Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pozwolę sobie rozpocząć temat tutaj, bo nie bardzo wiem, gdzie dyskutować problemy techniczne jak mój. W razie czego proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego działu.

 

Zakupiłem sobie do stacjonarnego komputera aktywne głośniki Magnat Multi Monitor 220.

Grają pięknie, ale jest problem.

Przy połączeniu Toslinkiem (do SoundBlester X AE-5) wszystko gra idealnie.  A przy analogowym Jack-Jack lub Jack-RCA buczy tak, że słychać nawet gdy się poruszy myszą.

Podejrzewam jakiś problem z masą, bo efekty ustępują, gdy głośniki podłącze do zasilania z innego gniazdka niż komputer. Jednak nie jest to dla mnie rozwiązanie wygodne, a z kolei kabel optyczny wygodniej mi puścić, jak wcześniej, do wzmacniacza od zestawu stereo.

Chciałbym więc Magnaty podłączyć do karty dźwiękowej analogowo, a zasilanie z tej samej listwy co komputer. Czy jest na to jakiś patent? Dostrzegłem, że kolumny są wyposażone w jakieś złącze "Ground", przypominające nieco te od kabla sygnałowego do kolumn. Do czego służy takie złącze? I jak je wykorzystać. Instrukcja obsługi milczy na temat tego, do czego to ma służyć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Paweł_K napisał:

Czy jest na to jakiś patent? Dostrzegłem, że kolumny są wyposażone w jakieś złącze "Ground", przypominające nieco te od kabla sygnałowego do kolumn. Do czego służy takie złącze? I jak je wykorzystać. Instrukcja obsługi milczy na temat tego, do czego to ma służyć.

Prawdopodobnie tworzy się pętla masy między urządzeniami i zaczyna płynąć dodatkowy prąd ponieważ potencjał jaki jest na masie w jednym urządzeniu jest inny niż w drugim. Podłączając przewód zasilający do innego gniazda sieciowego wydłużasz ścieżkę dla przewodu PEN tworzącego pętlę, a tym samym rezystancję, która zmniejsza prąd zakłóceń w pętli.

Rozwiązanie to jakiś separator masy z filtrem, długi kabel zasilający, który można próbować dobrać eksperymentalnie, ostatecznie jakiś dodatkowy ground lifter w kolumnie. 

Eksperymentalnie ale z zachowaniem zasad bezpieczeństwa możesz sprawdzić i podłączyć kolumny przewodem "dwużyłowym" bez PE żyły. Na kolumnie nie ma jakiej klasy ochronności jest kolumna (zakładam, że w I-szej). Zatem powinien być przewód z uziemieniem ale sprawdzić warto by obrać kierunek dalszej diagnozy i leczenia ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...