Skocz do zawartości

Amatorskie studio nagraniowe


softy

Recommended Posts

Witam.

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na tego typu pytania.

Po kilku latach przerwy kupiłem gitarę, piecyk i parę gadżetów. Chcę zacząć nagrywać swoje wypociny, ale wymogiem koniecznym jest praca na słuchawkach. Przez to napotkałem problem braku metronomu, albo nagrywanie wszystkiego jak leci, dlatego zmodyfikowałem "studio" w taki sposób:

unknown.png

Interfejsy to karty dźwiękowe na USB, drugi ustawiłem na 1%, dzięki czemu nie mam potężnych przesterów. Efekt jest taki: https://mega.nz/folder/PFAQmZJQ#5s-gnzh_ZmIjGDaFd_m8cg . Próbka_1 to bezpośredni zapis bez edycji oraz podjęta przeze mnie próba odszumienia w Audacity. Próbka_2 to odszumiony w ten sam sposób zapis gitary + efekty (kiepskie umiejętności gry pomijam). Gitarę muszę zabrać do lutnika, bo dzwoniące progi dają się we znaki.

Teraz pytania:

1) Czy mogę to jakoś uprościć zachowując funkcjonalność (nie mam warunków do gry na głośnikach, dlatego wymogiem koniecznym jest zastosowanie słuchawek),

2) Czy istnieją jakieś sposoby na odszumienie w locie, czy jest to możliwe tylko za sprawą dedykowanego sprzętu?

3) Czy niezbędne jest przejście na "bardziej" dedykowane oprogramowanie do mixu (czy polecacie jakieś przyjazne laikowi?). Aktualnie korzystam z Audacity.

Jak już wspomniałem, jestem totalnie zielony. Cały czas szukam informacji, ale głównie błądzę, a jeżeli coś znajdę to bardzo często nie działa / nie jestem w stanie to poprawnie zaaplikować tych informacji. Jeżeli macie jakieś wskazówki, albo znacie jakieś artykuły z którymi powinienem się zapoznać, będę bardzo wdzięczny za podesłanie.

Z góry dzięki za wyrozumiałość,

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...