Skocz do zawartości

Pomoc w wymianie kolumn do zestawu kina ( obecnie KEF + HARMAN AVR 370 )


Multi GSM 16

Recommended Posts

Witam, 

Zbudowałem jakiś czas temu bardzo nietypowy zestaw z kolumn vintage. 

Obecny zestaw:
Amplituner - Harman Kardon AVR 370 
Fronty - 2x KEF Q35 
Centralny - Jamo Home Cinema Center 160 
Surround - 2x KEF 303.3 
Subwoofer - Taga Harmony TSW-90 v.3 

Połączenie
Amplituner -> TV po hdmi 
Xbox Series X -> Amplituner po hdmi 
Salon 25m2 + hol 5m2 


Wcześniej jako surround używałem KEF iQ1 ( nadal je posiadam ), a frontami były KEF 303.3 
70% filmy z netflixa przez konsolę, i jakieś 30% muzyka ze spotify również przez konsolę. ( słucham wszystkiego, od klasyki po country ) Coś mi w tym zestawie nie pasuje, muzyka jest ok, natomiast przy filmach dialogi są zbyt ciche, surroundy ledwo jakieś szumy z oddali wydają. 

Chciałbym zestaw który będzie typowo do oglądania filmów, i od czasu do czasu mzyka. Pytanie czy coś z moich kolumn może zostać, czy raczej wymieniać wszystko na jeden kompletny spójny zestaw, i przede wszystkim markę która dobrze będzie współgrała z moim AV? Amplitunera nie chcę wymieniać. 

Budżet na kolumny 1-3k ( jestem zdecydowanie za używanym sprzętem ) 

 

zd111.jpg

zd222.jpg

Edytowano przez Multi GSM 16
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Multi GSM 16 changed the title to Pomoc w wymianie kolumn do zestawu kina ( obecnie KEF + HARMAN AVR 370 )

Czy próbowałeś zmieniać ustawienia na amplitunerze?

Moim zdaniem taki zgaszony dźwięk może wynikać z połączenia KEFa z Harmanem.

Oba elementy graja dość miękko.

Nie wiem jaki masz budżet ale może warto pomyśleć o Klipsch serii RP, Magnat Signature 503 albo lepsze Heco Revolution 3?

Ewentualnie jasne Bowersy.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to może być kwestia ustawień w amplitunerze. Najlepiej przywróć ustawienia fabryczne i skonfiguruj od nowa krok po kroku (mogę przy tym ewentualnie pomóc).

20 godzin temu, Multi GSM 16 napisał:

natomiast przy filmach dialogi są zbyt ciche

przy wszystkich czy jakieś wybrane?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home
Oj tak praktycznie każde możliwe ustawienia, natomiast nie posiadam mikrofonu kalibracyjnego, czy warto go dokupić, i dokonać kalibracji z użyciem mikrofonu? 
@LBX Systemy Audio
Co do ustawień to tak jak napisałem wyżej. Co do filmów, główne źrodło to netflix, i szczerze mówiąc nie ma reguły. 

Udało mi się kupić nowe kolumny frontowe - Klipsch R-620F w bardzo dobrej cenie ( 2400 ) 
Myślę że podmiana z małych KEF Q35 na te kolumny to będzie duża różnica? 

Pozostaje do wymiany subwoofer ( obecnie taga tsw-90 ), centralny ( jamo studio s160 ), i surround ( kef 303.3) 

Co proponujecie właśnie do tych Klipsch R-620F?
Pozostaje do wymiany 2x surround / centralny / subwoofer z priorytetem na subwoofer. Budżet 3k 

 

Edytowano przez Multi GSM 16
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja nie spowoduje że dzwiek nagle będzie jaśniejszy. Owszem będzie lepiej ale u Ciebie problem to dobrana elektornika do kolumn.

R620 to kolumny typowe do kina domowego.

Nie kuouj reszty do kina od tej serii a przy najmniej centralnego. Tyły jeszcze ok. Centralny jak chcesz Klipscha to tylko seria RP

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Multi GSM 16 napisał:

Co proponujecie właśnie do tych Klipsch R-620F?
Pozostaje do wymiany 2x surround / centralny / subwoofer z priorytetem na subwoofer. Budżet 3k 

osobiście wymieniłbym tylko centralny. I jeżeli ma to być klipsch to faktycznie seria RP. Co do suba to dlaczego zmiana? Czegoś brakuje?

Może wrzuć tu kilka screenów z ustawień ampli jakie masz obecnie. Może uda się coś z tego wywnioskować. Oczywiście możesz wymieniać każdy element zestawu i szukać "poprawy" ale to bardziej szukanie w ciemno. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4HomeDziękuję za sugestie ! 

@LBX Systemy Audio Również dziękuję za sugestie, wrzucę dzisiaj screeny z ustawienia, jestem w tym dość zielony więc może faktycznie to być przyczyna. 

Okazał się problem z przesyłką Klipsch R-620F. Przyjechał dzisiaj kurier z 1 kolumną, a sprzedający nie może podać nr listu przewozowego od 2 kolumny, więc na ten moment jej nie odebrałem. 

I teraz mam dylemat, bo pojawiły się do zakupu kolumny Klipsch RF52 za 1200 zł . 

Dzięki temu mógłbym w swoim budżecie dokupić centralny typu RP-440C. 

Więc teraz proszę doradźcie, kupić Klipsch RF52 za 1200 zł parę + centralny w okolicach 2K typu RP-440C ? 
Czy raczej kupić finalnie R-620F, i tymczasowo sie wstrzymac z zakupem centralnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja. 

