Skocz do zawartości

Zestaw 5.0 (bez sub-a) do Yamaha rx-v683


jurrek1008

Recommended Posts

Witam,

Właśnie kończą żywot moje fronty, stare tonsilowskie voyagery 200. Poszukuję zestawu 5.0 (tymczasem bez subwoofera) do pomieszczenia 4,5 x 7 m czyli ok 30 m. kw, regularny prostokąt. Zestaw do postawienia przy krótszej ścianie. Odległość między kolumnami frontowymi ok 2,2 m.

O aktualnych kolumnach efektowych i centralu, nie ma co wiele pisać, są to kolumny Prism onyx, które pozostały po poprzednim modelu yamahy rx-v 473. Aktualnie szrot.

Nie byłoby źle, gdyby poza kinem, dało się również posłuchać muzy z CD, Spotify czy z kompa ale również ewentualnie vinyla.

Czytałem dobre opinie na temat brzmienia Heco Aurora. Fronty 700 lub 1000. Nie wiem jednak czy yamaha rx-v683 jest w stanie napędzić ten wyższy model. Do tego oczywiście jeszcze 300 i centralny.

Mam sporo płyt CD sprzed loudness war, które brzmią o niebo przyjemniej od współczesnych remasterów. Wprawdzie od tego mam inny sprzęt, ale jakby w miarę dobrze to zagrało w 2.0 to byłoby OK. Mowa o Floydach, Dire Straits, Collinsie, Genesis ale także np o Madonnie czy M. Jacksonie, czy polskim rocku z lat 80 i 90.

Oczywiście nie upieram się na heco, ale prosiłbym o wskazanie co dobrze zagra z tą yamahą. Budżet to ok. 5 - 5,5 tys. za zestaw 5.0.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jesli do tej Yamahy to faktycznie Aurora 700 jest super opcją.

1000ki moim zdaniem potrzebują czegoś wiecej. Zwłaszcza jeśli dużo myślisz o muzyce.

Oprócz nich ELAC F6.2, Qacustic 3050i chodź tu już będzie drożej.

Zapraszam na odsłuch i po wyceny

Piotr

 

Jeśli wspomniane zestawy zagrają bardziej muzycznie to budżet można byłoby nieco podwyższyć. Ewentualnie chwilowo ograniczyć się do frontów i centrala (zależy od wyceny). I tu jest właśnie mały problem - z rozmiarem. Jeśli do w/w frontów udałoby się dobrać centrala o rozmiarze max S x W  450 x 180 ( głebokość nie stanowi problemu) uniknął bym rewolucji. Heco i ELAC znacznie przekraczają ten rozmiar, Qacustic 3090 Ci chyba się mieści. Pytanie, czy do zestawu frontów można dobrać centrala innego producenta. Wiadomo, że central to dla kina bardzo istotny element. I dobrze byłoby jakby się nie gryzł dźwiękowo z frontami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...