Skocz do zawartości

Marantz 5014 problem z ARC


Vasashi

Recommended Posts

Witam,posiadam Marantz 5014 i tv Sony xr 90j.Do AV podłączony jest UPC dekoder (HDMI) z AV (HDMI) do TV.TV i AV wejścia obsługujące ARC.Problem jest nastepujacy, na dekoderze UPC nie ma Netflix więc uruchamiam go z TV , wszystko pięknie działa tzn AV przełącza źródło na TV jest dźwięk i obraz na Netflix (Dolby atmos), zamykając Netflix przełącza AV na dekoder czyli wszystko działa poprawnie póki....nie wyłączę zestawu na dłuższą chwilę i zaczynają się cuda ,nie ma dźwięku w Netflix lub brak sygnału z dekodera,tak na przemian.Restat AV naprawia wszystko ,tylko bez sensu jest ręczne restartowanie za każdym razem.Dodatkowo sprawdzałem na optyku i tam działa wszystko cacy tylko atmosa brak(kolumny Klipsch z atmosem sufitowym) więc szkoda tracić jakość dźwięku w KD.Wszystko obsługuje jeden pilot z dekodera.Kabel HDMI jest dobry i nie byle jaki.Co zauważyłem ...

AV przełączając się na TV Audio (Netflix) nie słyszę charakterystyczne klik w AV(jakby przełączał jakieś przetworniki) jeśli występują problemy z dźwiękiem na Netflix.Restat AV nie zmienia ustawień sterowania HDMI ,po prostu na chłopski rozum gubi sygnał lub go nie przełącza.Nie mam już pomysłu,potrzebna pomoc 🤯

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dziwne zjawisko, szczególnie że dzieje się to po wyłączeniu sprzętu. Co masz na myśli pisząc restart.

Dnia 7.01.2022 o 11:54, Vasashi napisał:

Restat AV naprawia wszystko ,tylko bez sensu jest ręczne restartowanie za każdym razem.

Sprawdź jeszcze sterowanie CEC w dekoderze i TV i ustaw na włączone, jeżeli tego nie zrobiłeś wcześniej. Jeszcze mnie zastanawia cyfrowe wyjście audio w TV, czy tam zamiast automat można wybrać np. kino domowe lub HDMI?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...