Skocz do zawartości

DVB-T naziemna + wzmacniacz - problem


kusjes

Recommended Posts

Hej,

Mam dziwne pytanie...

Pytanie mam.

Jak oglądam telewizję DVB-T naziemna to dźwięk przerywa gdy korzystam ze wzmacniacza + głośników (cxa61 + aurora 700). Nie ma tego efektu przy innym źródle typu Spotify, YouTube. Tak samo nie ma tego efektu jak oglądam dvbt i korzystam z głośników w telewizorze. Ten efekt występuje tylko w dvbt + wzmacniacz.

 

Są takie przerwy w dźwięku na mikrosekunde. Przy microlabach solo 7c podłączonych tym samym kablem optycznym z zewnętrznym dac nie było tego efektu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że jeśli kolega ze Spotify oraz Youtube na TV to tego nie ma. Dobrze rozumiem?

U Ciebie źródłem tych wszystkich funkcji jest cały czas TV, prawda?

Na pierwszy ogień sprawdził bym kabel. Druga możliwość to zmiana wyjścia audio przez optyk. nie wiem jaki to TV i jakie tam ma możliwości. Ale tu szukał bym możliwości.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor to Samsung QLED65Q60TAU.

TV ze wzmacniaczem podpięty jest przez kabel optyczny z marketu za parę zł - ale Spotify, YouTube i generalnie wszystko co leci przez internet działa perfekcyjnie (Smart TV) więc tak - dobrze rozumiesz i nie przyszło mi do głowy że to może być wina kabla bo tylko dvbt przerywa.

Źródłem wszystkich funkcji i testów jest cały czas TV zarówno Smart jak i telewizja naziemna.

Sprzęt właśnie z S4Home jest ale mam wrażenie że to nie jest wina sprzętu. Dzięki za odzew :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania Spotify. Też tv ale sygnał to internet a nie dvbt. Działa perfekcyjnie. Najgorsze jest to że jak puszczam dvbt ale podłączam inne głośniki (z wbudowanym wzmakiem, solo7c) albo korzystam z głośników w tv to też działa perfekcyjnie.

Szlag mnie zaraz trafi. Zaraz wymienię wszystko co się da zaczynając od gniazdka dvbt w ścianie.

Wszystkie testy na tym samym kablu optycznym.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pirlo81 napisał:

Po pierwsze, nie oglądaj propagadny w panoramie tvp. 

Po drugie, w trybie standby przycisnij przycisk a/b aż wyświetlacz zacznie mrygać. Naciśnij A2 by świecił się na niebiesko i zapisz zmiany ponownym naciśnięciem przycisku a/b.

Jeśli tv jest podłączony optykiem do wejścia D2 to problem powinien zostać rozwiazany. 

Kurde pomogło !!! Ale wcześniej optyk był w wejściu D1 i też przerywało. Po włączeniu AB w trybie standby świecił się tylko A1 i A3. Włączyłem A2 jak kazałeś i teraz nie przerywa zarówno na D1 jak i D2. Co jest powodem generalnie?

 

Ps. Lol nie oglądam w ogóle TV dlatego mam tylko internet. Moja żona ogląda jakieś leśniczówki czy coś i dlatego. Znalazłem po prostu kanał na którym było to dobrze słychać.

Edytowano przez kusjes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...