Skocz do zawartości

Stero do 5000 za cały zestaw do małego pokoju (5m x 2,5m)


Azakiel

Recommended Posts

Witam, nie jestem jeszcze audiofilem ale pomału się wkręcam, szukam zestawu stereo który mógłby działać z pecetem lub/oraz smartfonem. Niestety mój pokój to dosłownie kiszka w dodatku zagracona kiszka, poniżej wrzucam 2 schematy ustawień głosników jakie przyszły mi do głowy

afvTDXl.jpeg

te niskie biurko opisane w rysunku to taka ława o wysokosci prawie takiej samej jak łózko, stoi na niej komputer i 43 calowy monitor.

Jesli chodzi o rodzaje muzyki to bardzo bardzo różne (muzyka filmowa, elektroniczna, pop, trip hop, poezja spiewana, rock alternatywny, muzyka powazna, industrial itd)

Zalezy mi na jak najlepszym basie w sensie jakosciowym ale tez ilosciowym i nie męczącej górze, lubie granie ciepłe będące kompromisem pomiędzy szczegółowoscia a muzykalnoscią.

Ze wzlędu na kiepski pokój myślałem o monitorach aktywnych bliskiego pola, po przejrzeniu opinii o roznych modelach w zakładanym budżecie rozważam zakup APS Klasik 2020, oczywiscie jestem otwarty na inne propozycje (niekoniecznie monitory, dla mnie wązny jest tylko dzwięk)

wiem ze ustawienie wszystkiego jest tragiczne i nie sprzyja, myslalem o pewnej modyfikacji w przyszłosci czyli usuniecie duzego łózka i postawienie w jego miejsce biurka lub ławy a w miejsce pustej przestrzeni jakiejś kanapy czy czegos podobnego (schemat ponizej)

 

Fghe6Gd.jpg

Edytowano przez Azakiel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie słuchał przy biurku to tylko monitory aktywne bliskiego pola.

I w tej cenie wchodzisz już w na prawe produkty profesjonalne.

Pamiętaj że aktywne monitory z działu HiFi tonie to samo co profesjonalne aktywne bliskiego pola.

Tu Focal, Adam audio, MAudio, Tannoy Reveal itp.

Dostaniesz produkty na prawdę wysokiej klasy.

I polecam sprawdzić je w domu.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, S4Home napisał:

Jeżeli będzie słuchał przy biurku to tylko monitory aktywne bliskiego pola.

I w tej cenie wchodzisz już w na prawe produkty profesjonalne.

Pamiętaj że aktywne monitory z działu HiFi tonie to samo co profesjonalne aktywne bliskiego pola.

Tu Focal, Adam audio, MAudio, Tannoy Reveal itp.

Dostaniesz produkty na prawdę wysokiej klasy.

I polecam sprawdzić je w domu.

Piotr

 

Oprócz APS Klasik 2020 rozważałem też inne modele :

- KRK Rokit RP10-3 G4

- Dynaudio Lyd 7

- Neumann KH120

- Genelec 8330.

ale Klasiki w różnych porównaniach wypadały chyba najlepiej w cenie do 5 tys za parę

Martwi mnie tylko trochę ten wylot z tyłu w Klasikach , ogranicza to mozliwosci ustawienia w tak ciasnej przestrzeni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...