Skocz do zawartości

Roksan K3


Marcin3105

Recommended Posts

Witam, mam pytanie. Posiadam głośniki monitor audio silver 300. Czy kupując wzmacniacz roksan k3 będę go mógł podłączyć pod jakiś amplituner kina domowego z wyjściem pre out? Pytanie może banalne ale cały czas szukam jakiegoś rozwiązania do skompletowania kina domowego oraz zestawu stereo. Myślałem jeszcze o samym amplitunerze anthem 740 żeby fajnie grał również w stereo ale chyba wzmacniacz plus amplituner zagra jednak lepiej. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Anthem czy Arcam mogą juz zapewnić ci bardzo dobre połączenie kina oraz muzyki.

Jesli chcesz systemy osobne to Roksan K3 może pracować jako podłączanie do amplitunera AV

Możesz tez polować na promocyjny momentami końcówkę Caspian M2 (nie integra)

Jaki bedzie amplituner? Przy opcji końcówki oraz jakie kolumny?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Witaj,

Anthem czy Arcam mogą juz zapewnić ci bardzo dobre połączenie kina oraz muzyki.

Jesli chcesz systemy osobne to Roksan K3 może pracować jako podłączanie do amplitunera AV

Możesz tez polować na promocyjny momentami końcówkę Caspian M2 (nie integra)

Jaki bedzie amplituner? Przy opcji końcówki oraz jakie kolumny?

Piotr

Kolumny monitor audio silver 300, miałem denona 2700 nie miał wyjścia na pre out, wiec go sprzedałem, wziąłem na testy denona 4700( liczyłem się z tym, że w stereo zagra lepiej- nie usłyszałem różnicy)później  marantz 6015- jak dla mnie zupełnie inny dźwięk niż denon, nie podpasował mi. Dlatego poszukuje czegoś z wyższej półki

Plan jest taki, że może kupię zwykły amplituner np denon 1600 on ma wyjście na pre out i do tego caspian, może to będzie przysłowiowe „to”.

Jest jeszcze roksan attessa  tylko właśnie nie bardzo rozumiem jakie są różnice między caspianem k3 ?? Na attessa mogę przesyłać muzykę z telefonu przez Bluetooth a na Caspiana nie ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Marcin3105 napisał:

Kolumny monitor audio silver 300, miałem denona 2700 nie miał wyjścia na pre out, wiec go sprzedałem, wziąłem na testy denona 4700( liczyłem się z tym, że w stereo zagra lepiej- nie usłyszałem różnicy)później  marantz 6015- jak dla mnie zupełnie inny dźwięk niż denon, nie podpasował mi. Dlatego poszukuje czegoś z wyższej półki

No i tu się zgadzamy ze sobą dokładnie.

Marantz mi tez nie lezy. Jeśli ktoś sprawdzał Denona, Yamahe, Onkyo i uzywał ich trochę to ciężko mu przesiąść się na Marantza.

Denon 4700 zapewnił Ci funkcjonalności, na pewno wydajniejszy dzwięk w kinie. Ale właśnie. nie zyskałeś proporcjonalności w stereo. To także się zgadza.

21 godzin temu, Marcin3105 napisał:

Plan jest taki, że może kupię zwykły amplituner np denon 1600 on ma wyjście na pre out i do tego caspian, może to będzie przysłowiowe „to”.

X1600 nie ma takiego wyjścia. Dopiero od modelu X3 je mają.

21 godzin temu, Marcin3105 napisał:

Jest jeszcze roksan attessa  tylko właśnie nie bardzo rozumiem jakie są różnice między caspianem k3 ?? Na attessa mogę przesyłać muzykę z telefonu przez Bluetooth a na Caspiana nie ? 

Attessa to nowy model. On wszedł za dawnego K2. Z tym że jest opcja że on ma na wyposażeniu moduł sieciowy.

K3 to model wyższy, gra delikatnie mocniej, oraz Lepiej kontroluje dzwiek. Ale to nie jest przeskok kilku klas. I tu nie masz opcji sieciowych ani wejść cyfrowych

Z kolei Caspian to model kiedyś top jesli chodzi o integre. razem z nim zbudowano nie istniejący już model PRE / końcówka.nie pamiętam oznaczeń

Bardzo dobry model który firma "tłucze" juz od 12? lat.

On nie jest taki mocny jak K3, ale ma inną barw,e jest bardziej melodyjny, zrównoważony. I lepiej wykonany.

Także nie ma sieci i wejść cyfrowych

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...