Skocz do zawartości

Gramofon + Projektor + PC + Kino domowe


Wojti

Recommended Posts

Przepraszam, może trochę namieszałem na początku.

Amplituner kina zakładałem od początku, tylko pare dni temu zadałem pytanie czy mając tylko lewy prawy przód, jest sens brać jakiś droższy amplituner z możliwością podłączenia 5.1 lub 7.1 i wtedy mi Pan zaproponował wzmacniacz stereo, a projektor 4k podłączyć bezpośrednio do PC, abym nie przepłacał.  Niestety nie mam takiej możliwości.
Więc zacząłem kombinować, że może spróbować jednak zrobić jakieś upośledzone 5.1. Na forum widziałem, że ludzie dają surroundy na ścianach blisko sofy itd. Może nie tak blisko jak u mnie, dlatego też spytałem czy amplituner to sobie jakoś wykalibruje. 

Czyli podsumowując, umiejscowienie tych głośników tak jak narysowałem ma sens. Prosiłbym teraz o pomoc w doborze sprzętu.

Budżet amplituner+głośniki: jeśli 4500zł za mało, to może coś do 6500zł? Wszystkie głośniki muszą niestety być jak najbardziej kompaktowe.  Amplituner obsługujący 4K i BT. 

Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2023 o 08:02, Piotr Sonido napisał:

Yamaha 6A + Cambridge Minx,

 

Czyli MusicCast RX-V6A + 5x Minx Min12 + sub Minx201. Tutaj 1 Minx jako centralny?

Dnia 15.11.2023 o 08:02, Piotr Sonido napisał:

ELAC b6.2 + B5.2 / Heco Aurora 300 i to się uda zbudowac w tej cenie

 

Heco niestety trochę za głębokie na mój regał. 

Dnia 15.11.2023 o 08:02, Piotr Sonido napisał:

ELAC b6.2 + B5.2

 

MusicCast RX-V6A + 2x Minx Min12 (tył na stojakach) + sub Minx201 + ELAC Debut 2.0 B5.2. A co użyć na centrum? 

 

Dnia 15.11.2023 o 08:02, Piotr Sonido napisał:

Yamaha 6A + Cantom Movie

 

MusicCast RX-V6A + Canton MOVIE 135. Ten zestaw wychodzi najtaniej + ma już centralny głośnik.

 

Dziękuję @Piotr Sonido za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mateusz Nazwiskowy napisał:

Wtrące się jeszcze, że jeżeli ma być duży ekran to warto z napinaczami :) 

O dzięki za info. Widziałem pare opcji z napinaczami, ale nie myślałem, że będę potrzebować.

Wczoraj myślałem czy szeroki na 2,5m nie jest za duży jak na taki dystans oglądania (2,5-3m). Głowa będzie latać lewo i prawo :D

Czy jest może jakaś zasada co do ekranów tzn. w ile cali najlepiej celować przy konkretnej odległości oglądania i przy jakich wielkościach jest sens kupić ekran z napinaczami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Wojti napisał:

O dzięki za info. Widziałem pare opcji z napinaczami, ale nie myślałem, że będę potrzebować.

Wczoraj myślałem czy szeroki na 2,5m nie jest za duży jak na taki dystans oglądania (2,5-3m). Głowa będzie latać lewo i prawo :D

Czy jest może jakaś zasada co do ekranów tzn. w ile cali najlepiej celować przy konkretnej odległości oglądania i przy jakich wielkościach jest sens kupić ekran z napinaczami?

Ja z 3 m oglądam filmy na ekranie 110", a jakbym miał możliwość byłby większy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem też 250 szeroki z około 3m (16:9) i jakby był większy to bym nie narzekał :D Co do zasady jaka wielkość do danej odległości to oczywiście są wytyczne, ale prawda jest taka, że to trochę kwestia indywidualna i bym się tym nie przejmował za bardzo :D 

Mniej więcej tak to wygląda, są różne zalecenia ale mniej wiecej podobne:

image.png.a5674f155b26dbbefe9785865584f0be.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Wojti napisał:

Czyli MusicCast RX-V6A + 5x Minx Min12 + sub Minx201. Tutaj 1 Minx jako centralny?

Na przykład.

Na centralny ten model 22 by lepiej siadł ale to kwestia ceny zestawu.

19 godzin temu, Wojti napisał:

Heco niestety trochę za głębokie na mój regał. 

