Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Monitor audio Silver 500


Ars_Poland

Recommended Posts

Zgadza się, potwierdzam. Przy włączonej Atessie, z dźwiękiem całkowicie wyciszonym lewy kanał delikatnie szumi, prawy buczy. Żeby to usłyszeć trzeba przyłożyć głowę do głośnika.

Jest to znany problem związany z konstrukcją wzmacniacza, niektórym przeszkadza i zwracają a niektórzy mogą z tym żyć. Mi specjalnie nie przeszkadza :P

Edytowano przez apodemus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2022 o 06:03, Robert Wojdyło napisał:

Witam. Czy nadal jest Pan z denonem 1600ne, czy może  coś już zostało wybrane? . Posiadam Ma silver 500 6g, które obecnie grają tylko na Denonie pma 720ae.,do niego podpięty jest po analogu  Panasonic dmp-bdt500. Ogólnie gra to całkiem fajnie,czysto, ciepło,krystalicznie i przestrzennie, jednak   bas w niektórych utworach mógłby być czasem bardziej zwarty, twardy . Trochę brakuję też decybeli w przy bardzo niskim  basie w przedziale 40-30hz  Obecnie jestem na etapie wyboru pieca  pomiędzy Denonem 1600ne a Roksana Atessa. Wyczytałem, że w Roksanie Atessa występują dość słyszalne szumu nawet przy całkowitym wyciszeniu.Czy ktoś może to potwierdzić, i czy ten szum jest aż tak slyszalny?Skłaniam się bardziej w kierunku Denona ze względu na ponoć dobry DAC, dac usb, itp. Słucham wszystkich gatunków muzyki , jednak częściej rock, metal.hip hop. Może ktoś z kolegów coś  doradzi? Pozdrawiam 

 

Zdecydowanie Denon pma 1600 będziesz mieć bass twardy i zwarty do  tego dynamika i kontrola. 

Miałem nowego Roksana K3 tak samo były szumy.

Pozdr

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, apodemus napisał:

Zgadza się, potwierdzam. Przy włączonej Atessie, z dźwiękiem całkowicie wyciszonym lewy kanał delikatnie szumi, prawy buczy. Żeby to usłyszeć trzeba przyłożyć głowę do głośnika.

Jest to znany problem związany z konstrukcją wzmacniacza, niektórym przeszkadza i zwracają a niektórzy mogą z tym żyć. Mi specjalnie nie przeszkadza :P

Wypożyczę go i sprawdzę.

14 godzin temu, Q21 napisał:

Zarówno jeden jak i drugi model .

wiedzieliście o tym?

To bardzo słyszalne czy przy przyłożeniu ucha do głośnika dopiero?

Piotr

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon z drugiej ręki już melduje się w domu i... jest szok, szok, tego właśnie brakowało. MO silver 500 z Denon, jak dla mnie wymiata. jest masakra. Piękny sprężysty, zwarty bas,przestrzeń wypełniająca cały pokój i krystaliczna i szczegółowa góra. Oczywiście w Direct. Dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Robert Wojdyło napisał:

Denon z drugiej ręki już melduje się w domu i... jest szok, szok, tego właśnie brakowało. MO silver 500 z Denon, jak dla mnie wymiata. jest masakra. Piękny sprężysty, zwarty bas,przestrzeń wypełniająca cały pokój i krystaliczna i szczegółowa góra. Oczywiście w Direct. Dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji. Pozdrawiam 

Wiele testowałem wzmacniaczy z MA Silver 500( Arcam, Vincent, Yaqin, Roksan).  Najlepiej dla mnie zgrał się Denon z MA 😉 to bardzo dobre połączenie. 

Pzdr.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...