Skocz do zawartości

Upgrade z HyperX Cloud Core do 600zł


Recommended Posts

Witam wszystkich, bardzo serdecznie. Jako, że święta się zbliżają, postanowiłem zrobić sobie przedwczesny prezent i kupić nowe słuchawki :D Bez zbędnego owijania w bawełnę, aktualnie posiadam HyperX Cloud Core, które służą mi wiernie już dosyć długo. Posiadam też DAC Usb, Fosi Audio Q4. Czego oczekuje od nowych słuchawek? Solidnej budowy, słuchawki są u mnie używane dosyć intensywnie i długo. Jeśli chodzi o moje gusta, nie jestem audiofilem i nie przesłuchiwałem wielu słuchawek, ale nie lubię być zamulony basem, szukam zrównoważonego, w miarę szczegółowego dźwięku. Słuchawki będą używane głównie do muzyki i gier, gram głównie w gry singleplayer, gry typu CS odpadają, więc nie muszę wiedzieć gdzie tupią przeciwnicy :D Jeśli chodzi o muzykę, to mam gust bardzo eklektyczny, od klasycznego rocka typu Led Zeppelin, przez Rap, po Elektronikę. Wnioskując z tego co napisałem, chodzi mi o uniwersalne, neutralne (?) słuchawki. Jeśli ktoś używa słuchawek do muzyki i gier i ma coś do polecenia, chętnie poczytam o jakiś propozycjach. Ogólnie zastanawiałem się czymś od Beyerdynamic (990?), nie wiem czy idę w dobrą stronę, więc proszę o pomoc :D Jest jeszcze sprawa ohmów, w przypadku DT 990 pro, różnica cenowa pomiędzy 80 a 250 jest spora, tylko nie wiem czy mój DAC napędzi 250ohmowe słuchawki. Czytałem opinie niektórych ludzi na amazonie, którzy posiadają ten DAC i pisali, że Fosi Audio Q4, napędza 250ohmowe słuchawki, sam już nie wiem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100mW  przy 32omach to moc która powinna wystarczyć do słuchawek o niskiej impedancji, przy wyższych jej wartościach, z pewnością to zagra, tylko niezbyt głośno. Zainwestował bym we wzmacniacz słuchawkowy o większej mocy  nawet do słuchawek o niskiej impedancji. Beyerdynamic DT990 to zupełnie nieliniowe słuchawki o mocno podkreślonej górze pasma i dla równowagi podbitym wyższym basie, który nie schodzi zbyt nisko. Ja bym raczej wskazał Philips Fidelio X2HR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, tak Philips od dawna oznacza pierwszą wersję produkowanych słuchawek. Z reguły sprzedawcy nie informują o tym. Nawet nie wiem czy istniała jakaś wersja późniejsza tych słuchawek. Oznaczenie HR na końcu odróżnia je od wcześniejszych X2, które były następcami X1. Wszystkie z nich miały certyfikat HiRes.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, słuchawki przybyły, posłuchałem wstępnie i jestem bardzo zadowolony :D Po pierwsze, jakość wykonania słuchawek, jak na słuchawki za 360 zł, jest rewelacyjna. Nic nie trzeszczy, nic nie lata, materiały są porządne, jestem zachwycony :D Nie znam terminologii audiofilskiej, więc będę omawiał swoje wrażenia bardzo dosłownie, wszystko oparte o muzykę. Pierwsze co się poprawiło to to, że dźwięk jest bardziej "okrągły" i dobywa się jakby z większej ilości stron. W HyperXach dzwięki dochodziły tylko głównie z boku. Bas bardziej "okala" uszy :D Nie wiem czy to kwestia budowy słuchawek, ale czuję się jakbym leżał w poduszce z basu :D Nie jest to bas przytłaczający, dominujący nad wyższymi tonami, więc nie ma zamulenia. W HyperXach wysokie tony bardzo wychodziły na przód, czasem nawet trochę drażniąc, tutaj wszystko jest bardziej zbalansowane. Ogólnie Philipsy grają ciekawiej, jakby pełniej. Bardzo dziękuję za polecenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...