ELAC, Wharfedale, a płaskie Klipsche 240d?

19 godzin temu, Wojti napisał:

MusicCast RX-V6A + 2x Minx Min12 (tył na stojakach) + sub Minx201 + ELAC Debut 2.0 B5.2. A co użyć na centrum? 

Debut na center też wtedy

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2023 o 11:05, Wojti napisał:

Zrzutekranu2023-11-17102911.png.df1e0124376c28d6a45fa45ebcc1d300.png

Który z tych zestawów, waszym zdaniem, ma najlepszy stosunek ceny/jakości? tzn. czy nawet jakby hajs nie był problemem, to byście wydali dodatkowe pare stów/tysięcy na któryś z nich?

3 lub 4. Ale taka analiza. a nie ma 3 i pół. Znaczy 22 na centralny ale tył 12 bez stojaków. Na przykład.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

3 lub 4. Ale taka analiza. a nie ma 3 i pół. Znaczy 22 na centralny ale tył 12 bez stojaków. Na przykład.

 

A bo takie śmieszne zestawy poznajdywałem, że bardziej się opłaca brać 2xMinx12 i stojak niż uchwyt ścienny.

Ok biorę 4. Przez weekend patrzyłem też za jakimś innym centralnym  w tej cenie ale używanym. Ale dowiedziałem się, że najlepiej mieć tej samej firmy co lewy/prawy? Więc zostawiam ten ELAC.

Czy 2x2,5mm2 mogę użyć do podłączenia centralnego, suba i tylnich Minx czy coś będzie potrzebować innego przekroju?
Polecacie jakiś w dobrej cenie?

Szukam też HDMI 2.1. Różnica np. tym optycznym co już mam w suficie, a np. takim to już 300zł. Wtedy brałem optyczny, bo potrzebowałem 10m. Czy przy 5 metrach brać midziany? Czy lepiej na nim nie oszczędzać?

Ciężko znaleźć projektor 4k z hdmi 2.1 do 8tyś. Czy jak rzutnik będzie miał gniazdo HDMI 2.0b, to może mieć problem z kompatybilnością np. przez różnice w wersjach HDCP? Nie udało mi się znaleźć nigdzie informacji czy ten mój kabel optyczny ma HDCP 2.2 i czy wszystkie HDMI 2.0 i 2.1 będą już miały HDCP 2.2. HDMI 2.0b jest z 2016r., a zabezpieczenie HDCP 2.2, chyba wprowadzili w 2013r. 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Wojti napisał:

Ale dowiedziałem się, że najlepiej mieć tej samej firmy co lewy/prawy? Więc zostawiam ten ELAC.

Ja tak nie uważam. To jeden z  mitów audio.

Znaczy inaczej nie przeszkadza jak jest :)

Żebyśmy się dobrze zrozumieli.

Do suba idzie kabel subwooferowy. Tani dobry to Wireworld albo Oehlbach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido dzięki wielkie za pomoc.

 

Pytanie odnośnie kabla do subwoofera.  Minx X201 ma 2 głośniki, czy powinienem użyć kabla RCA - 2xRCA? Instrukcja suba mnie trochę myli, bo jeśli dobrze rozumiem, to przy amplitunerach które mają dedykowane gniazdo sub out, powinno się użyć 1x RCA-RCA? Czy może 2 kable RCA-RCA i podłączyć pod lewy prawy PRE OUT - FRONT? Prosze o pomoc.

image.png.ce64f40e3e74803a351b199ca2a8f942.png

image.png.3958572be1eeb9414d9fb89a1f41bd2e.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Wojti napisał:

@Piotr Sonido dzięki wielkie za pomoc.

 

Pytanie odnośnie kabla do subwoofera.  Minx X201 ma 2 głośniki, czy powinienem użyć kabla RCA - 2xRCA? Instrukcja suba mnie trochę myli, bo jeśli dobrze rozumiem, to przy amplitunerach które mają dedykowane gniazdo sub out, powinno się użyć 1x RCA-RCA? Czy może 2 kable RCA-RCA i podłączyć pod lewy prawy PRE OUT - FRONT? Prosze o pomoc.

image.png.ce64f40e3e74803a351b199ca2a8f942.png

image.png.3958572be1eeb9414d9fb89a1f41bd2e.png

Podłączssz RCA do RCA.

Podwójne RCA jest w przypadku PRE stereo które mają osobne kanały dla prawego i lewego w przypadku LFE tak nie ma.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...