Skocz do zawartości

Pomoc przy rozbudowie KEF Q550 do kina domowego


mcc64@wp.pl

Recommended Posts

Cześć,

Obecnie posiadam kolumny KEF Q550, do tego amplituner Onkyo tx 8250. 

Chciałbym ten zestaw rozbudować do kina domowego i zdobienie tego na głośnikach KEF jest poza moim budżetem. 

Potrzebuje rady co mógłbym dobrać do tych kolumn, myślę o jakimś głośniku centralnym + satelity mniej więcej w granicach 1500 może być mniej jak się uda 1000 to też będzie dobrze 🙂 (może być sprzęt używany)

No i oczywiście do tego amplituner, co do którego tak naprawdę jedynym wymaganiem to hdmi arc tak żebym mógł używać jednego pilota do tv. 

I pytanie czy do takiego zestawu potrzebuje dodatkowo subwoofer? Oglądając filmy na tym zestawie co mam basu akurat mi nie brakuje.

A i warto dodać że głównie słucham muzyki i na stereo mi najbardziej zależy, kino domowe to tylko dodatek do okazyjnego oglądania filmów i tak na prawdę w tej chwili dodatkowo mam w salonie soundbar sony ht-s20r do oglądania w 5.1 i jest dla mnie ok ale nie chcę mieć dwóch sprzętów.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim do Onkyo 8250 nie podłączysz głośnika centralnego także musiałbyś dokupić jeszcze amplituner kina domowego co nie będzie łatwym zadaniem, ponieważ są ogromne braki. 

Jeśli chodzi o głośnik centralny to polecałbym w zakładanym budżecie Monitor Audio Monitor C150, Q Acoustics 3090Ci lub Polk Audio Signature Elite ES30. 
Kino domowe bez subwoofera nie istnieje także prędzej czy później będziesz musiał o nim pomyśleć. Jeśli często słuchasz muzyki to warto wybrać amplituner kina domowego z wyjściem Pre Out i dokupić końcówkę mocy do zasilania kolumn frontowych. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...