Zostałem z Klipsch R-620F na frontach - jestem niesamowicie pozytywnie zaskoczony jeżeli chodzi o muzykę jak i filmy, w porównaniu do starych Kef Q35. 

Natomiast przy okazji stałem się posiadaczem Klipsch RF-52. Czy wrzucenie właśnie tych kolumn na tył jako kolumny efektowe - surround ma sens? Zamiast Q35. 
klipsch.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2021 o 13:49, Multi GSM 16 napisał:

I teraz mam dylemat, bo pojawiły się do zakupu kolumny Klipsch RF52 za 1200 zł . 

Zaskakująco fajne kolumny jak na wielkość. Poźniej Klipschowi nie udalo się powtórzyć tak udanej małej kolumny.

Dnia 10.12.2021 o 13:49, Multi GSM 16 napisał:

Więc teraz proszę doradźcie, kupić Klipsch RF52 za 1200 zł parę + centralny w okolicach 2K typu RP-440C ? 
Czy raczej kupić finalnie R-620F, i tymczasowo sie wstrzymac z zakupem centralnego?

RF 52!

17 godzin temu, Multi GSM 16 napisał:

Natomiast przy okazji stałem się posiadaczem Klipsch RF-52. Czy wrzucenie właśnie tych kolumn na tył jako kolumny efektowe - surround ma sens? Zamiast Q35. 

nie ma. nic to nie da a wrecz będzie obciążać amplituner.

Zamień je z 620, będzie lepiej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@LBX Systemy AudioPiotr, dzięki za dobrą cenę i pomoc w konfiguracji kina. 

Zmiana centralki z jamo studio 160 na klipsch RP-404C i konfiguracja w ampli wyeliminowały totalnie drażniące mnie rzeczy. Jestem finalnie zadowolony z kina :)

Zostały na froncie Klipsch R-620F 
Centralny Klipsch RP-404C 
Subwoofer poszedł na tył obok kanapy ( na przeciwko frontów ) Taga TSW-90 v.3 
Surroundy zostały te same - Kef Q35 
 

Mam teraz pytania odnośnie źródła filmów / muzyki. Obecnie wszystko idzie przez xbox series X ( netflix + spotify ) 

1. Czy dokupienie odtwarzacza blue-ray da sporo lepsze efekty w filmach porównując do Netflixa z Xboxa? 
2. Czy muzyka odtwarzana przez odtwarzacz cd, będzie dużo lepiej brzmiała niż Spotify z Xboxa? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Multi GSM 16 napisał:

1. Czy dokupienie odtwarzacza blue-ray da sporo lepsze efekty w filmach porównując do Netflixa z Xboxa? 

Tak , jeśli materiał puszczany z BD będzie w HD.

12 godzin temu, Multi GSM 16 napisał:

2. Czy muzyka odtwarzana przez odtwarzacz cd, będzie dużo lepiej brzmiała niż Spotify z Xboxa?

Nie na R620 i amplitunerze kina.

Chodź CD ma lepsza jakość. Może zainwestuj w Tidala.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Multi GSM 16 napisał:

Piotr, dzięki za dobrą cenę i pomoc w konfiguracji kina. 

nie ma problemu ;) 

13 godzin temu, Multi GSM 16 napisał:

Czy dokupienie odtwarzacza blue-ray da sporo lepsze efekty w filmach porównując do Netflixa z Xboxa?

powinno być lepiej ale bez sprawdzenia tego u siebie się nie obejdzie.

13 godzin temu, Multi GSM 16 napisał:

Czy muzyka odtwarzana przez odtwarzacz cd, będzie dużo lepiej brzmiała niż Spotify z Xboxa?

nie spodziewałbym się kolosalnej zmiany. A TIDALA na próbę możesz wykupić. Niedużym kosztem możesz to w łatwy sposób zweryfikować.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4HomeDziękuję za sugestie 

@LBX Systemy Audio Również dziękuję. 

Z tego co wiem Xbox Series X posiada wbudowany odtwarzacz Blu-Ray 4k, więc zakupię jakiś film i porównam z jakością Netflixa. 

Co do ustawień, używam 2 różnych ustawień w zależności czy leci film czy też muzyka. 

Muzyka: 
-Dolby Volume na OFF 
-Surround modes na Stereo 
1640682904278.jpg
1640682904266.jpg

 

Do filmów poniższe ustawienia: 

-Dolby Volume na Max 
-Surround Modes - Auto Select - AVR Selects Best Mode 
1640682904305.jpg

1640682904289.jpg

 

 

Po zakupie centralnego RF-404C i zmianie ustawienia subwoofera z przodu na tył, takie ustawienia po kalibracji mi wyszły: 
1640682904253.jpg

1640682904243.jpg

1640682904232.jpg

1640682904220.jpg

 

Subwoofer mimo że jest teraz koło surround, na obrazku pokazuje nadal jakby był koło frontów, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie? 
1640682904200.jpg

 

 

Ogólne ustawienia Harman Kardon AVR 370 oraz Xboxa Series X 
1640683997638.jpg

1640683997650.jpg

 

1640682904181.jpg

1640682904190.jpg

Edytowano przez Multi GSM 16
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Multi GSM 16 napisał:

Subwoofer mimo że jest teraz koło surround, na obrazku pokazuje nadal jakby był koło frontów, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie? 

to raczej kwestia wyświetlanej grafiki i nie ma to nic wspólnego z faktycznym ustawieniem subwoofera w pomieszczeniu.

Co do ustawień po kalibracji to potestuj system parę dni i oceń czy Ci odpowiada czy jeszcze coś byś zmienił. Być może będzie potrzebna niewielka korekta ustawień :) 

Jak coś to dzwoń. 

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...