Skocz do zawartości

Kilka pytań od laika z pierwszym systemem stereo


mateolo2

Recommended Posts

Cześć Panowie,

Skompletowałem swój pierwszy w życiu zestaw stereo. Nie ukrywam, że długo na niego zbierałem i jest to moje oczko w głowie i spełnione marzenie. W związku z tym chce z niego korzystać z należytym szacunkiem, żeby działał jak najdłużej i był w dobrej formie. W związku z tym pilnuje kilku zasad obsługi sprzętu i chciałem Was podpytać czy robię to dobrze oraz czy niektóre z tych zabiegów nie są przypadkiem lekką przesadą z mojej strony. Będę wdzięczny za odpowiedzi tak/nie :) Proszę nie śmiejcie się tylko :) 

Sprzet to streamer audio, dac beresford, wzmacniacz primare i21 i kolumny monitor audio Bronze 2 

1. Włączam sprzęt zawsze zaczynajac od źródła, potem dac, wzmacniacz. Wyłączam w odwrotnej kolejności

2. Jak słucham muzyki kilka razy dziennie to wzmacniacz zostawiam w trybie standby, ale tak to zawsze go wyłączam na noc przełącznikiem. W standby jest mocno ciepły i ciągnie chyba sporo prądu.

3. Przed słuchaniem zawsze czekam aż wzmacniacz pobędzie w trybie standby, żeby się trochę nagrzal

4. Pierwszych utworów słucham ciszej, żeby nie obciążać od razu sprzetu

5. Zanim wyłącze wzmacniacz całkowicie po słuchaniu to zostawiam go w trybie standby na jakiś czas, żeby lekko się schłodził

6. Jak słucham głośno to zawsze przyciszam źródło przy zmienianiu utworu, zeby nie było to zbyt gwałtowne dla kolumn i wzmacniacza. 

7. Zawsze gładzę wzmacniacz przed snem ;) 

Dzieki za wszelkie rady! Jeśli jest coś co powinienem jeszcze robi/wiedzieć to dajcie proszę znać :)

 

 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...