Skocz do zawartości

Teufel ULTIMA 40 - jaki amplituner?


karol25

Recommended Posts

Witam, stoję przed zakupem zestawu do salonu i tutaj pytanie od typowego amatora jaki amplituner zakupić do Teufel ULTIMA 40? Czy uda się kupić nowy około 1000zł? potrzebuje podłączyć pod TV to wszystko. Nie jestem specem od muzyki, wybór padł na te kolumny "bo są ładne" 🙃 . Głównie yt, netflix, spotify. Jak macie jakieś podobne propozycje do moich wymagań, chętnie zerknę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Kierowanie się głównie wyglądem w tym przypadku to zakup "kota w worku". Najlepiej skorzystaj z możliwości odsłuchu jaki dają salony audio. Wybierzesz sprzęt według swoich preferencji. W założonym przez Ciebie budżecie znajdziesz kilka ciekawych propozycji. 

W jakim pomieszczeniu będzie znajdował się zestaw?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotrekb27 napisał:

Cześć.

Kierowanie się głównie wyglądem w tym przypadku to zakup "kota w worku". Najlepiej skorzystaj z możliwości odsłuchu jaki dają salony audio. Wybierzesz sprzęt według swoich preferencji. W założonym przez Ciebie budżecie znajdziesz kilka ciekawych propozycji. 

W jakim pomieszczeniu będzie znajdował się zestaw?

Tak jak wspomniałem nie znam się, więc sugerując się opiniami z alle.. i po części wyglądem padło na te, ale oczywiście nie chce kupić na hura, wiec wpadłem tutaj. Możesz nasunąć mniej więcej jakieś modele?

Salon około 20/25m2

2 godziny temu, S4Home napisał:

To przeciętne kolumny.

Nie zagrają zbyt dobrze. Ale jeśli chcesz ładnie to nic nam do tego. Chodź patrząc obecnie na rynek myślę że jest wiele ładnych a dobrze brzmiących konstrukcji.

Nowego nie kupisz w tej cenie.

Chyba że mini coś pokroju Topping MX3 , SMSL Q5 PRO itp.

Piotr

 

Podpowiesz jakie modele masz na myśli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o amplituner to zerknij na Yamaha R-n303, ewentualnie dołóż do R-N602 (w tym przypadku warto).

Co do kolumn:

Heco Aurora 700, STX Quant 300, Melodika BL40, Pylon Pearl 25 (skromniejsze z wyglądu)... Wszystko zależy od tego czy Twój budżet jest sztywny czy jesteś w stanie go trochę powiększyć.

A co do kolumn to podjedź gdzieś i sam oceń. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Z Polka myślałem raczej o czymś lepszym. Jak Signature. Albo gdzieś upolować jeszcze serie Rti.

T50 to kolumny do kina.

Piotr

Tak jak wspomniałem nie znam się ;) Myślisz, że na moje potrzeby (których w sumie nie mam) za słabe? Zwłaszcza, że do tej pory były podłączone Creative SBS 5.1 560 i jestem przyzwyczajony do jakości dźwięku - filmy i muzyka na porządku dziennym. Zmianę dokonuje i przy tym lekko dopłacam ponieważ chce inaczej zarządzić miejscem i kablami ;)

Edytowano przez karol25
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Na dzisiaj nie będa za słabe. Ale przyzwyczaisz się i za chwile będziesz szukać dalej.

Jak budżet trzyma to może jakieś fajne uzywane sprawdzone modele?

Piotr

Te creativy służyły ponad 5lat, więc serio nie mam parcia na dźwięk. T50 będą kiepskie do netflixa i czasami jakieś muzyki? Raczej wszystko będzie lepsze od zwykłych głośniczków, chciałbym nie przekraczać 3k..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...