonk - pierwsze odpalenie słabiutko, teraz po tygodniowym "wygrzewaniu" jest znacznie lepiej ale niestety te kolumny mają mniejsze obudowy i tym samym mniejszą objętość w litrach co nie jest bez znaczenia - zwłaszcza przy graniu w stereo bo w kinie jak masz 7 głośników i 2 suby to już nie jest aż tak istotne. Jeśli jeszcze nie kupiłeś to zauważyłem, że w centrum Wawy jest chyba od niedawna jedyny salon Teufel w Polsce - podjedź i posłuchaj bo tak naprawdę nikt z uczestników dyskusji nie ma bladego pojęcia jakie dźwięki lubią twoje zmysły. A kupowanie w ciemno niesie takie ryzyko, że odsprzedasz je pewnie ze sporą stratą bo z nabyciem nie ma żadnego problemu. Osobiście mogę z czystym sumieniem polecić Tobie te kolumny jeśli nie jesteś ekstremalnym audiofilem. Daj znać jaką decyzję podjąłeś...

pozdrawiam Marek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2023 o 09:39, Artur Charicki napisał:

Ja ich nie bronie bo same to robią w swoim przedziale cenowym a wg mnie nawet i wyższym. Top zachwala audio pro a one przy ultimach brzmią jak voice kraft. Także wiesz. Ja nikogo nie pytam jak coś gra. Kupuje i sprawdzam w swoim pomieszczeniu. Zdobywam doświadczenie z odsluchow a jak mi się nie podoba to odsprzedaje i kupuje inne. To samo z wzmacniaczami. Jak ktoś pyta o kolumny które miałem to nie odpowiadam ze są złe tylko opisuje swoje odczucia z odsłuchów. I ostatnia sprawa, akustyka pomieszczenia. Np ubóstwiane Aurory 700 z pustym pomieszczeniu i ustawione w kątach lub między meblami będą grały "gorzej" niż moje Ultimy stojące jak należy w nieźle zaadaptowanym akustycznie pokoju. Miłego dnia 😉

Artur masz rację, Ultima gra bardzo przyjemnie chociaż z różnymi wzmacniaczami może wykazywać pewną "nadpobudliwość w zbyt niskim basie" i trzeba na wzmacniaczu trochę bas przykręcić choćby o 2 w dół. Firma Teufel przesadziła ze sprzedażą bezpośrednią i nie wkupiła się w łaski dystrybutorów - dzisiaj lekcja została odrobiona chociaż 1 salon w Wawie na całą Polskę to taki bardzo delikatny start. Ja oceniam te kolumny jako bardzo dobry i powyżej oczekiwań stosunek jakości do ceny i na pewno są to bardzo dobre kolumny na start z audio. Dużym atutem odsłuchowym jest spora objętość i dość solidna obudowa chociaż nie wszyscy zaakceptują spore gabaryty np. w małym mieszkaniu w bloku. Miłego słuchania:) pozdrawiam Marek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo changed the title to TEUFEL - kolumny

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...